Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlink DSL-504T przerywa w dzień

Lscorpion 14 Mar 2006 16:56 1145 5
    Lscorpion
    Level 10  
    Mam duży problem, posiadam modem Dlink DSL-504T do tego dodatkowy switch i przy pomocy takiej instalacji korzystam z Neo wcześniej 640 kb/s, teraz 2,5 Mb/s (około 5 osob). Wszystko działało wyśmienicie przez około rok, aż pewnego dnia, 2 tygodnie temu, modem zaczął szwankować tzn. działało tylko gg, a stronki się nie ładowały. Po restarcie na 5 minut jest dobrze, ale zaraz jest to samo. Najdziwniejsze jest to że w nocy (po 23.00) chodzi bardzo dobrze. Dodam w nocy użytkownicy korzystają z internetu najwięcej! Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??
    laufer888
    Level 19  
    powodów jest wiele ale stawiam na infekcje przeskanuj kompy
    kiedys miałem podobnie tylko o 19:00 i okazało sie że to z mojego kompa robaki wychodzą ale mogę się mylić pozdrawiam
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    działanie tylko GG może świadczyć rownież o błędnym działaniu DNS-a. Jeśli dobrze pamiętam, ww. routerek potrafi być cache DNS-em, który to w nim nie zawsze dobrze działa.
    kufcio
    Level 20  
    na 99,99% to robaki z komputera jednego lub kilku userow, mam zwykly router/modem/swith ale tylko ja i kuzynka, co kilka godzin sie wieszal.. po jej formacie skonczyly sie zwiechy... Uzywala Kazzy :))

Mysle ze to robale pruboja cos obejsc, zaatakowac a sofcik w routerku jest kiepski i stad problemy.
    Z aktualizuj FW to powinno pomoc.
    pozdr
    Lscorpion
    Level 10  
    Problem chyba rozwiązany. Pożyczyłem modem kumplowi i u niego jest to samo, więc raczej na pewno to wina modemu, chociaż niewykluczone że komputery z jego sieci też nie są zawirusowane. Jutro idę z nim do serwisu, zobaczymy co na to powiedzą.
    pejan
    Level 11  
    Temat już stary ale dodam dla potomnych bo te routery jeszcze gdzies tam działają.
    Problem z resetowaniem jest spowodowany uwaga .... skokami napięcia !!! Też się głowiłem z tym 3 lata aż całkiem przypadkiem zauważyłem że gdy włącza się podgrzewacz przepływowy wody albo czajnik to router natychmiast zrywa połączenie. !!! Rozwiązanie to albo wywalić to dziadostwo albo stabilizator.
    Pozdrawiam