Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon NP 6216 - pali bezpieczniki termiczne

03 Kwi 2006 18:34 1341 6
  • Poziom 15  
    witam. canon 6212 na początku palił bezpiecznik przy lampie ostatnim razem pękła nawet szyba. gdzieś wyczytałem żeby wymienić płytkę sterującą lampą itd. tak wiec uczyniłem. bezpieczni ka juz nie pali, ale lampa nadal sie grzeje. nie wiem juz czego sie czepić.
    i jeszcze jedno nie robi zbyt dokładnych czarnych kopi tzn. jak jest tekst jest ok a jak jest grafika to nie jest czarne tylko szare. jakieś sugestie? z góry dzięki pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    A chłodzenie lampy (wentylator) działa?
  • Specjalista - kserokopiarki
    lampa się grzeje i grzać się będzie bo to przecież zwykły halogen czyli żaówka a w niej o ile pamiętam to ze szkoły to ponad 90 procent energi zamienia się w ciepło a reszta to promieniowanie widzialne ( światło )
    a co do czerni - to jest tylko analogowy stary canon i ten typ tak ma.
    Z praktyki wiem że dobrą czwrń można uzyskać na kopiarkach developerowych a canon w analogach uparcie tkwił w wywoływaczkach jednoskładnikowych
  • Specjalista - kserokopiarki
    Przyczyną palenia bezpieczników lampy ekspozycji jest brak chłodzenia czyli niedrożny przewód wentylacyjny lub uszkodzony ( zatarty, obraca się wolniej niż powinien ) wiatrak.
    Co do braku wyczernienia pomaga mycie wałka magnetycznego acetonem.

machina
  • Poziom 12  
    A jakie napięcie jest na lampie. Widziałem kopiarki z podkręconym napięciem na ponad 185V żeby tło nie brudziło, to i lampa grzała dużo mocniej. O ile pamiętam powinno być do 170 V rzeczywiście mierzone, ajak jest za ciemno to inne rzeczy trzeba sprawdzić np szkła obiektywu. Oczywiście jak przedmówcy ja tez uważam ze po I primo to wentylator i filtr na nim.
  • Poziom 15  
    Witaj.
    A czy szanowny kolega sprawdzał czujnik temperatury? Ta "gąbeczka" z drucikami przy teflonie. Co do braku czerni, proponuję zacząć od wymiany drutów elektrod. To podstawa w analogowych Canonach. A jak to nie pomoże to wywalić toner z wywoływaczki, umyć wałek magnetyczny acetonem i zasypać ORYGINALNYM tonerem. Kwestia ile kopii ma zrobiony bęben i jaki to bębęn? Oryginał czy zastępczy? No i pożądnie skalibrować bęben pokrętłem pod klapką przy utrwalaniu. Kod C0.
  • Poziom 29  
    Fakt - czujniki w utrwalaniu można wyczyścić, ale gdyby termistor był uszkodzony to by wyskoczył bład E 000 itd. Mówimy o lampie skanera a nie o grzałce w utrwalaniu. Zakładamy, że maszyna była konserwowana i strojona.

Pozdrawiam