Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NAGŁOŚNIENIE ZESPOŁU.MJK AKUSTIC,B-52,SS czy ktoś to zna?

11 Mar 2006 21:21 4555 30
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich jestem pierwszy raz na forum i mam pare pytań odnośnie nagłośnienia zespołu.
    Potrzebuje nagłośnić zespół typowo live przede wszystkim perke ,vocal,klawisz,md z którego dogrywane są sample.Jest też opcja druga zespół grający półplayback(vocal,klawisz,podkład z MD).Gramy wszędzie więc imprezy w salach zamkniętych i plener(jeżeli mamy większy nałośnienie już jest).Tyle się naczytałem że aż straciłem głowe co wybrać.Ja zastanawiam sie nad zestawem góra+sub(ale w jednej paczce też może być).potrzebuje po min 700 na strone znalazłem pare ofert co o nich sądzicie.
    na allegro firma mjk acustik
    na www.ebay.com -b52 nadstawka+bas
    na www.ebay.com-kloumny firmy ss na głośnikach eminence
    prosze doradzcie coś.

Pisanie dużymi literami tematu

3molo
  • Użytkownik obserwowany
    Daj KONKRETNE linki bo sie szukać nie chce szczerze mówiąc.Pozatym przynajmniej mi drugi link nie działa...

POZDR :D
  • Poziom 27  
    Widze nowego urzytkownika i widze ze nei bardzo sie zna na linkach do www. Zle podales. ALe poczatek...

Co do zestawu to napisz jakie masz na to fumdusze. Czy chcesz zrobic sam zestaw czy kupic firmowy. Jak na male plenery i sale polecam jakies zastosowania BR. Z glosnikiem 18' plus nadstawka na 2x12... Do tego podzial aktywny i zrobisz wszystko na tym co napisales...
  • Poziom 35  
    Nie kupuj byle czego, to że masz 700W, to jeszcze nic nie znaczy. Dobre 500W zagra lepiej i głośniej na przykład, niż kiepskie 700.

Ile masz kasy? Jak chcesz robić układ bas + nadstawka, to pomyśl nad aktywnym crossem i dwiema końcówkami (albo jeden bas 18" ok. 500...1000W + dwie kolumny 200...300W 12" + driver).

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 15  
    przepraszam za linki do stron już się poprawiam
    http://www.allegro.pl/item90992648_zestw_kolumn_mjk_2x750_watt_eminence_.html
    http://cgi.ebay.com/NEW-B-52-MX-15-PROFESSION...363397342QQcategoryZ47094QQrdZ1QQcmdZViewItem
    jeszcze jedne których teraz nie moge znależć głośnik eminence delta 15+driver 1"
    mam na to ok 3000 zł
    sam nie wiem czy bym sobie poradził ze zrobieniem ,może jak by mi ktoś wytłumaczył jak chłopu na rowie!
  • Użytkownik obserwowany
    Wg. mnie pierwszy zestaw jest o niegbo lepszy niż to drugie "coś"

Masz oddzielnie basy i satelity,więc mozesz brać kolumny w zależności od wielkości imprezy-jak mały lokalik to bierzesz satelity a jak cos większego to całość.

Drugi zestaw pierwszy raz widzę o wogóle o nim słyszę,wiec bym sobie go darował.

Pozostaje jeszcze kwestia KOŃCÓWEK MOCY bo nie są to kolumny aktywne....

Ile pieniążków możesz przeznaczyć na końćówki?

Jak masz małe fundusze to DAPy a jak ciut wiećej to coś używanego np. dwie sztuki CE1000...

POZDR :D.
  • Poziom 15  
    mam wszystko oprócz kolumn.
    jeżeli chodzi o b-52 to robią rewelacyjne wzmacniacze gitarowe(jestem gitarzystą więc testowałem chyba ze dwadzieścia i b 52 plasował się w 10 ce.
    może dokupić suby do tych nadstawek?
  • Poziom 15  
    dodaje jeszcze jeden link tych trzecich teraz znalazłem
    http://cgi.ebay.com/2-SS-15-PA-DJ-speakers-w-...397497178QQcategoryZ47094QQrdZ1QQcmdZViewItem

