logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak stworzyć stronę z dostępem do plików jak FTP bez możliwości wysyłania?

Gogi123 22 Mar 2006 10:40 1483 4
REKLAMA
  • #1 2443397
    Gogi123
    Poziom 24  
    Posty: 825
    Pomógł: 17
    Ocena: 7
    Mam stronkę mojego roku na uczelni. Sprawa wygląda tak ze chce zamieścić na niej link. po czym będzie otwierało sie okno z widocznymi katalogami i plikami. Coś jak support, czy tez FTP gdzie można ściągać ale nie ma możliwości wysyłania.

    Generalnie na 1 serwerze chce mieć normalna stronę www + support.

    Nie mam jeszcze pomysłu jak to wykonać, więc może ktoś mi pomoże.
  • REKLAMA
  • #2 2443614
    Rabi2000
    Poziom 13  
    Posty: 47
    Pomógł: 6
    Do tego nie trzeba skryptu php. Wystarczy katalogowi nadac odpowiednie prawa (chmod) i serwer sam powinien wylistowac pliki.
  • REKLAMA
  • #3 2444107
    Gogi123
    Poziom 24  
    Posty: 825
    Pomógł: 17
    Ocena: 7
    Mimo ustawionych praw na 777 nie da si enic zrobic bo przegladarka podaje ze nie mam dostepu dlatego chcialem skrypt :)
  • REKLAMA
  • #5 2444315
    Gogi123
    Poziom 24  
    Posty: 825
    Pomógł: 17
    Ocena: 7
    otrzymalem taka postac

    total 16
    drwxrwxr-x 3 gogi123 users 4096 Mar 22 15:54 .
    drwxr-xr-x 8 gogi123 root 4096 Mar 22 15:23 ..
    drwxr-xr-x 3 gogi123 users 4096 Mar 22 15:25 sieci
    -rw-r--r-- 1 gogi123 users 123 Mar 22 15:59 x.php

    <?php 
    $kat = dir('katalog'); 
    $i=1; 
    while($poz = $kat->read()) { 
    if (preg_match("/^.+..+$/i", $poz)) { 
    
    print' 
    
    '.$i.'. &nbsp; <a href="'.' katalog'.'/'.$poz.'" target="_new">'.$poz.'</a><br>'; 
    $i++; 
    } 
    } 
    
    $kat->close(); 
    ?>


    Taki skrypci wyswietla mi pliki. Tylko nie ma ikonek foleru itp :(
REKLAMA