Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto Immobilaizer. Silnik nie pali, nie słychać wtrysku.

gordon1 20 Mar 2006 11:21 4513 7
  • #1 20 Mar 2006 11:21
    gordon1
    Poziom 14  

Witam , problem jest taki; po wł. zapłonu controlka Immo.(code) swieci cały czas a powinna zgasnac po kilku sekundach silnik nie pali nie słychac wtrysku , kluczyk mam tylko 1 czekam na matke . Znalazłem troche postow na ten temat wiec czytam jak mozna odpalic to autko w trybie awaryjnym bo widze ze jest taka mozliwosc ale nie wiem jak , prosze o jakies wskazowki .Pozdro.

0 7
  • #2 20 Mar 2006 14:55
    yaaro
    Poziom 33  

Wsiadasz do auta wciskasz gaz do oporu włączasz zapłon i czekasz - kontrolka wtryskiwacza zaczyna migać, w ten sposób odpalasz auto w trybie awarii CODE tylko w tym celu jest potrzebna karta z kodem odpalenia 4 cyfry oznaczają ilość błysków. Nie polecam tego do codziennej jazdy po 2 odpalechniach twoje nerwy puszczą.Sprawdz centralke kodująca i pamietaj jak podłaczysz nową to tylko bedzie działać w twoim aucie.

0
  • #3 20 Mar 2006 16:04
    gordon1
    Poziom 14  

17 Wrz 2004 18:04 Fiat punto i CODE

--------------------------------------------------------------------------------

A wiec zeby odpalic awaryjnie musisz wcisnąć pedał gazu i trzymając włączyć zapłon. Po chwili puścić i później wciskać pedał tyle razy ile jest pierwsza cyfra kodu. Po "wyciśnieciu" pierwszej cyfry poczekać aż błyśnie code, i można nastepną cyfrę. Po wpisaniu wszystkich cyfr, CODE powinno zgasnąć i można zapalić samochód, ale po zgaszeniu bedzie trzeba znowu wpisac kod. Trzeba podjechać na serwis fiata, podepną do komputera, wprogramują kluczyk i zainkasują kase okolo 200zl

Znalazłem taki opis ale i ten nie działa , mam cody 4 i 5 cyfrowe . Matka klucz bedzie jutro ,jakies sugestie prosze .

0
  • #4 20 Mar 2006 18:17
    gumiś_rzesz
    Poziom 25  

Napisz jaki masz sterownik IAW XXXX prawdopopdobnie samo programowanie kluczyka nie pomoże poczytaj na forum o już słynnym Puncie tylko usuniecie immo z sterownika silnika.
    POZDRAWIAM

0
  • #5 20 Mar 2006 20:41
    segal
    Poziom 16  

prawdopodobnie poleciala centrala kodu. najlepiej tak jak kolega wyzej napisal dac przeprogramowac ecu i problem bedzie z glowy.
    a procedura odpalania awaryjnego wyglada tak:
    dla kodu 4768
    zalaczasz zaplon trzymajac wcisniety pedal gazu do momentu az kontrolka wtrysku zgasnie. wtedy szybko puszczasz gaz.
    kontrolka wyrysku zacznie migac. musisz liczyc impulsy. i po pierwszych czterech naciskasz podal gazu trzymajac go (kontrolka wtrysku oswieci sie na chwile) gdy zgasnie puszczasz gaz a ona znowu zaczyna migac.liczysz nastepne 7 impulsow poczym znowu naciskasz itd. dla wszystkich cyfr. po wpisaniu ostatniej naciskasz znowu pedal i czekasz kiedy zgasnie i odpalasz samochod. wylaczenie zaplonu resetuje cale procedure.

2
  • #6 21 Mar 2006 18:19
    gordon1
    Poziom 14  

Witam ,sprawa załatwiona immo skasowane i wszystko gra , wszystkim dzieki za pomoc , temat do zamkniecia .:D

0
  • #7 14 Lut 2009 10:25
    3mirek
    Poziom 2  

Cześć segal opisujesz procedurę czekaniem na ilość mrugnięć ok
    powiedz mi jak to zrobić jeżeli w kodzie znajduje sie zero
    dz:)u mnie zaczyna się kod od zera

1
  • #8 14 Lut 2009 17:02
    janusz2008
    Poziom 33  

Zero, to 10 błysków.