Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[ogólne] telefon po upadku - za co łapiemy najpierw?

+Gajowy 09 Apr 2006 09:54 972 5
    +Gajowy
    Level 23  
    Witam!

Nie mam na myśli żadnego specjalnego modelu..
    tak ogolnie.. dostajecie telefon po upadku - co robicie najpierw??
    Aaa.. jak juz tutaj jestesmy ;) to moze jeszce przypadek 'nie wiem co mu'
    jesli taki fonik do was trafi - nikt nie wie co z nim jest..
    od czego zaczynacie ??

domyslam sie ze:
    1) podpiecie kabelkiem i sprawdzenie komunikacji z PC w obu ww. przypadkach..
    nio to teraz 2 opcje do wyboru - komunikuje i nie >> co dalej??
    slawko_k
    Level 34  
    Quote:
    dostajecie telefon po upadku - co robicie najpierw??

sprawdzamy co nie dziala a potem staramy sie to cos naprawic. uniwersalnej recepty nie ma.
    domyslam sie ze skoro zadajesz takie pytania to elektronikiem nie jestes.
    NOOKIA
    Level 28  
    he he he dokładnie ten temat mija sie z sensem
    bbxb
    Level 31  
    Slawko_k - słuszne spostrzeżenie :-)

Ale tak poważnie... ja się nie nabijam z takich postów bo sam takie zadawałem kiedyś :-) Więc do meritum:
    1. Rozkręcam i sprawdzam czy płyta nie jest popękana. Sprawdzam też baterie :-)
    2. Jeżeli popękana - to gdzie - no tu jak wiem co jest to przystępuję do naprawy [lutowanie, wymiana układu itp. itd.]
    3. Jeżeli płyta wydaje się dobra to grzeję telefon - grzanie to rozprowadzenie topniku [ja polecam RMA-223] na powierzchni płyty i grzanie płyty kolbą stacji lutowniczej :-) Robie to po to aby wyeliminować ,,zimne luty"
    4. Jeżeli po dokładnym grzaniu nadal zero to stawiam na nowo kulki na podstwowych układach
    5. Jeżeli po tym wszystkim zero komunikacji z PC [pod różnymi boxami] i zero oznak życia to powtarzam granie i kąpię telefon w wanience - ale nie w takiej jak dla ludzi tylko w takiej wanience do mycia części elektronicznych :-)
    6. Jeżeli nadal zero to tutaj już przechodzę do ustarek konkretnego modelu - oczywiście serwisówka to podstawa!!!

No z tak ,,ogólnych" to by było na tyle. Każdy model, każdy aparat czymś tam się będzie różnił i nie można generalizować napraw.

POZDRAWIAM.
    P.S Zdarza się, że po kilkutygodniowej walce np. z 3210 odpuściłem - w sumie drożej mnie wyszedł Cleanser i topnik i Keda niż ten telefon warty więc czasem trzeba sobie odpuścić i telefon wziąć na organy.
    +Gajowy
    Level 23  
    bbxb dzieki :)
    wlasnie o to chodzilo...
    nie jestem elektronikiem, uczeszczam jeszcze do LO a tam to o elektronice nic sie nie dowiedzialem :)
    mialem juz kilka takich przypadkow.. tylko zaczalem troszke od konca -
    najpierw wanienka ultradziwekowa, potem hotair i flash > fonik hula do dzis..
    mam jednak kilka podobnych fonikow w domu nio ale nic z ww. ich nie stawia.. stad moj temat..
    bbxb
    Level 31  
    Właściwie to można zacząć i od końca - sam widzisz, że teoria teorią ale praktyka praktyką. Każdy ma jakiś tam swój sposób i schemat działania - każdy ma inne doświadczenie itp. itd. Bardzo trudno tutaj generalizować.
    Sposób Wanna - Hot - Soft ja stosuję po zalaniu koma :-)

POZDRAWIAM.
    P.S Jak by coś to pytaj śmiało :-)