Dodano po 8 [minuty]:

wiem z autopsji że używane rzeczy to50/50 tym bardziej kolumny jezeli były w rękach sadysty.Niestety w naszym kraju prawdomówność w skali 1-10 to naciągane 3 ,więc wole cos nowego ,wole dopłacić 500zł i mieć głowe spokojną.podaje linki z USA bo tam kupiłem już pare rzeczy i jeszcze nikt mnie nie zrobił w ja...
  • Spec od akustyki
    No te kolumny z ebaya oparte sa o glosniki delta 15lf i apt150 niestety konstrukcja niezbyt przemyslana bo w takim ukladzie dobrze to nie bedzie gralo braknie srodka delta jest budzetorym glosnikiem subniskotonowym jezeli mialby pracowac w kolumnie pelnopasmowej to tylko w ukladzie trojdroznym ewentulanie z mocnym driverem zeby go uciac nizej niz 1500Hz.
    Szczerze nie mialem stycznosci z produktami B52 wiec nie moge nic powiedziec opisy wygladaja zachecajaco a jak jest w rzczywiostosci -trzeba posluchac
  • Poziom 15  
    jeżeli da się przerobić to o jakim koszcie rozmawiamy?
    chyba jednak targne się na zrobienie czegoś takiego tylko najgorsza jest sfera wizualna chciałbym żeby wyglądały na profeski po całości więc żadnych grili bo zaraz kojarze to z ELESTRĄ .
    Niestety mam tylko kombi więc najlepiej coś w jednych paczkach(może jakieś trzydrogi co?)
  • Spec od akustyki
    kosz przerobu pewnie w 300zł/kolumne byloby sie ciezko zmiescic. Dodam ze delta 15lf jest wzglednie slabym glosnikiem o dosc niskiej efektywnosci bo okolo 95dB. Cza szukac raczej czegos innego

Odnosnie elestry wiedze jakies uprzedzenie czy jak fakt starsze serie z lat 90tych byly conajmniej brzydkie . Ale teraz nie mozna im do wykonania zarzucic nic a kraty ktore montuja to prawie pancerne blacha chyba ma z 2mm grubosci metalowe mocne raczki pokrycie gabka przedniej scianki prawie slicznosci :D Szkoda tylko ze sa stosunkowo drogie i wiekszosc modeli z ktorymi mialem doczynienia miala raczej ciemne brzmienie (chodz sluchalo sie tego dosc przyjemnie).
  • Poziom 15  
    sorki uprzedzenie do Elestry może dlatego że pochodze z Końskich i znam ich kolumny.Widziałem gdzieś w allegro CARWIN VEGA trzydrożne cena troche spora ale,czy o to chodzi.
    jak już pisałem najbardziej przy własnoręcznym robieniu obawiam się estetyki ,gdzie mozna kupić takie siatki na przody,rączki terminale,narożniki widziałem na allegro.
    jeżeli miałbym cos zrobić to nie będe oszczędzał na materiałach typu(wiórówka czy mdf)
  • Spec od akustyki
    Wszystkie materialy mozna kupic wlasnie w sklepie elestry czy w dexonie.
    Mocne czyli jakies 500-700W paczki dobrze brzmiace to jednak kawalek kasy trzeba wydac liczac sie nawet z 3 tys i wiecej/sztuke
  • Poziom 15  
    nic taniej ? dla mnie i tak będzie duza różnica bo mam tr225 w jednej mam gwizdek tonsila bo orginał się spalił i wydaje mi się że ta z tonsilem lepiej gra.
  • Poziom 35  
    JBLe TR są to tak jakby 2 generacje wstecz licząc od JRXów (kolejne modele były ulepszane). JRX kosztują ok. 3500 za parę. Zakładając, że JBLe są trochę przereklamowane (duża firma, płacisz za znaną, kultową i pewną markę, itp), to kolumny podobnie brzmiące kupisz za ok. 2000zł za parę. Mam na myśli to, że TRy, gdyby były produkowane, to powinny kosztować ok. 2000 za parę.

Jak chcesz mieć brzmienie lepsze niż TR, to musisz kupić kolumny w cenie np. 3000 za komplet.
    Jak byś coś budował, to np tak:
    górki - Gamma 15 lub Truvox 1525 (350zł) + driver beyma cp380 (450zł z tubą), ew. BMS 4555 (900zł). Albo trzydrożnie, ale lepiej nie, bo to ma być 1. konstrukcja.
    bas - jeden centralny Sigma Pro 18 za 700zł albo coś lepszego - RCF L18S800 lub B&C 18TBX100 za ok. 1000zł, ew. 18Sound 18LW1400.
    To daje 2600 na głośniki, skrzynki ok. 1000zł w stolarni z okuciami, itp. Zwrotnice jakieś 100zł jedna (zwr. dwudrożne 12dB/okt, podział 1,5...1,7kHz. Podział między górą a dołem aktywny, dwie końcówki Behringera lub Dapa.
    I to byłby skok jakościowy.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 27  
    w 100% hefi ma racje co do glosników ale niestety behringera wzmaki ogradzam. POLECAM DAP...
  • Poziom 35  
    MPro są całkiem fajne. Kumpel na takich grał i bardzo chwalił. I wzmacniacz wystarczy jeden, ale niestety DAP, to może być za mało, chyba, że na początek i to raczej z zapasem mocy (P1600 najlepiej). Gdybyś kupował Crowna, to CE2000 (nie xls). Co do ADSa, to jest całkiem spoko, ale crown ma lepszy bas (kontrola), i to nie jest opinia tylko z tego forum. Tak więc ja bym kupił JBLe i DAPa 1600, a z czasem Crowna CE2000 (DAP może się przydać do monitorów w przyszłości).

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 15  
    jedno pytanie te JBL MP mają w opisie takie same przetworniki jak JXR
  • Użytkownik obserwowany
    Zgadza sie przynajmniej co do driverów 2412H sąw serii TR,SF,JRX i w tej włąśnie MPRO.Oto fotka - co do tych 15" Ci nei powiem bo nie chce kolumn rozkręcać...
  • Poziom 15  
    no właśnie a przecież driver to ich słaba strona przynajmniej tyle wyczytałem z innych postów.
  • Spec od akustyki
    Wlasnie i dlatego dalej nie rozumie czemu ludzie zachwycaja sie seria Mpro najlepsze jest gorna granica 12,5 kilo przy -10dB a dla jrxow podaja do 16 kilo (tylko nie z jakim spadkiem) co prawda tubka tez inna ale chyba az takiego przeskoku nie ma. Tanie serie nie tylko drivery mialy kiepskie ale glosniki niskotonowe orlami tez nie sa

Lepsze rozwiazanie juz te Wharfedale Pro LX-215
    driver 1,4" wiec na pewno nizsze ciecie niz 1" .
    Polecalem w innych posatch wlasnie te cerwin-vegi oferuja wysoka jakosc dzwieku jesdnak cena tez jest wysoka rozmiary spore przy wzglednie nieduzej mocy.

Jeszcze mzoesz zainteresowac sie Yamahami 215 tez barddzo fajne nie wiem ile teraz kosztuja
  • Poziom 15  
    jeszcze jedno dlaczego w tr nie ma wygłuszenia?
  • Spec od akustyki
    Bo oszczedzali na czym sie dalo na dodatek paka jest strasznie lipna 2 deseczki jakow zmoacnienia i objetosc chyba pokroju 60L/glosnik
  • Poziom 35  
    A ktoś słyszał te Wharfedale? Wyglądają zachęcająco, ale nic o nich więcej nie wiadomo.

--
    pozdarawiam
    Hefi
  • Spec Elektroakustyka
    Miałem okazję słuchać ostatnio kolumienki z serii TITAN produkcji Wharfedale ( http://www.megamusic.pl/ProdInfo.aspx?prodCode=6910 ). Muszę przyznać że grało dość miło. Brakowało dołka i niskiego środka choć ten ostatni bez problemu do wyciągnięcia na grafiku. Środek i góra (jak na paczkę za te pieniądze) poprawne. Noszę się od pewnego czasu z zakupem takich kolumienek na imprezy typu „gadające głowy” i coś mi się zdaje że je zakupię. No i jeszcze jedna zaleta prócz ceny i w miarę przyzwoitej barwy: waga!
    Tak czy inaczej na profesjonalnej scenie tego nie widzę ale na chałturzenie jakiego przynajmniej ja mam ostatnio wiele w przeludnionych klubach o małej powierzchni czy nudnych konferencjach na dwa mikrofony wydaje się być to dobrym rozwiązaniem.
    Jeśli te paczki grają tak jak opisuję można się spodziewać że wyższe modele odezwą się całkiem dobrze...
  • Poziom 28  
    Cytat:
    JBLe TR są to tak jakby 2 generacje wstecz licząc od JRXów (kolejne modele były ulepszane). (...) Mam na myśli to, że TRy, gdyby były produkowane, to powinny kosztować ok. 2000 za parę.

Różnice polegają na innym wykończeniu obudowy, innych uchwytach, siatce zakrywającej też driver i takich tam. Grają te paczki praktycznie tak samo. Chyba lepiej kupić z pewnego źródła TRki, przerobić je, wzmocnienia dorobić do pudła niż kupować nowe JRX.

A co do różnic między Mpro a JRX - doczytałem się że w JRX siedzą drivery 2412, a w Mpro 2412H. Jest między nimi jakaś różnica? Swoją drogą - http://www.music123.com/JBL-MP225-i64819.music
  • Poziom 15  
    tu nie masz racji bo właśnie patrze na driver wyjęty z mojej tr i ma oznaczenie 2412H