logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Głośnik Hanssen. Jaką membranę mam kupić? Jaką cewkę?

davegbass 16 Mar 2006 14:17 1716 6
REKLAMA
  • #1 2421134
    davegbass
    Poziom 11  
    Posty: 56
    Pomógł: 2
    czesc :) posiadam glosnik Hanssen ktory jest zastosowany w tubie samochodowej i troszke glosniej puscilem i glosnik zatar sie wogole membrana z cewka nie odbija i postanowilem wymienic cewke i membrane teraz chcialem zapytac jaka membrane mam kupic ?? i cewke??cewka ma jakis opis czy cos w tym stylu ?? aha to jest glosnik bassowy:)z gory dzieki:)
  • REKLAMA
  • #2 2421152
    PZ IX
    Poziom 35  
    Posty: 3337
    Pomógł: 191
    Ocena: 361
    Wyrzuć go i kup stx-a :)
  • REKLAMA
  • #3 2421168
    Medeis
    Poziom 21  
    Posty: 564
    Pomógł: 25
    Ocena: 18
    Witam

    Mam nadzieje ze jeszcze nie wyrzuciles jak poradzil kolega wyzej. Najpierw odczep magnes czasem sie przydaje :lol:

    A jak chcesz kupic membrane to zwroc uwage zeby byla odrazu z zawieszeniami, cewka, magnesem, lica, zaciskami, kopolka antypylowa i koszem- słowem kup nowy głosnik...

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #4 2421175
    davegbass
    Poziom 11  
    Posty: 56
    Pomógł: 2
    czyli ze nieoplaca sie wklejac od nowa ???
  • #5 2421199
    Medeis
    Poziom 21  
    Posty: 564
    Pomógł: 25
    Ocena: 18
    NIE

    Pozatym nie wiem ilu jest na elektrodzie jasnowidzow ale przypuszczam ze niewielu ;) nie podales nawet wielkosci tego glosnika, nie mowiac juz o cewce czy modelu.

    Zreszta nawet gdybys podal to nie oplaca sie do niego robic memrany i cewki na zamowienie ;)

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #6 2421319
    davegbass
    Poziom 11  
    Posty: 56
    Pomógł: 2
    no sorki zapomnialem ma on srednice 25cm hanssen 220watt i 4ohm cewka niepowiem bo niewiem widze ze spalona i smierdzi jeszcze:)
  • #7 2421427
    Tremolo
    Poziom 43  
    Posty: 13793
    Pomógł: 1016
    Ocena: 497
    Wymień na taki sam jesli Ci pasowalo. jesli nie dostaniesz to podobny. Nie jesteśmy jasnowidzami, brak policzonej objętosci i ewentualnego strojenia otworu BR, nic Ci nie powiemy. Po za tym to nie jest tuba tylko rulon z ewentualnym BR.

    pozostaje Ci tylko:
    Ćwiczyć ćwiczyć słownictwo techniczne!
    Pomogłem? Kup mi kawę.

Podsumowanie tematu

✨ Posiadacz głośnika Hanssen 25 cm, 220 W, 4 Ω, zastosowanego w tubie samochodowej, uszkodził membranę i cewkę przez zbyt głośne odtwarzanie. Zapytał o możliwość wymiany membrany i cewki. Odpowiedzi wskazują, że nie opłaca się naprawiać uszkodzonych elementów osobno, gdyż membrana, cewka, zawieszenia, magnes, kosz i inne części są integralne i najlepiej kupić nowy głośnik. Brak podania dokładnych parametrów technicznych i modelu utrudnia dobranie części zamiennych. Zalecane jest wymienienie głośnika na taki sam lub podobny, jeśli oryginał nie jest dostępny. Podkreślono również, że konstrukcja to rulon z ewentualnym otworem BR, a nie typowa tuba, co ma znaczenie przy doborze i strojenia.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA