logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ATmega8 - programator nie wykrywa, mimo że inne działają. Co mogło się stać?

dscreator 08 Kwi 2006 19:32 1635 4
REKLAMA
  • #1 2506902
    dscreator
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 3
    Programowałem ATmege8 i ladnie działał, aż pewnego razu chciałem zapisać mu flasha a programator go nie zobaczył. Programator jest ok bo mogę programować inne proce. Nie zablokowałem go bo nie ruszałem bitów konfiguracyjnych. Więc co się stało? Czy procek wysiadł? Programowałem go około 50 razy to chyba nie jest za dużo.
  • REKLAMA
  • #2 2507859
    bartsam
    Poziom 15  
    Posty: 75
    Pomógł: 7
    Ocena: 3
    dscreator napisał:
    pewnego razu chciałem zapisać mu flasha a programator go nie zobaczył.


    tzn.?
    jaki komunikat błędu? (nikt zgadywać nie będzie, jaki masz błąd.. ;) )
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 2507883
    kotu
    Poziom 14  
    Posty: 140
    Pomógł: 2
    Ocena: 2
    Hmm... A czy grzeje Ci się procek, jeżeli podłączasz do niego
    zasilanie? Bo jeśli padł, to możliwe jest że nastąpiło nieodwracalne
    zwarcie w środku i powinien się grzać. Przynajmniej ja tak miałem...
    P.S. Najlepiej podaj treść błędu jaka wyskakuje ;-)
    Pozdrawiam.
    KoTu.
  • REKLAMA
  • #4 2508754
    dscreator
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 3
    Nie grzeje się. Błąd to coś w stylu: Device missing or unknown device
  • #5 2615884
    pit_com
    Poziom 15  
    Posty: 189
    Pomógł: 3
    Ocena: 6
    Sprawdz dobrze programator. Niestety bywa i tak, że 50 razy wystarczy :( dotyczy to "podróbek", które nieraz padają po kilkukrotnym zaprogramowaniu. Nie ma co kombinowac, bo AT8 to nie jest droga sprawa, a szkoda czasu na szukanie usterki. Powodzenia
REKLAMA