Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie o zabezpieczenie domku letniskowego... gsm + co??

12 Mar 2006 20:08 3821 7
  • Poziom 9  
    witam,
    chce zbezpieczyc domek letniskowy, a o alarmach za duzo nie wiem.. chodzi o tanie rozwiazanie. Domek ma wymiary 6x7m parter i pietro podobnych wymiarow sa oczywiscue drzwi wejsciawe i 3 okna na dole zabezpieczone okiennicami + 1 okno u gory. W środku znajduje sie piec/koza.
    Chce zrobic system powiadamiania na tel kom oparty na Module ExpertGSM NV2,5 ma on 8 wejsc. Nie wiem czy zastosowac kontaktrony na kazde okno i drzwi czy tylko czujki. Problem stanowi to ze w pomieszczeniu jest piec czyli przy wygasaniu bedzie zmiana temp i czujki beda pobudzane? (czujki PIR reaguja na zmiane temp?). Jakie czujki zastosowac? Sa takie co reaguja tylko na ruch a nie na zmiany temp?
    Modul ten nie ma wyjscia, czy mozliwe jest podlaczenie do niego w jakis sposob syreny? zeby impuls z dowolnego wejscia dodatkowo pobudzal syrene na jakis czas..
    w pliku ulkad pomieszczenia.. prosze o podsuniecie pomyslu i pomoc w rozmieszczeniu czujek jesli mam je w ogole mam je stosowac czy tylko kontaktrony.[/img]
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Wszystko zależy od kosztów,które chce Pan na to przeznaczyć,od warunków w środku pomieszczenia,można zastosować czujki,które nie są wrażliwe na zmiany temperatury,z reguły czujki typu PIR mogą wywoływać fałszywe alarmy.Podłączenie kontraktonów jest dobrym pomysłem,ale system nie zadziała przy zbiciu szyby.Z podłączeniem syreny nie ma problemu,do modułu musi Pan i tak dokupić obudowę z zasilaczem i akumulatorem,co zwiększy koszty.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    czyli najlepszym rozwiazaniem bedzie zalozenie kontaktronow na wszystkie okiennice i na dzrzwi wejsciowe.. warunki temperaturowe w srodku zmieniaja sie w zaleznosci od warunkow zewnetrznych domek nie jest ciagle ogrzewany.. takze sa dosc duze zmiany temperatur.. Jakie czujki moglbym ewentualnie zastosowac? I w jaki sposob podlaczyc serene?
  • Poziom 10  
    Czujki PIR reaguja na nagle zmiany temperatury,na dzien dzisiejszy jest bardzo duzy wybor czujek,chociaz ja osobiscie stosuje ARITECHA,mozna na ten temat mocno polemizowac z innymi instalatorami systemow,ja osobiscie zastosowalbym centrale alarmowa,najprostsza SATELA i na jej bazie zbudowalbym caly system alarmowy,schemat moge Panu opracowac na wtorek (kilka opcji na podstawie dolaczonego rysunku,z centrala i bez niej).
  • Poziom 9  
    tzn chodzi mi taki system ktory bedzie mnie powiadamial na telefon kom. i najlepiej oparty o Modul ExpertGSM NV2,5. Nie mam zbyt wiele pojecia o tym, ale chcialem zrobic to tak ze skoro mam 8 wejsc to podlaczyc kazde okno i drzwi na osobnej linii, w ten sposob bede mial informacje ktora okiennica zostala otwarta. i chcialbym znalezc uklad ktory bedzie zalaczal syrene na np 10min po otrzymaniu sygnalu z dowolnej czujki.
    www.coltex.pl/coltex.asp?id=79 opis modulu ktory chce zastosowac..
    czy moze jakies inne rozwiazanie zastosowac w domku?

Dodano po 38 [minuty]:

czy moze lepiej zastosowac taki modul www.allegro.pl/item89810064_powiadomienie_gsm_clip_dialer_alarm.html ? czy Modul ExpertGSM NV2,5 ma mozliwosc uzbrajania za pomoca telefonu?
  • Poziom 10  
    Mozna to zrobic na przekaznikach,ale troszke trzeba "pokombinowac",musi Pan na pewno dokupic obudowe z zasilaczem i akumulatorem (w razie zaniku napiecia),no i pozostaje problem zalaczania i rozlaczania systemu,proponuje radiolinie z pilotem (koszt okolo 80zl),a czas sygnalizowania syreny mozna uzyskac stosujac "czasowke",jezeli chodzi Panu o kakretny schemat to musialbym troszke nad tym pomyslec:)

Dodano po 2 [minuty]:

Ten modul jest dla Pana odpowiedni,jest to bardzo dobry modul.
  • Poziom 22  
    Ostatnio montowałem u klijenta i warto
    Centrala bezprzewodowa "elmes" cb32
    czujnik ruchu ptx 50
    kontaktron ctx 3h
    syrena satel spw100
    cały kszt sprzętu to 430,00 brutto
    ale zewnętrznysygnalizator to juz trzeba przez wiekszy zasilacz.
    A dotego można podłączyć telefon komórkowy
  • Poziom 9  
    "Pozatym na EXPERCIE można zrobić prowizoryczną centralke , poniewarż jedno z wejść możemy zaprogramować jako blokade, czyli po podaniu na nie masy moduł nie reaguje na sygnały z pozostałych wejść . Więc za pomocą radiolini możesz uzbrajać i rozbrajać "system", niestety nie można podłączyć do modułu sygnalizatora (bo nie ma wyjść programowalnych) , przy ewentualnym włamaniu będziesz miał tylko komunikat na tel. kom." taka wypowiedz znalazlem na forum.. wlasnie nei pomyslalem o tym jak uzbrajac modul ExpertGSM? w programie ktory go programuje nie ma czegos takiego jak czas zwloki... jak ten problem rozwiazac ale chyba nie przez radiolinie.. jakos inaczej, prosciej ale tanio?
    czyli ten Expert jest dobry tak?