Więc zacznę od tego że jestem w trakcie budowy programatora STK200 i znam skromne podstawy Bascom. Postanowiłem jak pierwszy układ zbudować termometr. W wersji próbnej domowy czujnik temperatury, ale w planach przystosowanie do mierzenia temperatury cylindra w skuterze (nawet w mojej wsi jest zbyt na coś takiego). Zacząłem od znalezienia odpowiedniego czujnika (nie wiem czy dobrze) i znalazłem "Czujnik temperatury KTY81-210 NXP PHILIPS". Z tego co wyczytałem zależnie od temperatury ma zmienną rezystancję. Więc z tego co zrozumiałem trzeba zrobić czujnik rezystancji, a następnie w mikrokontrolerze dopasować rezystancję do temperatury?