Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DECK KASETOWY TECHNICS RS-EH600

11 Apr 2006 02:30 3993 6
  • User removed account  
  • Level 31  
    Witaj!
    Jak się coś chce zrobić a się na tym nie bardzo zna to trzeba uważać i zawsze dobrze pomyśleć. Silniki, jeśli się już nie da naprawić, pewno będziesz musiał dokupić. Trzeba też wymienić wszystkie paski ( u Ciebie "gumki"), to one są przyczyną niewłaściwej pracy sprzętu. Niestety z paskami już tak jest, jeśli nie używa się zbyt często sprzętu to się naciągają i parcieją. Nie używanie jest gorsze niż nadmierne użytkowanie. A "filterki" zostaw w spokoju. NIE KRĘCIMY CZYMKOLWIEK BEZ POTRZEBY.
    Pozdrawiam.
  • User removed account  
  • Level 31  
    Witaj!
    To jest autorewers więc duże koła mają się kręcić w przeciwnym kierunku. Długi pasek biegnie po bieżniach: silnika i dużych obu kół zamachowych. Mały pasek biegnie po małej bieżni koła lewego i po bieżni sprzęgła (sprzęgło to to kółko nad lewym dużym kołem). Duży pasek ma na dość dużej powierzchni oplatać koło lewe, natomiast po kole prawym idzie od lewej strony. Wygląda to tak jakby jego dolna część wychodziła z pod koła lewego i wchodziła od góry na koło prawe.
    Myślę, że dość dokładnie to objaśniłem. Pomyśl chwilkę a sam dojdziesz jak ma być, tylko pamiętaj: lewe koło kręci się w lewo a prawe w prawo (patrząc od tyłu mechanizmu).
    Czy na tym mechaniźmie nie ma jeszcze jakiegoś kółka pośredniczącego dla długiego paska?
    Pozdrawiam.
  • User removed account  
  • Level 31  
    Co to znaczy sprzęgło wariuje? Może pasek jest źle założony lub mechanizm przyblokowany. Mechanizm jest ustawiany za pomocą elektromagnesu i połączonego z nim zespołu przekładni. Elektromagnes ma zainicjować odpowiednio funkcję a resztę wykonuje zespół przekładni napędzany jednym z kół zamachowych.
    Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

Muszę niestety kończyć na dziś.