logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW GAMMA 3 Philips – jak wyłączyć konieczność wpisywania kodu zabezpieczającego?

pb 19 Cze 2002 22:55 4616 12
REKLAMA
  • #1 20800
    pb
    Poziom 14  
    Posty: 170
    Pomógł: 1
    Ocena: 8
    Czy daje se vylaczit zabespecenie, aby za kazdym razem nebylo treba pisat code.
  • REKLAMA
  • #2 20899
    Dyzio140
    Poziom 16  
    Posty: 249
    Ocena: 8
    znasz do niego kod ? podaj jakie masz w tym radiu pamięci
  • #3 20959
    djlj24
    Spec od car audio
    Posty: 13533
    Pomógł: 1104
    Ocena: 1323
    Po wpisanniu kodu, trzymać M + VF przy włączeniu a następnie wpisać kod. Niestety nie wszystkie gammy.
  • #4 21012
    pb
    Poziom 14  
    Posty: 170
    Pomógł: 1
    Ocena: 8
    Tak kod jest i wpisac go moge jak pise djlj14. Ale to wiem.
    Chodzi o to ,aby nie bylo nutno wpisac kodu pri kazdym odlaceniu z napajenia 12V.
  • REKLAMA
  • #5 21021
    Dyzio140
    Poziom 16  
    Posty: 249
    Ocena: 8
    to jest bardzo proste, są dwa rodzaje tych radi z pamięciami 24C02 I 24C04 . W komórkach gdzie znajduje się kod , a można to odrużnić po cyfrach 1000 wpisz programatorem kod, który masz do radia, wtedy radio będzie uruchamiać się bez kodu
    W razie problemu podaj pamięci jakie masz w tym radiu, to podam ci dokładnie w których komórkach masz to wpisać .
  • #6 21443
    pb
    Poziom 14  
    Posty: 170
    Pomógł: 1
    Ocena: 8
    Jest OK.
  • #7 45151
    wywrot
    Poziom 12  
    Posty: 49
    Tez mam takie radyjko i są w nim dwa scalaczki x2404p na jednym pisze 112 a na drugim 113. Z którego trzeba odczytać kod i z której komórki.
    A poza tym jak go się włączy to jet napis SAFE
    Pomocy!!
  • REKLAMA
  • #9 45313
    Mirek71
    Poziom 20  
    Posty: 477
    Ocena: 11
    I myslisz j.vit ,ze napis sam sie zmieni ? Optymista z Ciebie,a gdzie dwa czarodziejskie przyciski ? M i VF.Leszek przed chwila o tym pisał !
  • #11 45431
    Mirek71
    Poziom 20  
    Posty: 477
    Ocena: 11
    Przeciez z tym programatorem na priv to byl zart i dajcie juz spokoj !
    Nie zauwazyliscie usmieszku? Czyzbyscie nie znali sie na zartach- Slawek tez czesto w ten sposob zartuje i za chwile pomagamy,ale nie kawa na lawe ! Nie ma tak lekko - trzeba myslec !!!
  • REKLAMA
  • #13 45483
    Mirek71
    Poziom 20  
    Posty: 477
    Ocena: 11
    Co lezy na stole ?
    Jesli chodzi o forum Audio - poprostu nie zagladaj jesli Cie drazni...

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem wyłączenia zabezpieczenia kodem w radiu VW Gamma 3 Philips, które wymaga wpisywania kodu po każdym odłączeniu zasilania 12V. Rozwiązaniem jest zaprogramowanie kodu bezpośrednio w pamięci EEPROM radia, co eliminuje konieczność każdorazowego wpisywania kodu. W radiu występują dwa typy pamięci: 24C02 i 24C04, w których przechowywany jest kod zabezpieczający. Aby to zrobić, potrzebny jest programator EEPROM oraz znajomość dokładnej lokalizacji kodu w pamięci (komórki 1000 lub inne, zależnie od wersji). Wskazano także kombinację przycisków M + VF przy włączaniu radia jako metodę wpisania kodu, choć nie działa to we wszystkich modelach Gamma. Dyskusja zawierała również informacje o scalakach 24C04 oznaczonych numerami 112 i 113, z których należy odczytać kod. Wątki humorystyczne i nieformalne komentarze nie zmieniają technicznej treści rozwiązania.
REKLAMA