Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tranzystory niskoszumne

17 Maj 2003 23:03 1895 5
 • Poziom 27  
  jak w temacie zadne bc 413 i 550 powazne propozycje znacie panowie takie? cena jest na drugorzednym planie :)
 • Poziom 27  
  Podejrzyj schematy markowych sprzetow Technics , Sony (wzmacniaczy m.cz) - przedwzmacniaczy m.cz , znajdziesz odpowiedz.
 • Poziom 16  
  jesli moga byc parowane to proponuje z serii SSM (dokladnego symbolu nie pamietam ale Elfa na pewno je ma bo widzialem)
 • Poziom 16  
  rozumiem że do audio, wazna jest bardzo do jakich impedancji przy mniejszych-bipolarne, zaś przy większych unipolarne mogą być lepsze.Sam stosuję z reguły dobrej firmy BC 560/550 i nie widzę sensu stosowania lepszych, bardzo istotne jest stosowanie metalizowanych rezystorów wysokiej jakości.Z podwójnych (pary róznicowe) teoretycznie minimalnie lepsze są SSM-2210 i SSM-2220 lub MAT-02 , MAT-03.Jeśli bardzo Ci zależy na minimalnej poprawie to tranzystory można łączyć równolegle (jednakowe wzmocnienia i typ -z tej samej serii + rezystory wyrównujące w emiterach), przy dwóch tranz. wzmocnienie rośnie 2 razy a szumy mniej ok.1.41. :)
 • Poziom 18  
  Czyli do dobrego regulatora barwy tonu nadadzą się np. zwykłe BC249 (schemat z książki M.Feszczuka "Wzmacniacze elektroakustyczne")??

  Pozdrawiam,
  Piquś

  P.S. :arrow: smakismaki: Jeśli możesz, to napisz coś więcej o równoległym łączeniu tranzystorów celem uzyskania mniejszych szumów, bo wprawdzie gdzieś mi się to obiło o uszy, to temat jest niezmiernie ciekawy... :D:D:D
 • Poziom 29  
  ta metoda stosowana jest w niektórych mikserach audio (w stopniach wejsciowych torów mikrofonowych)
  spotkałem sie z takim działeniem w sprzęcie p. zbigniewa piechoty (www.miksery.com.pl) lecz bez rezystorów wyrównawczych