Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 x beep oraz bardzo gorący chipset na K7VT4a+

22 Mar 2006 01:43 2343 11
  • Poziom 18  
    Witam,

dziś mój pecet odmówił posłuszeństwa... Daje znać o sobie po włączeniu tylko serią piknięć po 3 na sekunde, potem przerwa i znów - wydaje się że sygnalizuje problem z pamięcią. Wiatraczek się kręci (reszta to WC). Kontrolka HDD świeci się ciągle.

Sprawdziłem RAM, jest OK. Wsadziłem inny też nic. Nie pomogła też zmiana grafiki, przepinanie kabli i inne proste zabiegi.

Dziwną sprawą jest że CHIPSET momentalnie nagrzewa się do wysokiej temperatury (na oko, a raczej palec o wiele przekracza 50* bo aż parzy). Normalnie była tam temp. do 30 stopni...

Dawniej miałem problemy takie że po wciśnięciu power komputer lekko zakręcał wiatrakami i stawał - bez załadowania biosu ani nic. Świaciła się tylko zielona kontrolka power a wyłączyć go można było tylko długim przytrzymaniem przycisku power. Dopiero po kilku razach udawało mi się go uruchomić. Ale to "wieszanie" sporadycznie się zdażało. Czasem pomagało lekkie puknięcie w obudowe :/

Zmierzyłem napięcia: 4,78 i 12,25 V

Konfiguracja komputera:
    procek Athlon XP 2000+ @ 2600+ (vcore +10%)
    płyta AsROCK K7VT4a+ na chipsetach VIA
    RAM Kingston DDR400 512MB
    grafika ASUS GeForce FX 5200
    zasilacz COLORSic 330U-SCH 350W
    dysk WDCaviar 80GB 7200 obr./min 8MB cache
    oraz wodne chłodzenie (nie przecieka ani nic trakiego).

Dziwi mnie co to za dziwna reakcja. Może kontrolery pamięci na płycie są uszkodzone? Jakieś propozycje?

Z góry dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam!
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    2 Short Beeps
    Your computer has memory problems. First check video. If video is working, you'll see an error message. If not, you have a parity error in your first 64K of memory. First check your SIMM's. Reseat them and reboot. If this doesn't do it, the memory chips may be bad. You can try switching the first and second banks memory chips. First banks are the memory banks that your CPU finds its first 64K of base memory in. You'll need to consult your manual to see which bank is first. If all your memory tests good, you probably need to buy another motherboard.
    3 Short Beeps
    Basically the same thing as 2 beeps. Follow that diagnosis above.
    PS. Niech kolega podłączy inny zasilacz, i zobaczy co się dzieje. Czy podane napięcia mierzone były miernikiem?
  • Poziom 18  
    Napięcia mierzyłem miernikiem elektronicznym :)
    Jutro rano postaram się podpiąć inny zasilacz bo pod ręką mam tylko AT 200W...
    Czy to możliwe że to coś z procesorem?

-----
    Dodano 08:39

Wsadziłem inny procesor, płyta dalej pika... Ten mój procesor wsadziłem do innego kompa. Dyski zaczynaja czytać, wszystko tip top ale grafika się nie ładuje. Czy to znaczy że procek się spalił?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    3 bipki to grafika - nie widzi jej
    pamieć sygnalizuje cylkicznymi dłuższymi bipkami
    Proponuje reset biosa, skołowac grafe na PCI i sprawdzić. no i rzecz jasna jak podkrecałes na zworach proca to ustawić go na normalne prędkości.

Dodano po 1 [minuty]:

o jeszcze mi sie przypomniało, jak masz D-bracket to bym zawiesił i sprawdził , ale mozliwe ze niemasz tego do tej płytki, ewentualnie zapozyczyć karte diagnostyczną
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    A moim zdaniem uszkodziłą się chipset i płyta nadaje się na śmietnik...
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Chipset na 99% zwalony posprawdzaj dla pewności kondensatory czy nie są spuchnięte.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Parę dni temu mieliśmy z kolegą w serwisie płytę ASUS również był uszkodzony mostek. Tester stawał na C1/C0 i to się wachało raz C1 raz C0. Wymiana pamięci nic nie dawała.
  • Poziom 40  
    Renimacje komputera powinno się zacząć od wymiany na lepszy zasilacz.
  • Poziom 26  
    ""Wszystko ok. .....chodzi sobie nawet tylko bios na plycie nawet fsb nie pozwala zmienić... ""
    To jest sprawna czy nie. Wszystko chodzi jak dawniej i chipset dalej taki gorący?