Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gwieździste niebo - szukam sterownika lub schematu.

mikok 18 Mar 2006 09:19 5241 11
lampy.pl
    mikok
    Level 11  
    Witam.
    Poszukuję sterownika lub jakiegoś schematu takiego sterownika do zrobienia efektu gwieździstego nieba w pokoju na 500 do 1000 punktów świetlnych. Myślałem może o małych Led'ach.
    W internecie znalazłem tylko kosmicznie drogie projektory ze światłowodami. Miało by to być połączenie dwóch może trzech kolorów świecących bez przerwy jak i płynne przejścia po między kolorami.
    Czy jest coś takiego do kupienia ewentualnie do wykonania. Na chwilę obecną chodzi mi o zasilanie i sterowanie takim oświetleniem a światełka to na późniejszy plan.
    Pozdrawiam i czekam na propozycje.
  • lampy.pl
    adamjur1
    Level 41  
    Kup na bazarze ozdobne świecidełko ( gwiazda) tam jest gotowy sterownik z sekwencyjnie przełączanymi efektami, można też zatrzymać jeden efekt, w miejsce żarówek włącz zasilacze od diod i po sprawie. Koszt ok 20 zł.
    Pozdr.J.
    mikok
    Level 11  
    Też myślałem o sterowniku lampek choinkowych tylko czy można bez przeróbek podłączyć taką ilość diod
    Quote:
    w miejsce żarówek włącz zasilacze od diod

Mógłbyś to rozwinąc bo jakoś nie dociera to do mnie.
    adamjur1
    Level 41  
    Zamiast sznurka lampek włącz tam zasilacz np 12V dc z którego zasilisz kilikanaście łańcuchów diód ( po 4 w szerewg plus rezystor)
    Pozdr.J.
  • lampy.pl
    adamjur1
    Level 41  
    Oj kochany kolego Wizzzard
    Jak te ceny uważasz za niedrogie to chciałbym tyle zarabiać co Ty
    Efekt o który chodzi autorowi możan osiągnąć za ok 100 zł ( i trochę wkładu własnego czasu i inwencji).
    Pozdr.J.
    punchoo
    Level 12  
    To teraz sobie policz - liczbe tych lampek = 1LED X 1PLN i zobaczymy jak Ci cenowo wyjdzie !!!
    adamjur1
    Level 41  
    A kto powiedział że tam mają być ledy za 1zł od szt ( superjasne w ilości 1000 szt to oczopląs) robiłem takie dla klientów po 20 szt na kawałkach sufitu nad schodami czy w łazience - bez bajerów - świeci wszystko. I na ledach super jasnych ( jak pisałem w ilości 20 szt nad schodami) schody są oświetlone z odl 3 m. A tu chodzi raczej o dekorację - nastrój. Zwykle diody.
    Pozdr.J.
    PS. Diody dają gwarancję bezawaryjnosci tego oswietlenia przez kilka a może kilkanaście lat i minimalny pobór prądu. A ta sciana światła ( super towar dla nowobogackich na święta- sąsiad ma 500 to ja 1000!!) po ok 0,3 W na szt....
    wader_669
    Level 28  
    ja tez myslalem nad tym projektem i tez tak myslalem nad ledami ale chyba jednak za drogo wyjdzie mozliwosc jest tez taka ze wezmie sie jakies wieksze ledy zrobi male dziurki i w te dziurki sie wlozy swiatlowody wtedy tez swiatlo nie bedzie az takie jasne wiec nie bedzie dawac po oczach
    wizzzzard
    Level 11  
    Oj kochany kolego Adamjur1

to tylko przykład...
    Nie masz kasy to nie kupuje... proste.. nie ??
    Jak drut, który każdy z nas chyba już widział :P

Rzucasz się nie wiadomo o co....
    Każdy sobie tu pomaga.... może akurat koledze się to spodoba.... i co.. ??

A jak jesteś taki dobry i masz gest to zaproponuj koledze "mikok" swoją pomoc w wykonaniu kurtyny...

Pzdr....
    mikok
    Level 11  
    Witam, widzę że temat się ruszył, ale...
    Quote:
    Czy jest coś takiego do kupienia ewentualnie do wykonania. Na chwilę obecną chodzi mi o zasilanie i sterowanie takim oświetleniem a światełka to na późniejszy plan.

Pomysły ciekawe, element oświetleniowy można dopasowac do zasobów finansowych a co z zasilaniem i sterowaniem takim oświetleniem (efektem świetlnym)?
    Pozdrawiam.
    gxt500
    Level 11  
    jeśli nadal szukacie gwiaździstego nieba to zapraszam na allegro. jest tam tego pełno a ceny od 199 do 379 - moja własna produkcja na światłowodach