logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak przeliczyć napięcie z KTY81-210 na temperaturę z dokładnością 0,1°C?

Bartek S. 21 Mar 2006 08:12 4812 5
REKLAMA
  • #1 2439349
    Bartek S.
    Poziom 12  
    Posty: 58
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Witam wszystkich!
    jestem w trakcie montowania termometru na bazie KTY81-210. czujnik jest połączony szeregowo ze źródłem prądowym 1mA, natomiast "atmega8" mierzy na nim napięcie(na czujniku) i to działa poprawnie. Problem leży jednak w tym jak przeliczyć teraz to napięcie na temperature:cry: z dokładnością do 0,1 stopnia. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny:D
    Jestem otwarty na inne propozycje pomiaru temperatury na tym czujniku. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 2439478
    mironsathon
    Poziom 13  
    Posty: 56
    Pomógł: 5
    Ocena: 1
    W linku masz dane czujnika http://zefiryn.tme.pl/DOK/INNE/KTY81.pdf. Rezystancję przy danym prądzie łatwo przeliczyć na napięcie. Wzór funkcji opisujacej charakterystykę (T(r)) czujnika możesz wyliczyć w excelu przeklepując dane z tabeli a następnie używając funkcji '"dodaj linie trendu"
  • REKLAMA
  • #3 2439537
    Bartek S.
    Poziom 12  
    Posty: 58
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Dzięki wielkie, interesowało by mnie jeszcze jak dokonywać tych przeliczeń za pomocą bascoma, interesuje mnie niewielki zakres bo od zera tak do 50 stopni. Byłbym wdzieczny za jakiś przykładowy programik
  • REKLAMA
  • #4 2440043
    diag
    Poziom 29  
    Posty: 1401
    Pomógł: 45
    Ocena: 209
    Z tym przetwornikiem do 0,1 stopnia się nie da.
  • REKLAMA
  • #5 2440716
    hunterhouse
    Poziom 26  
    Posty: 893
    Pomógł: 84
    Ocena: 3
    od 0 do 50 stopni to nie łatwiej na DS18B20 ??
    wyjście ma cyfrowe i sam przelicza i wogóle full wypas do zakresu -25 do 125 st.

    pozdrawiam
  • #6 2442980
    Bartek S.
    Poziom 12  
    Posty: 58
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    ok problem rozwiązany! Dzięki Mironsathon. DS1820 jest ok ale koszta tego układu i kty są nie porównywalne, temat uważam za zamknięty.
REKLAMA