Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kiepska modulacja !! gdzie leży wina ??? proszę o pomoc.

machiness 31 Mar 2006 17:51 1829 13
  • #1 31 Mar 2006 17:51
    machiness
    Poziom 14  

Witam kupiłem dwa nowe radia jedno alan 48 i dreugie TTI TCB 770 .
    Problem jest następujący jak się porozumiewam z kolegą co ma radio TTI TCB 770 to jego głos jest ztłumiony...taki efekt dzwięku jakby z kolumny wyrwać soprany i zostawić sam środek i bas. Sygnał jest super ale modulacja jak z kartonu.
    Proszę o fachową poradę jak poradzić sobie z tym problemem. Czy to jest wina mikrofony w TTI TCB 770 czy sam nie wiem czego. Pozdrawiam i czekam na porady

0 13
  • #2 31 Mar 2006 18:54
    zwirek1
    Poziom 29  

witam
    najpierw wytłumił bym wnętrze mikrofonu gąbką a jak nie pomoże wymienił następnie wkładka lub zmienił mocowanie wkładki mikrofonowej.
    pozdro 4all :D

0
  • #3 31 Mar 2006 19:04
    damiankop
    Poziom 22  

Bardzo źle dopasowana antena lubi dawać takie efekty. Np. zamątowana na lusterku to praktycznie na 100%.

0
  • #4 31 Mar 2006 21:49
    machiness
    Poziom 14  

Antena jest zestrojona prawidłowo swr 1.2. Więc jak rozumiem to wina mikrofonu tak??

0
  • #5 31 Mar 2006 23:04
    norbert cbr1
    Poziom 14  

kolego tak sie zapytam a to TTI przełączyłes na polske? jak tak to tez bym obstawiał na wkładke mikrofonowa

0
  • #6 01 Kwi 2006 10:06
    dadas_gda
    Poziom 10  

jak by nie bylo przelaczone na polskie czyli w tzw 5 to bylo by raczej slychac soprany niz basy czasami dla niektorych osob trzeba dlubac z mikrofonami czesto jest tez tak ze na wkladce mikrofonowej siedzi kondensator rownolegle trzeba go na probe odlutowac i zobaczyc wtedy moze tez byc kiepska wkladka ale tak czy inaczej wytlumienie mikrofonu gabka jak poprzednicy sugerowali to bardzo dobry patent przy wkladce pojemnosciowej powodzenia

0
  • #7 01 Kwi 2006 10:53
    machiness
    Poziom 14  

Mokrofon działa tak że słychać każdy oddech i podmuch. Jest bardzo czuły ale nie przenosi prawdziwej barwy głosu, głos jest jak ze ztudni..bardzo wytłumiony czasem trzeba się wsłuchiwać aby zrozumieć co mówi nadawca. Okrope zjawisko. Dziś podmienię mikrofon od innego radiaten sam model. Zobaczymy co się zmieni.
    Pozdrawiam. Wieczorem dam znać jaki efekt.

0
  • #8 01 Kwi 2006 21:41
    machiness
    Poziom 14  

UWAGA UWAGA otworzyłem mikrofon i tu wielka niespodzianka!!!!
    W nowym mikrofonie nie ma wkładki pojemnościowej tylko bezpośrednio do kabla ikrofonowego podłączony jest mikrofonik wielkości pineski areszta jest pusta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! takie mikrofony robi firma TTI !!!!! wielkie gówno!!!! zastanawiam się co teraz zrobić!!!!!!!!!! może jakoś podrasować ten mikrofon. Proszę o pomoc!

0
  • #9 02 Kwi 2006 00:36
    medicb
    Poziom 28  

Wiesz zawsze myślałem że mikrofonik wielkości pinezki to wkładka pojemnościowa ... Sprawdz najpierw czy jedno z tych radii nie pracuje w piątkach. Wsadz do obudowy mikrofonów po pół chusteczki higienicznej lub po kawałku gąbki. Jeszcze nie widziałem radia TTI czy jak mu tam, czemu zakupiłeś radio krzak?

0
  • #10 02 Kwi 2006 09:11
    machiness
    Poziom 14  

ok rozumiem ale mam kilka radii i w każdym mikrofonie oprócz wkładki jest jeszcze płytka z elektroniką. nie mówię o mikrofonach ze wzmocnieniem tylko o normalnych gruszkach. Jest płytka na niej parę elementów i te mikrofony chodzą ładnie. Pierwszy raz widzę pusty mikrofon w środku.
    Co to za numer ?? :)

0
  • #11 02 Kwi 2006 22:55
    KaW
    Poziom 34  

mysle ze w tych podmienianych mikrofonach-nie pilnuje nikt zjawiska antylokalnego-taki orzesluch energi z przodu do tylu..

Sa obecnie mikrofony ,ktore dzialaja b dobrze przy mowie z bliska -natomiast wogole nie lapia szumow otoczenia-trzeba teki od komorki
    kupic i sobie dobrze go zainstalowac......

0
  • #12 03 Kwi 2006 19:36
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wpier nalezy zacząć od tego iż to jest radio TTI co samo wskazuje o jakości...

0
  • #13 29 Lis 2006 18:49
    radjank
    Poziom 10  

KaW napisał:
    mysle ze w tych podmienianych mikrofonach-nie pilnuje nikt zjawiska antylokalnego-taki orzesluch energi z przodu do tylu..

Sa obecnie mikrofony ,ktore dzialaja b dobrze przy mowie z bliska -natomiast wogole nie lapia szumow otoczenia-trzeba teki od komorki
    kupic i sobie dobrze go zainstalowac......

Popatrz popatrz, a mnie uczyli że układ antylokalny to układ który zapobiega temu, abyśmy mówiąc do mikrofonu nie słyszeli sami siebie w słuchawce (słuchawka telefoniczna), w efekcie jego działanie ma zapobiec sprzęganiu się słuchawki z mikrofonem, a tu się takich rzeczy dowiaduje ;)
    Tym bardziej że CB to simpleks a nie dupleks jak zwykły telefon.
    To o czym piszesz to raczej kierunkowość wkładki mikrofonowej - im mikrofon bardziej kierunkowy tym mniej zbiera tła.
    A czy sądzisz że te od komórek są lepsze? Dobre filtry i dobry układ antylokalny w komórkach daje dobry efekt. A w tym radyjku to raczej charakterystyka (pasmo przenoszenia) wzmacniacza m.cz. powoduje taki efekt, obciete są mocno wysokie tony, aby radio czasem nie przekroczyło parametrów jakościowych nadawania, dla Unidenów ktore miały szeroko idące wzmacniacze m.cz. i bardzo ładnie z nich było słychać wysokie tony wiemy jak się to skończyło - cofneli im homologację :(
    Zgadzam się natomiast że wypełnienie mikrofonu materiałem dzwiękoszczelnym może coś pomóc w zmniejszeniu efektu "kubła", natomiast aby zmienić to znacznie niestety trzeba by było zamieszać głównie w ukladzie przedwzmacniacza mikrofonowego i przepuścić więcej wysokich tonów, ale to się wiąże z grzebaniną w radiu której nie polecam.

0
  • #14 29 Lis 2006 21:15
    dipol
    Poziom 33  

najpierw sprawdz czy z kolegą, pracujesz w kanale(częstotliwość-jakimś miernikiem) ,wkladki mikrofonowe tak wyglądają,bywają wielkości łepka od zapałek,a najprościej drugi mikrofon hihi
    73!

0