logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Brak komunikacji z EPROM w Nokia 3310 przy aktualizacji do 3315

Kosmo111 26 Wrz 2003 14:22 1202 11
REKLAMA
  • #1 339690
    Kosmo111
    Poziom 17  
    Posty: 290
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    ostatnio chciałem sobie wgrać nowe oprogramowanie do mojej noki aby mieć 3315 wiec zaniosłem ją do sklepu w katowicach. Gościu podłączył kabel i powiedział mi ze nie ma połaczenia z epromem i nieda sie nic z tym zrobić. Mam pytanie czy żeczywiście brak komunikacji moze mieć przyczyne tylko w uwalonym epromie? Telefon działa bez zarzutu, wersja oprogramowania to 04.06
  • REKLAMA
  • #2 339789
    dziur
    Poziom 32  
    Posty: 2360
    Pomógł: 49
    Ocena: 8
    spytaj sie goscia czy jadł sniadanie. Jak ci powie ze tak to powiedz ze byle co zjadł i byle co gada. Nawciskał ci totalnych bredni i tyle.
  • #3 340606
    olcha0098
    Poziom 28  
    Posty: 1511
    Pomógł: 22
    Ocena: 58
    Hehe niezłe :) Zapytaj się czy on zmieniał oprogramowanie FBUSEM.
  • REKLAMA
  • #4 340719
    majster_elk
    Poziom 14  
    Posty: 115
    Ocena: 9
    Moze kablem DATA :)
  • #5 340758
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2927
    Pomógł: 377
    Ocena: 96
    ale bzdury !!! nigdy nie było z tym problemu . zapytaj się czy ma flasher dejana ( pewnie tylko słyszał o tym :) )
  • #6 342622
    Kosmo111
    Poziom 17  
    Posty: 290
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    Ale dlaczego miałby mi kit wciskac. Wkońcu on na tym zarabia wiec raczej by próbował coś zrobić. Czy taka usterka ejst wogóle możliwa
  • REKLAMA
  • #7 342641
    Lukaszgda
    Poziom 15  
    Posty: 212
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Moze nie taka usterka co on ci powiedzial, ale jest taka mozliwosc ze masz cos z elektronika w telefonie i ze nie chce sie komunikowac z komputerem.Ale jak na moj gust to koles nie ma za duzej wiedzy o naprawie i flashowaniu sluchawek.

    Pozdr
  • #8 342647
    Kosmo111
    Poziom 17  
    Posty: 290
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    Musze sie przejść do innego salonu albo samemu kupić sobie kabelek. :)
  • REKLAMA
  • #9 343205
    free22
    Poziom 17  
    Posty: 329
    Pomógł: 1
    Ocena: 9
    a ja mam pomysl
    moze kosmo111 ma swoja 3310 w panelu od 3330 i koles tego nie zauwazyl wybral w np.rolisie model 3310 i wyszedl mu jakis blad przy starcie???

    albo kabel mu sie rozjechal??
    albo to byl poniedzialek (jeszcze nie doszedl do siebie)
    albo ziomek jest z epoki ze jeszcze sim locki zdejmuje szpilkami hehehheh albo flasherem
    mam jeszcze pare pomyslow ale nie pisze juz nic bo nic nie wnosze....
  • #10 343336
    Kosmo111
    Poziom 17  
    Posty: 290
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    fajnie by było mieć 3330 w obudowie 3310 :D.
    Co do kabla to nie wiem jaki miał bo nie widziałem.
    No był poniedzialek :D
    Nie znam tego gościa. wic nie wiem z jakiej epoki jest ale jakiś $%^& był
  • #11 343834
    bartoo
    Poziom 12  
    Posty: 5
    Pewnie chcial to zrobic MBusem (mozna tak przerobic 3310 -> 3315 jesli wersja softu jest wyzsza od 4.45 bodajze). A czy mial telefon on, czy off jak "nie mogl sie polaczyc z eepromem"? :-)
  • #12 344330
    Kosmo111
    Poziom 17  
    Posty: 290
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    Nie wiem ja sie na tym tak bardzo nie znam. Poprostu powiedział mi ze nie ma komunikacji z epromem i nie da sie wgrać nowego softu

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik próbował zaktualizować oprogramowanie w telefonie Nokia 3310 do wersji 3315 w serwisie, gdzie poinformowano go o braku komunikacji z pamięcią EPROM, co uniemożliwiało wgranie nowego softu. Telefon działa poprawnie, a obecna wersja oprogramowania to 04.06. W dyskusji pojawiły się sugestie, że problem może wynikać z uszkodzenia elektroniki telefonu lub niewłaściwego kabla (np. DATA), a także z braku doświadczenia serwisanta lub użycia niewłaściwego narzędzia do flashowania, takiego jak MBUS lub flasher Dejana. Wspomniano, że aktualizacja 3310 do 3315 jest możliwa, jeśli wersja softu jest wyższa niż 4.45. Zalecane jest sprawdzenie kabla, metody flashowania oraz ewentualna wizyta w innym serwisie lub samodzielne zakupienie odpowiedniego kabla do programowania.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA