Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmiana procesora w laptopie - możliwe?

greef 14 Kwi 2006 16:43 1779 4
  • #1 14 Kwi 2006 16:43
    greef
    Poziom 10  

Witam. O pewnego czasu nurtuje mnie pytanie - czy można zmienić CPU w laptopie? Konkretnie, czy możliwa jest zmiana w HP compaq nx9020 (siedzi celeron m330) na szybszego celerona, ewentualnie pentium? Jeśli tak to jakie warunki musi spełniać zamiennik?
    Zapewne da się wymienić na procesor celeron c340 - ale z 1,4 GHz na 1,5GHz to szkoda zachodu.
    Dzięki za pomoc

• Pomocny post
    #2 14 Kwi 2006 17:03
    gaspaccio
    Poziom 16  

Na początek powinieneś sprawdzić czy w ogóle w tym notebooku procesor jest montowany w podstawce, bo zdarzają sie modele w których są celerony mobile w obudowach BGA przylutowanymi do płyty. Jeżeli jest w podstawce to wystarczy że dowiesz sie jaki procesor był montowany w najsilniejszej wersji tego notebooka i już wiesz jaki możesz zamontować.

• #3 14 Kwi 2006 17:30
    greef
    Poziom 10  

zassałem manuala ->jest podstawka; w linii nx90xx siedzi pentium m745 (1,8GHz) - tyle, że ten ma inną architekturę (90nm) - czy to go dyskwalifikuje?

szczerze powiedziawszy miałem cichą nadzieję, że podejdzie jakiś intel ~2,6GHz.. (no, a wtedy ciekawe co z chłodzeniem...)

• #4 14 Kwi 2006 21:58
    striker
    Poziom 11  

ten pentium m to jest odpowiednik jakiegos 2,x GHz... po prostu mobile intela maja mniejsze czestotliwosci co nadrabiaja np 2MB cache L2 (pentium m), jesli taki udaloby sie do niego wlozyc to odczujesz duze przyspieszenie - gra warta swieczki

• #5 15 Kwi 2006 23:28
    tzok
    Moderator Samochody

Mobile Intela to wersja rozwojowa P3 a nie P4 (NetBurst) i mają zegary podobne do Athlonów XP i nieco wyższą wydajność... ale to tylko tak w ramach wyjaśnienia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME