witam zaczne od poczatku kupiłem monitor medion 17 1 rok temu
dzialał bez zarzutu aż do... po wyłączeniu kompa już wiecej nieodpalił monitor dioda led po zalączeniu mignie na pomarańczowo krótko i gaśnie wysokie niestartuje. dostalem całą płyte która działa ale jest naniej feler następujacy po załączeniu monitora działa bez zarzutów tylko ok 15 min po ty m czasie zaczyna tracić się obraz na ulemek sekundy miga i pokazuje się na przemian dość szybko a czasami wolniej wysokie cały czas działa jak już się dobrze zagrzeje jest ok, jak zmienie odświerzanie z potymalnego na 85 Hz to przy wyłączaniu obrazu (migotaniu) cyka przekaznik. załatwiłem 3 płyte z uszkodzonym trafo które działało ale strzeloło (cykało) wymieniłem je odpaliłem monitor i był doś jasny obraz brak czernego pr z trafa zmniejszyłem i bulo super nigdy takiego obrazu niemiałem jak nówka,podziałał wieczorem ok 5 godzin, a rano tylko godzine i już mnie szlak trafia wyłączył się i zero tak jak z pierwszą płytą przetwornica cyknie dioda mignie i zimny monitor nic , tak wiec mam 2 płyty z takim samym felerem na 1 dziwna rzecz na kondesatorze 400v w przetwornicy napięcie 460v i rośnie ! do ok 497v dziwne podmnieniem kondensator i to samo niegrzeje sie i go nierozrywa na 2 płytcie napiecie 309 v i przetwornica tez niestartuje .
jezeli ktoś miał podobny przypadek co do przetwornicy lub co do wyłączaniu się obrazu proszę o pomoc co sprawdzić co wymienić co zmierzyć i najlepiej jak macie schematy to piszcie symbolami np :c327 i co z nim zrobić postaram sie dopisać dokładny model
pozdrawiam
dzialał bez zarzutu aż do... po wyłączeniu kompa już wiecej nieodpalił monitor dioda led po zalączeniu mignie na pomarańczowo krótko i gaśnie wysokie niestartuje. dostalem całą płyte która działa ale jest naniej feler następujacy po załączeniu monitora działa bez zarzutów tylko ok 15 min po ty m czasie zaczyna tracić się obraz na ulemek sekundy miga i pokazuje się na przemian dość szybko a czasami wolniej wysokie cały czas działa jak już się dobrze zagrzeje jest ok, jak zmienie odświerzanie z potymalnego na 85 Hz to przy wyłączaniu obrazu (migotaniu) cyka przekaznik. załatwiłem 3 płyte z uszkodzonym trafo które działało ale strzeloło (cykało) wymieniłem je odpaliłem monitor i był doś jasny obraz brak czernego pr z trafa zmniejszyłem i bulo super nigdy takiego obrazu niemiałem jak nówka,podziałał wieczorem ok 5 godzin, a rano tylko godzine i już mnie szlak trafia wyłączył się i zero tak jak z pierwszą płytą przetwornica cyknie dioda mignie i zimny monitor nic , tak wiec mam 2 płyty z takim samym felerem na 1 dziwna rzecz na kondesatorze 400v w przetwornicy napięcie 460v i rośnie ! do ok 497v dziwne podmnieniem kondensator i to samo niegrzeje sie i go nierozrywa na 2 płytcie napiecie 309 v i przetwornica tez niestartuje .
jezeli ktoś miał podobny przypadek co do przetwornicy lub co do wyłączaniu się obrazu proszę o pomoc co sprawdzić co wymienić co zmierzyć i najlepiej jak macie schematy to piszcie symbolami np :c327 i co z nim zrobić postaram sie dopisać dokładny model
pozdrawiam