logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wyłączyć kontrolę linii telefonicznej w centrali alarmowej PC2550 wer.1.3?

KaW 31 Mar 2006 22:17 1269 7
  • #1 2480057
    KaW
    Poziom 34  
    Posty: 2616
    Pomógł: 170
    Ocena: 306
    Prosze o pomoc- mianowicie w instrukcji do tego cuda nie ma nic o tym
    jak sie wylacza dostep /kontrolowanie/ lini telefonicznej .
    w ukladzie obecnym nie ma takiej mozliwosci zeby linie jakas podlaczyc. jest poprostu zbedna ..
    chce ja wylaczyc ale jak zaczynam myslec jak to zrobic i patrze do tej niby serwisowej instrukcji instalatora dostaje od razu szalu.

    co lepiej zrobic ?
    1- podpiac z zasilacza przez opornik jakies 12V -ZEBY SOBIE BYLO I ZEBY SWIATELKO CZERWONE sie zgaslo
    2- zrobic zwarcie na nozkach transoptora -tak jak by linie telef mial od urodzenia
    3-co innego .na widok tych kodow szesnastkowych -tych programowan dostaje szalu ale zajecie uruchomienia syst alarmowego i tak musze zrobic -czy chce czy tez nie -nie robie laski...
  • #2 2481770
    marcin4642
    Poziom 15  
    Posty: 77
    Pomógł: 16
    Ocena: 8
    Trzeba przyznać że to nie jest nowa konstrukcja, jeśli chodzi o centralke. Ale jeśli ktokolwiek miał do czynienia z alarmami, to sobie poradzi z banalnie prostym oprogramowaniem. Myśle że i Tobie nie sprawi większego problemu oprogramowanie tego "cuda". Wystarczy w podprogramie 15 zapalić lampkę numer 1 i w podprogramie nr 16 zapalić lampkę numer 7. To wszystko jeśli chodzi o monitorowanie lini telefonicznej. Powodzenia
  • #3 2484653
    zbylo6
    Poziom 12  
    Posty: 27
    Ocena: 1
    W podprogramie 35 koniecznie wpisz 6 razy "0". Oczywiście zrób też to co pisał Marcin.
  • #4 2485892
    KaW
    Poziom 34  
    Posty: 2616
    Pomógł: 170
    Ocena: 306
    odtwarzam PC2558 -CZYMS CO JEST PODOBNE-.
    SZCZUJKI JUZ przerobilem- z tym r=1k ,w trakcie ustalilem ,ze centralka juz ma jakis program w srodku - a klient nie chce dac zadnej lini telef-bo mu to zbedne ...
    DZIEKUJE: ZBYLO i MARCIN 4642
    jak mi cos z tego wyjdzie -uzupelnie .

    Chyba musze spisac wszystkie nastawy tej att-pc2550-do kajetu-kajet zostawie w pudle-poprzednik poprzednia centralke podlaczyl pod 220 poprzez zarowke korytarzowa -info o instalacji nie zosawil zadnej-taki
    profesjonalny...


    dziekuje
  • #5 2489492
    KaW
    Poziom 34  
    Posty: 2616
    Pomógł: 170
    Ocena: 306
    narazie jest dobrze-to znaczy nie piszczy -zasilanie dziala -jakas pamiec alarmow dziala...

    1- podlaczylem narazie czujke wejsciowa -pod z1- reszta jest zasilona napieciami 12v -ale zapiete jest wszystko na 1kR.
    PO TO ABY dobrze okreslic Z1.-WYNIKI SA ZADNE.
    Potrzeba cos znowu ruszyc rozumem -probowalem cos zaprogramowac tym moim malym mozgiem -ale niestety..
    -dalem jakis czas "we" i taki sam "wy"
    -wydawalo mi sie ,ze dalem te czujke jako opozniona -ale pewien nie jestem-
    -widocznie nie znam rutyny ustawiania tego zwierza
    2-przecwiczone sa :funkcje uzytkownika-te proste-
    3- nie ruszone:instalatorsko:

    00, 01,,02,,03,, 04,, 05,, 06,,07,,

    08,, 09,, 10,, 11,,12,, 13,,

    -14-cos nastawilem chyba linie z1 jako 20/szybka,glosna,/
    dalej tresci tej instrukcji nie rozumiem --pisze linia"0" ???????-o co tu chodzi?

    -15-wg. Waszych wskazowek -1
    -16-j.w. -7
    -17 -nie ruszane
    -18- jakis groch z kapusta-ale chyba 2- nie rozumiem 8-ki
    -19-nie rozumiem
    -20- jakies czasy wpisalem-2-cyfrowe
    -21 nie rozumiem
    -22- znowu zatrzasniecie transmisji-/to jest jakies wczesne tlumaczenie z angielskiego?/
    -23- nie ruszam
    -24-tez narazie nie
    -25 -jw
    -26-jw-nie ma potrzeby
    -27,28,29,30,31,do34, -chyba zbedne tutaj
    -35 wpisano "0"- wg Waszych wskazowek
    -36-moze sie przdac-lepiej nie...
    -37-49-nie dotykam
    -50-nikt na to nie ma czasu-
    -52-58-nie ruszam

    -59- nie wiem dlaczego tak duzo tu napisano.-


    Musze poczytac jeszcze te lamiglowke -prosze o pomoc ...
  • #7 2501026
    marcin4642
    Poziom 15  
    Posty: 77
    Pomógł: 16
    Ocena: 8
    Jeśli naprawde będziesz miał kłopoty , to zawsze ktoś może ci to klepnąć zdalnie. Tylko jest potrzebna tymczasowo linia tel.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyłączenia kontroli linii telefonicznej w centrali alarmowej PC2550 wersja 1.3. Problemem jest brak możliwości podłączenia linii telefonicznej oraz brak jasnych instrukcji w dokumentacji serwisowej dotyczących dezaktywacji tej funkcji. Proponowane rozwiązania obejmują programowe wyłączenie monitoringu linii poprzez ustawienia w podprogramach centrali: zapalenie lampki nr 1 w podprogramie 15 oraz lampki nr 7 w podprogramie 16, a także wpisanie sześciu zer w podprogramie 35. W praktyce zastosowano rezystor 1kΩ do symulacji linii oraz testowano różne konfiguracje wejść i opóźnień czujek. Autor testował również instrukcję do modelu PC2585, która jest bardziej czytelna i może pomóc w konfiguracji. Ostatecznie centrala została uruchomiona i oddana do użytku bez podłączonej linii telefonicznej, z wyłączoną kontrolą tej linii. Wskazano, że w razie problemów możliwe jest zdalne programowanie centrali, jednak wymaga to tymczasowego podłączenia linii telefonicznej.
REKLAMA