logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Termometr na KTY81-210 - od czego zacząć budowę?

03 Lis 2012 11:01 2628 5
REKLAMA
  • #1 11482532
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 11482587
    opamp
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 3612
    Pomógł: 266
    Ocena: 924
    Nie łatwiej ci będzie dać po szynie? 1-wire np: DS18b20 I2c np: LM75 SPI np:TC77
  • REKLAMA
  • #3 11482663
    jarek_lnx
    Poziom 43  
    Posty: 22647
    Pomógł: 4183
    Ocena: 6075
    KTY84 może pracować do 300°C, żaden scalony czujnik z wyjściem cyfrowym tyle nie wytrzyma.
  • REKLAMA
  • #4 11482677
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #5 11482769
    zygmuntf
    Poziom 11  
    Posty: 39
    Jaką maksymalną temperaturę może osiągać ten cylinder? Czy układ scalony się nie upiecze? DS18B20 działa do 125 stopni, KTY 81 - do 150, KTY 84 - do 300. Jako alternatywne rozwiązanie można by zastosować termoparę, która wytrzyma znacznie wyższy zakres temperatur (niektóre typy nawet 2000 stopni!). Tylko wtedy trzeba będzie zbudować układ dopasowujący na wzmacniaczach operacyjnych.
  • #6 11483194
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
REKLAMA