logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kenwood KDC-4080R - brak podświetlania panelu, diody i łączność sprawdzone

pack3r 22 Mar 2006 01:59 1946 5
REKLAMA
  • #1 2442859
    pack3r
    Poziom 14  
    Posty: 131
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Witam, mam radio Kenwood KDC-4080R i jest z nim taki problem ze radio po podlaczeniu nie ma podswietlania na panelu, na wyswietlaczu LCD widac wszystko pod katem, radio gra i klawiatura dziala, sprawdzilem diody i łączność panel-plyta glowna i jest ok. Co to moze byc ? Procesor w panelu czy moze cos na plycie glownej?
  • REKLAMA
  • #2 2443196
    pack3r
    Poziom 14  
    Posty: 131
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Halo Ludzie POmocy :D
  • REKLAMA
  • #3 2443509
    szymtro
    Poziom 30  
    Posty: 1421
    Pomógł: 101
    Ocena: 59
    A napisz cos wiecej. Radio ma podświetlanie przycisków diodami led (jak dwa kolory to sa diody dwukolorowe) a podswietlanie wyświetlacza na żarówkach albo na diodach led (po dwie). Samo załaczanie napiecia na podświetlenie jest tranzystorem w radiu a asterowanie kolorami albo z procesora w radiu (dwie linie plus tranzystory w panelu) albo z procesorka wyświetlacza (dwa tranzystory w panelu). Jezeli tylko jeden kolor to podświetlenie zalaczane jest z tranzystora w radiu.

    To teraz co ci nie działa? Rozumiem że tylko podświetlenie wyświetlacza?
  • REKLAMA
  • #4 2446196
    pack3r
    Poziom 14  
    Posty: 131
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Rozbieralem panel, tak jak mowisz przyciski sa podswietlane diodami dwukolorowymi, a sam LCD dwoma jednokolorowymi, a nie dziala podswietlanie niczego ;/ mam schemat tego radia i panelu, nie wiem ktory tranzystor tym steruje ale razem postaram sie sprawdzic... Masz moze jakas podpowiedz? :D
  • REKLAMA
  • #5 2446421
    airbob
    Poziom 20  
    Posty: 406
    Pomógł: 29
    Ocena: 14
    Prześlij schemat mi na maila spróbuję coś pomóc
  • #6 2447101
    airbob
    Poziom 20  
    Posty: 406
    Pomógł: 29
    Ocena: 14
    Należy sprawdzić obecność napięcia ok 10V pomiędzy stykami 12 ILL+B oraz 13 ILL-GND panela (oczywiście na włączonym radiu).
    Tranzystory Q8,9,10,11 pracują w układzie załączania tego zasilania.
    Na emiter Q10 powinno przychodzić zasilanie 12V na sztywno.
    Na bazie Q8 powinno się zmieniać napięcie 0-5V dla włączonego radia.
REKLAMA