Witam buduje projekt i w schemacie zamapowalem urzadzenie zewnetrzne, typu miernik odleglosci przetwornik a/c c/a i silniki na pamiec Ram jako dekodera urzylem ukladu 74ls138 uklad buduje na uC 8051, nie wiem dokladnie na jeszcze ktorym modelu bo to zalezy od pieniedzy ktorymi bede dysponowal. Ale mam pytanie czy mapowanie na RAM jest dobram posunieciem ? czy moze lepiej mapowac na pamiec programu ? i jakimi poleceniami w asemblerze moge sie odwolac do danych urzadzen w zaleznosci od tego na ktora pamiec mapuje. Wybralem pamiec ram zeby miec pelne 64k na moje modyfikacje oprogramowania
)