Witam wszystkich!
jestem w trakcie montowania termometru na bazie KTY81-210. czujnik jest połączony szeregowo ze źródłem prądowym 1mA, natomiast "atmega8" mierzy na nim napięcie(na czujniku) i to działa poprawnie. Problem leży jednak w tym jak przeliczyć teraz to napięcie na temperature:cry: z dokładnością do 0,1 stopnia. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny:D
Jestem otwarty na inne propozycje pomiaru temperatury na tym czujniku. Pozdrawiam
jestem w trakcie montowania termometru na bazie KTY81-210. czujnik jest połączony szeregowo ze źródłem prądowym 1mA, natomiast "atmega8" mierzy na nim napięcie(na czujniku) i to działa poprawnie. Problem leży jednak w tym jak przeliczyć teraz to napięcie na temperature:cry: z dokładnością do 0,1 stopnia. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny:D
Jestem otwarty na inne propozycje pomiaru temperatury na tym czujniku. Pozdrawiam