Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica 3340 - wymiana bębna

pawel_an 15 Mar 2006 21:58 1590 9
    pawel_an
    Level 11  
    Witam wszystkich. Jak wymienić bęben i listwę w Konica 3340. Jakieś kody, na co należy zwrócić uwagę przy wymianie itp.
    krisb1
    Level 15  
    ta maszyna nie ma liczników ( poza licznikami części, które służą tylko do odczytu) , wymieniasz i masz...Żadnych kodów, inicjacji, itp.
    Oczywiści nie zapomnij o talkowaniu.
  • Helpful post
    kulka35
    Level 22  
    Wymiany dokonujesz jak w kazdej innej maszynie przyczym:
    Krisb1 pomylil sie:"a maszyna nie ma liczników ( poza licznikami części, które służą tylko do odczytu) , wymieniasz i masz...Żadnych kodów, inicjacji, itp."
    Najwyrazniej pomylilo mu sie ze starymi maszunami takimi jak serii 4355, 2028 itp. (jak nie jestesmy pewni to nie piszemy!).
    W tym modelu przy wymianie bebna kasujemy licznik bebna:
    25- pod 4. drum.developer count - tam wchodzimy i w tym przypadku kasujemy tylko beben.
    Jest tez procedura wymiany developera, ale o tym nie bede teraz sie rozpisywal.
    pawel_an
    Level 11  
    Dzięki za dobre rady a czy mógłbym także poznać procedurę wymiany developera, to tak na przyszłość.
  • Helpful post
    kulka35
    Level 22  
    Kasowanie licznika developera:
    25 - Drum/Developer count i tam kasujesz w tym przypadku licznik developer.
    Wymiana nosnika:
    36 - HV adj - toner control IF voltage (lub jesli masz j. polski to "Programowanie nowego nosnika')
    Marek216 jak zwykle wrzuca linki do manuali i zamyka posta, no coz, mozna i tak.
    areksuchodolski
    Level 16  
    Zgadzam sie ze 2028 to stara maszyna, ale 4355?? chyba do takich jescze nie nalezy?
    krisb1
    Level 15  
    Krisb1 pomylil sie:"a maszyna nie ma liczników ( poza licznikami części, które służą tylko do odczytu) , wymieniasz i masz...Żadnych kodów, inicjacji, itp."
    Najwyrazniej pomylilo mu sie ze starymi maszunami takimi jak serii 4355, 2028 itp. (jak nie jestesmy pewni to nie piszemy!).

miałem na myśli fakt, że nie ma limitów na przebieg bębna i developera.
    A to, że maszyna zlicza i można to odczytywać i kasować jest już raczej dla "nowego" serwisanta przy danej maszyna- żeby wiedział na czym stoi.
    sebono
    Level 22  
    krisb jak wymienisz bęben i skasujesz licznik to nie widzisz różnicy człowieku?i jak wpiszesz np na licznik bębna 300.000 kopii to ci kopie nie zbledną?.ma ogromne znaczenie kasowanie licznika bębna.....no coments
    pawel_an
    Level 11  
    Wymieniłem bęben, wyzerowałem licznik - chodzi jak żyleta. Baaaardzo dziękuje wszystkim za pomoc. A co do Pana który z uporem maniaka proponuje wszystkim serwisówkę - żadna książka nie zastąpi praktyki. Tam np. nie jest napisane, że nową listwę czyszczącą trzeba wybrudzić tonerem bo ją bęben urwie (chyba, że czegoś po angielsku nie doczytałem), niby mały szczegół ale jaki ważny. Jeszcze raz dziekuję za pomoc i myślę, że temat możemy zamknąć.