Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z gazem w "omedze"

malyniak1 01 Apr 2006 21:06 981 6
 • #1
  malyniak1
  Level 10  

  Posiadam Opla Omege 1988 na gażniku,która nie chce odpalać na gazie
  Przełączyć na gaz mogę dopiero po rozgrzaniu silnika i to po dobrym rozgrzaniu.Posiadam instalacje gzową LOVATO. Czy można to wyregulować tak aby odpalała bezpośrednio z gazu ,lub chwilę po odpaleniu z benzyny?
 • Helpful post
  #2
  a.rogal
  Level 12  
  Przy parowniku jest pokretlo ,sprubuj je wykrecic 1/2 lub troche wiecej obrotu i sprawdz najlepiej na zimnym silniku wczesniej jednak zaznacz pierwotne polozenie,Pod spodem jest tez korek [czesto plastikowy]odkrec i poczekaj az zleci olej.Pozdro.
 • #3
  autoas
  Level 42  
  Witam!
  Parowniki nie powinne być używane na zimno (zamarzają) szybko się psują i potem sa problemy, parownik powinien być ogrzany choć troszeczkę i dopiero przełączony na gaz. Pewnie membrana jest już za sztywna i dlatego masz problemy
  Pozdrawiam!
 • #4
  malyniak1
  Level 10  
  Pokrę tła są dwa ,jedno metalowe z góry drugie plastikowe z boku, które?
 • #5
  a.rogal
  Level 12  
  sprobuj najpierw tym z gory,popsuc nic nie mozesz,troszke go nagrzej,kolega ma racje ,tym bardziej ze niewiemy laka stara jest ta twoja instalacja.
 • #6
  Slawek J
  Level 30  
  Wszystkie auta wyposazone w gaznik mozna bazposrednio odpalac z gazu, tylko zastanawiam sie co masz za silnik w swoim aucie ze jest na gazniku, moze to wtrysk jednopunktowy.
  Pozdrawiam.
 • #7
  malyniak1
  Level 10  
  Była uszkodzona cewka i zbyt małe napięcie nie pozwalało na całkowite otwarcie zaworu gazowego po wymianie cewki odpala normalnie