Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zbudować najprostszą spawarkę transformatorową??

carl02 04 Kwi 2006 18:53 3654 4
  • #1 04 Kwi 2006 18:53
    carl02
    Poziom 14  

Wszystkich forumowiczów prosiłbym o wszelkie wskazówki i porady dotyczące samodzielnego montażu spawarki: części i akcesoria potrzebne do jej budowy, zalecane materiały; mile widziane schematy budowy. Muszę powiedziec, że przeszukałem całe GOOGLE w poszukiwaniu jakiejkolwiek wskazówki i nic nie znalazłem. Proszę o podzielenie się ze mną Waszą wiedzą na ten temat.

0 4
  • #2 04 Kwi 2006 19:05
    jolekmisia
    Poziom 12  

Na początekpotrzebujesz transformator i to całkiem nie mały musisz zmierzyć średnice rdzenia środkowego najlepiej żeby miała minimum 62cm2 to bedzie około 1,5kw. Nastepnie musisz zmierzyć napiecie na wyjściu(wturne) musi ono mieć pomiedzy 50 a 70v jeśi tak nie jest to bedzie czekała cie niezła zabawa z przewijaniam . I jeszcze kwestja regulacji najlepiej na układzie u209b i triaku o mocy pomiedzy 40 a 60A . Ale jeśli wolisz możesz sam zbudowaćregulacje na przesuwmym rdzeniu,do wyboru .

1
  • #3 05 Kwi 2006 12:12
    tosiek1
    Poziom 15  

Google przeszukałes a elektrodę ?? Na forum juz jest sporo informacji na interesujacy Cie temat.
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Kwi 2006 18:45
    electronictubes
    Poziom 21  

carl02 napisał:
    Wszystkich forumowiczów prosiłbym o wszelkie wskazówki i porady dotyczące samodzielnego montażu spawarki: części i akcesoria potrzebne do jej budowy, zalecane materiały; mile widziane schematy budowy. Muszę powiedziec, że przeszukałem całe GOOGLE w poszukiwaniu jakiejkolwiek wskazówki i nic nie znalazłem. Proszę o podzielenie się ze mną Waszą wiedzą na ten temat.

Witam
    Pytanie. Jak szybko chcesz to zrobić? Ja buduję właśnie spawarkę z prostownikiem, ale nie da się tego zrobić szybko. Bądź cierpliwy i zapisuj wszelkie uwagi tak jak ja. Tu jest rozpoczęty mój temat "spawarka z prostownikiem", ale jest to trochę skomplikowana sprawa. Jednak można przyjąć założenia upraszczające.
    Poza tym jak kolega napisał na elektrodzie jest dużo informacji na ten temat i wszystkie są cenne.
    Pozdrowienia i zapraszam także na PW

0
  • #5 06 Kwi 2006 16:18
    electronictubes
    Poziom 21  

Witam
    Zanim coś w moim temacie nowego się pojawi muszę wykonać szereg prac mechanicznych, ale to jeszcze może być przed świętami.
    Pozdrowienia

0