Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 29DL22E szarpie po załączeniu około 3min

14 Kwi 2006 19:27 1721 11
  • Poziom 28  
    Thomson 29DL22E szarpie po załączeniu około 3min potem ustaje i jest wszystko dobrze i może grać nawet na okrągło ale jak wyłącze i ostygnie to po ponownym załączeniu znowu szarpie jak by tu opisać obraz drga w pionie a litery na ekranie lub linie są jak piła szczególnie to widać na białych liniach i znaczku np TVP rękawy ludzi na ekranie też poszarpany nie wydaje podczas tego szarpania żadnych pisków,dzwięków po około 3 min ustaje i jest dobrze na sygnale z euro to samo najgorszy początek nie wiem co może być przyczyną telewizor ma 7 lat prosze o jakąkolwiek podpowiedż

pozd.
  • Poziom 14  
    Jest możliwe , że to trafopowielacz - niestety ( a konkretnie spliter).
    Jednak dziwne , że te objawy zanikają.
    Czy w czasie usterki zmienia się ostrość ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Do wymiany elektrolity po stronie wtórnej przetwornicy. Podpinając po kolei znajdziesz który, lub potraktuj je zmrażaczem
  • Poziom 36  
    Bardzo dokladnie sprawdz i przelutuj plyte,oraz sprawdz poprawnosc napiec,Tetnienia! Tymczasem.
  • Poziom 28  
    @krenc ostrość w tym czasie jest słaba dopiero jak ustanie szarpanie jest ok przelutowałam płyte wymieniłam 2 kondensatory bo były cipłe bo inne są zimne myślałam że to one ale to samo

pozd
  • Poziom 15  
    Wyjmij kabel WN z trafopowielacza i zobacz koncówkę czy nie zaśniedziała (po uprzednim rozładowaniu anody kineskopu), jeżeli tak jest to wyczyścić gniazdo w środku najlepiej wacikiem i WD40
  • Poziom 28  
    @zzhop nie uszkodze coś wyciągając tą końcówke z trafopowielacza bo cosik ciężko go ruszyć,a i chciałam dodać że regulatory nie są na trafo tylko obok

pozd
  • Poziom 15  
    Nie ciągnie się za kabelek tylko trzeba wyjmować plastikową tulejkę pomiędzy kabelkiem a gniazdem, w tym modelu z pewnością był stosowany trafo Orega i nie pamiętam aby miał regulatory obok.
  • Poziom 28  
    Chciałam przeprosić wsystkich pomyliłam nr TV ten nr to była kartka jaki pilot mam ojcu kupić bo padł a ten to Thomson 29DU70E type 401/ICC19 MM EU to od brata Thomson on właśnie ma regulatory nie na trafo ale z boku jescze raz przepraszam

pozd.

Ten nr :Thomson 29DU70E type 401/ICC19 MM EU
  • Poziom 15  
    Mimo to sprawdziłbym tam, tylko tak jak pisałem po uprzednim rozładowaniu kineskopu! zasniedziała koncówka kabla a zarazem w środku w trafopowielaczu często powoduje zakłócenia na obrazie które smoistnie ustępują po nagrzaniu, jeżeli tak jest to wyczyszczenie w środku powinno pomóc ale już na tę przypadłość trafo wymieniałem:(
    powodzenia!
  • Poziom 28  
    Sprawdze to bratu po świętach bo sie boi że mu sie coś więcej może stać a już tak ogląda dwa tygodnie no cóż jego TV dziękuje wszystkim i życze wesołych świąt odezwe sie po naprawie

pozd.

No to witam wszystkich po świętach wyczyściłam w trafo powielaczu pod kablem anody skąd tam tyle brudu ale nic nie pomogło teraz słysze podczas tego szarpania pisk koło kapturka anody jak szarpanie usataje to ten pisk cichnie no i niewiem co dalej
  • Poziom 10  
    Witam. Może to już po terminie, ale jednak coś dopiszę, bo nie znalazłem innego postu z taką usterką. Miałem identyczny przypadek jak Lidzia i dobrą chwilę zajęło mi znalezienie przyczyny. Sprawa okazała się ( jak to zwykle bywa ) banalna. Okazało się, że uszkodzony był kondensator CV006 (100uF ) w gałęzi napięcia VCC1 ( 7,9V ). Napięcie to ma wpływ na pracę wielu układów telewizora, między innymi na układ stabilizacji napięcia +USYS, na układ korekcji i td. Mała niestabilnośc VCC1 powoduje dośc duże zamieszanie. Mam nadzieję, że moja odpowiedź komuś pomoże. POZDR.