logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 6020 nie ładuje baterii – sprawdzone metody naprawy po grzaniu i fleszowaniu

systemcom 07 Kwi 2006 22:16 2458 7
  • #1 2504471
    systemcom
    Poziom 24  
    Posty: 977
    Pomógł: 3
    Ocena: 40
    Mam nokie 6020 aparat nie ładuje grzanie, fleszowanie i wanienke juz przeszła, nie pomogło prosze o pomoc i porady,
  • #2 2504580
    dudiserwisant
    Poziom 12  
    Posty: 95
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Zmież napięcie na diodzie za bezpiecznikiem jeśli masz to potem wchodzi to pod UEMA
  • #3 2504621
    slawko_k
    Poziom 35  
    Posty: 2926
    Pomógł: 253
    Ocena: 234
    nie reaguje na ladowarke wogle czy wywala jakis blad ladowania?
  • #4 2508321
    systemcom
    Poziom 24  
    Posty: 977
    Pomógł: 3
    Ocena: 40
    nie reaguje na ładowarke w ogole, prosił bym o schemat, nie wiem gdzie na tej płycie znajduje sie bezpiecznik
  • #5 2512344
    xxlrally
    Poziom 16  
    Posty: 248
    Pomógł: 2
    Ocena: 10
    po tej stronie jest bezpiecznik co wyswietlacz na samym dole pod tym plastikiem od klawiatury z napisem k z mostkuj go i powinno być ok ja tak robiłem i jest ok
  • #6 2512570
    ftb
    Poziom 35  
    Posty: 2217
    Pomógł: 315
    Ocena: 100
    Cytat:
    zmostkuj go i powinno być ok ja tak robiłem i jest ok
    zastanawiam się po cho**** nokia wogóle wstawia jakieś tam bezpieczniki.Pewnie nie mają co robić.
    Cytat:
    Mam nokie 6020 aparat nie ładuje grzanie, fleszowanie i wanienke juz przeszła, nie pomogło
    a dlaczego wanienka miała by pomóc.Czy aparat był zalany bo jeśli tak to ok ale podejrzewam że kąpiel to tu już rytuał i panaceum na wszystko nawet na pęknietą obudowę.
    systemcom masz rację że pytasz o schemat bo tu to podstawa. Sprawdz przejście z gniazda przez F2000,L2003 i diodę zenera V2000.Bezpiecznik można wlutować z starej płyty.Jeśli to będzie ok i dalej du** to sprawdz czy masz połączenie z UEMem (pomiar nap przejscia lub nawet rezystancji- ok 3.5k) bo często tu jest przyczyna.Z samym UEMem to można oczywiście zrobić ale jest niestety trochę zabawy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic449242.html#2288025
    pozdrawiam...ftb
  • #7 2513046
    balar
    Poziom 16  
    Posty: 264
    Pomógł: 10
    Ocena: 9
    wymien ten malutki bespiecznik z literka k i powinno byc OK!!
  • #8 2514294
    systemcom
    Poziom 24  
    Posty: 977
    Pomógł: 3
    Ocena: 40
    Tak mój problem rozwiazany faktycznie był to bezpiecznik PODZIEKOWANIA dla wszystkich którzy sie udzielali pozd:!::!::!:

Podsumowanie tematu

✨ Problem z ładowaniem baterii w telefonie Nokia 6020 został rozwiązany poprzez wymianę uszkodzonego bezpiecznika oznaczonego literą "K" znajdującego się na płycie głównej pod plastikiem klawiatury, w pobliżu wyświetlacza. Zalecane było zmierzenie napięcia na diodzie za bezpiecznikiem oraz sprawdzenie ciągłości połączeń od gniazda ładowania przez elementy F2000, L2003 i diodę Zenera V2000 do układu UEM. Wskazano, że uszkodzony bezpiecznik może powodować całkowity brak reakcji telefonu na ładowarkę. Wymiana bezpiecznika z użyciem części z innej płyty naprawiła problem. Dodatkowo podkreślono, że schematy serwisowe są niezbędne do prawidłowej diagnozy i naprawy.
REKLAMA