Witam.
Wykonałem mały zestaw uruchomieniowy z procem atmega8 z kwarcem 8MHz. Kwarc nie jest chyba jednak "widziany" przez proca. Pod ikoną Run programmer->Manual program w Bascom jest zakładka Fuse and Lock bits. Mogę tam ustawić rodzaj i częstotliwość oscylatora. Standardowo Fusebit 987 jest ustawiony jako 1MHZ RC.
Chcąc korzystać z zewnętrznego kwarcu 8MHz powinienem ustawić "1110:1110 external XTAL" czy "1111:1111 external XTAL" ?? Później chciałbym korzystać z kwarcu 10MHz. Jakie ustawienie będzie pasować??
Mogę to ustawić gdzieś na stałe w Bascomie czy podczas każdego programowania??
Pozdrawiam.
Wykonałem mały zestaw uruchomieniowy z procem atmega8 z kwarcem 8MHz. Kwarc nie jest chyba jednak "widziany" przez proca. Pod ikoną Run programmer->Manual program w Bascom jest zakładka Fuse and Lock bits. Mogę tam ustawić rodzaj i częstotliwość oscylatora. Standardowo Fusebit 987 jest ustawiony jako 1MHZ RC.
Chcąc korzystać z zewnętrznego kwarcu 8MHz powinienem ustawić "1110:1110 external XTAL" czy "1111:1111 external XTAL" ?? Później chciałbym korzystać z kwarcu 10MHz. Jakie ustawienie będzie pasować??
Mogę to ustawić gdzieś na stałe w Bascomie czy podczas każdego programowania??
Pozdrawiam.