logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zaktualizować oprogramowanie Nokia 3310 do wersji 3315?

matiksm 25 Maj 2003 20:58 1501 7
REKLAMA
  • #1 226460
    matiksm
    Poziom 21  
    Posty: 522
    Pomógł: 29
    Ocena: 2
    Witam
    mam pytanko zwiazane z 3310
    wiec jak sie zmieni soft w 3310 na 3315 np to wersje ponizej, niewiem dokladnie ale te stare 4.xx sie resetuja i wieszaja itd.
    Slyszalem ze wymienia sie w tym przypadku jakies 2 rezystory pomiedzy madem a chapsem, moze ktos doklaniej ten temat opisac
    Z gory dziekuje
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 226490
    Diodak.fm
    Poziom 17  
    Posty: 314
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    A poco zmieniac na 3315, robilem kiedys takie dwie, juz nie pamietam jakie wersje, ale nie pracowaly prawidlowo wiec powrot do 3310.
    Wrzuc modyfikowany sost 3310 v5,57 z autoblokada klaw, innedzwonki, troche zmieniona szata graficzna. Jest super OK :wink:
    ...
  • REKLAMA
  • #3 226539
    dziur
    Poziom 32  
    Posty: 2360
    Pomógł: 49
    Ocena: 8
    o wymianie rezystorów to pisali ale dotyczyło to wersji płyty głownej a nie oprogramowania. Jak masz na płycie napisane ub09xx czy wyzej to nie musisz sie martwic. Ogólnie w Polsce nie widziałem takich wersji jak opisywali, a troche tego robie.
  • REKLAMA
  • #4 226584
    matiksm
    Poziom 21  
    Posty: 522
    Pomógł: 29
    Ocena: 2
    chodzi o to ze zrobilem jedna sztuke na v6.xx cos tak(z technotronic jakis soft) i sie wylacza, zawiesza w wadomosciach graficznych(nie da sie wejsc) i jeszcze pare innych zjawisk. I nie mialem odpowiednio niskiego softu i po wielu probach na czyms tam poszlo ale tez nie jest idealnie, a jak np. wgram jakis v5.xx czy te niby 3315 to albo sie nie wlaczy albo tylko raz i potem trup, zrobilem ich kilka, flashowalem up down i wszystkie chodzily, tylko ta jedna i dalem plame przed kilentem, chce to zrobic tak poprostu z gestu juz za friko, zeby nie myslal ze glupek jestem,
    Wiec chce wgrac 3315 jakis w miare nowy a ona nie chodzi, i czytalem cos kiedys ale teraz nie pamietam, bylo cos ze wersje 4.xx te jedne z pierwszych jak zrobie update to trzba te rezystorki pozmieniac, chcialbym wiedziec na pewno bo nie chce wziac znow jego telefonu i oddac mu znow taki sam, wiadomo ... o co chodzi
    dzieki narazie
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 227723
    dziur
    Poziom 32  
    Posty: 2360
    Pomógł: 49
    Ocena: 8
    jak wgrywasz patche co ktos upieprzył to tak jest. Zgraj z drugiej dobrej full flasha i zapodaj do swojej.
  • #6 229032
    matiksm
    Poziom 21  
    Posty: 522
    Pomógł: 29
    Ocena: 2
    I tu wlasnie problem!
    sa 2 3310 przed Toba i jedna lapie kazdego flasha i chodzi ok a ta w/w nie, tylko na jakims starym cos tam chodzi ale zle, robilem full flasha i nic za kazdym razem a na tamtym starym sofcie chodzila ok, cos kiedys bylo o tym na djtomy ale juz nie pamietam dokladnie co i jak.
    Pozdrawiam
  • #7 229169
    olcha0098
    Poziom 28  
    Posty: 1511
    Pomógł: 22
    Ocena: 58
    matiksm napisał:
    chodzi o to ze zrobilem jedna sztuke na v6.xx cos tak(z technotronic jakis soft) i sie wylacza, zawiesza w wadomosciach graficznych(nie da sie wejsc) i jeszcze pare innych zjawisk. I nie mialem odpowiednio niskiego softu i po wielu probach na czyms tam poszlo ale tez nie jest idealnie, a jak np. wgram jakis v5.xx czy te niby 3315 to albo sie nie wlaczy albo tylko raz i potem trup, zrobilem ich kilka, flashowalem up down i wszystkie chodzily, tylko ta jedna i dalem plame przed kilentem, chce to zrobic tak poprostu z gestu juz za friko, zeby nie myslal ze glupek jestem,
    Wiec chce wgrac 3315 jakis w miare nowy a ona nie chodzi, i czytalem cos kiedys ale teraz nie pamietam, bylo cos ze wersje 4.xx te jedne z pierwszych jak zrobie update to trzba te rezystorki pozmieniac, chcialbym wiedziec na pewno bo nie chce wziac znow jego telefonu i oddac mu znow taki sam, wiadomo ... o co chodzi
    dzieki narazie
    Pozdrawiam


    Co do wersji 6.xx to ona działa bez problemu tylko musisz wgrać fullflasha. I nie będzie się telefonik zawieszał.
  • #8 229638
    dziur
    Poziom 32  
    Posty: 2360
    Pomógł: 49
    Ocena: 8
    słuchaj a zrobiłes reset ustawien po tym flashowaniu? czy po resecie jest napis "sim karta nie przyjeta"?

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy problemów z aktualizacją oprogramowania telefonu Nokia 3310 do wersji 3315 lub nowszych (np. v6.xx). Użytkownik zauważa, że starsze wersje softu 4.xx powodują resetowanie i zawieszanie się urządzenia, zwłaszcza przy wgrywaniu nowszych firmware'ów. Wspomniano, że wymiana rezystorów na płycie głównej może być konieczna, jednak dotyczy to wersji płyty, a nie samego oprogramowania. Wersje płyty oznaczone jako ub09xx lub wyżej nie wymagają takich modyfikacji. Kilka osób sugeruje, że problem może wynikać z nieprawidłowego flashowania lub użycia nieoryginalnych patchy, a najlepszym rozwiązaniem jest wgranie pełnego, oryginalnego flasha (full flash) odpowiedniej wersji oprogramowania. Wersje 6.xx działają poprawnie po pełnym flashowaniu i nie powodują zawieszeń. Zaleca się również wykonanie resetu ustawień po flashowaniu, aby uniknąć problemów z wykrywaniem karty SIM.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA