Witam.
Posiadam zasilacz Codegen 300W, model 300X1.
Mój komputer jest dość mocno obciążony i ostatnio zauważyłem mierząc miernikiem napięcie 12V, że wynosiło 12,65V przy normalnej pracy. A jakieś 2 tygodnie temu oscylowało w granicach 12,5V przy tej samej konfiguracji sprzętowej. Jak włączyłem grę skoczyło do 12,8V.
Tak więc trochę się zaniepokoiłem a przypomniałem sobie, że mój brat kupił sobie ostatnio zasilacz 400W marki Mustang więc podłączyłem tego Mustanga i napięcie zamiast spaść wzrosło w czasie gry do 12,85V.
Dane zasilaczy:
Codegen: 3,3V-20A;5V-30A;12V-13A,
Mustang : 3,3V-20A;5V-20A;12V-10A.
Z tego wnioskuję, że mam mocno obciążoną linię 3,3V.
Ale moje pytanie brzmi czym kierować się w doborze zasilacza (jego mocy)? Przecież ten Mustang tak naprawdę ma mniejszą moc od Codegena. Czy firmy produkujące zasilacze mogą tak sobie wypisywać moce jakie im się podobają? A może to firma Codegen zawyżyła maksymalne natężenia na poszczególnych liniach? Większość ludzi sprawę zasilacza komputerowego traktuje po macoszemu i jak widzi napis 400W to myśli, że powinno wystarczyć do każdej niemalże konfiguracji.
Mam jeszcze jeden zasilacz, firmy Sungmin 250W! 3,3V-12A;5V-15A;12V-5,5A.
Naprawdę sam mam duży mętlik a zbieram się kupić jakiś niedrogi zasilacz. Czy warto kupić zasilacz ze średniej półki ale używany np.: http://www.allegro.pl/item92312711_super_zasilacz_fortron_350w_noise_killer_gwar_f_v.html
Pozatym zależałoby mi by w miarę cicho pracował i nie kosztował więcej jak 100zł.
Posiadam zasilacz Codegen 300W, model 300X1.
Mój komputer jest dość mocno obciążony i ostatnio zauważyłem mierząc miernikiem napięcie 12V, że wynosiło 12,65V przy normalnej pracy. A jakieś 2 tygodnie temu oscylowało w granicach 12,5V przy tej samej konfiguracji sprzętowej. Jak włączyłem grę skoczyło do 12,8V.
Tak więc trochę się zaniepokoiłem a przypomniałem sobie, że mój brat kupił sobie ostatnio zasilacz 400W marki Mustang więc podłączyłem tego Mustanga i napięcie zamiast spaść wzrosło w czasie gry do 12,85V.
Dane zasilaczy:
Codegen: 3,3V-20A;5V-30A;12V-13A,
Mustang : 3,3V-20A;5V-20A;12V-10A.
Z tego wnioskuję, że mam mocno obciążoną linię 3,3V.
Ale moje pytanie brzmi czym kierować się w doborze zasilacza (jego mocy)? Przecież ten Mustang tak naprawdę ma mniejszą moc od Codegena. Czy firmy produkujące zasilacze mogą tak sobie wypisywać moce jakie im się podobają? A może to firma Codegen zawyżyła maksymalne natężenia na poszczególnych liniach? Większość ludzi sprawę zasilacza komputerowego traktuje po macoszemu i jak widzi napis 400W to myśli, że powinno wystarczyć do każdej niemalże konfiguracji.
Mam jeszcze jeden zasilacz, firmy Sungmin 250W! 3,3V-12A;5V-15A;12V-5,5A.
Naprawdę sam mam duży mętlik a zbieram się kupić jakiś niedrogi zasilacz. Czy warto kupić zasilacz ze średniej półki ale używany np.: http://www.allegro.pl/item92312711_super_zasilacz_fortron_350w_noise_killer_gwar_f_v.html
Pozatym zależałoby mi by w miarę cicho pracował i nie kosztował więcej jak 100zł.