logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tani i dobry zestaw CB do samochodu - opinie o Midland 1001Z i antenie Alan

cichy1984 16 Kwi 2006 19:33 8357 15
REKLAMA
  • REKLAMA
  • #2 2535154
    ABASZCZOK
    Poziom 11  
    Posty: 19
    Ocena: 1
    Witam !
    Osobiście używam uniden 510XL, Zwykle proste radio bez zbędnych fajerwerków, to co trzeba , do samochodu potrzebujesz AM i glownie 19-stki.Do tego fajna funckja ANL która redukuje szumy. Do tego jeżeli chcesz mieć jako taki zasięg to koniecznie bicz a nie magnes- SWR na poziomie 1,1-1,3 ??? 1,3 to dużo - to też glównie zależy od calego zestawu (glównie gabaryty samochodu i miejsce zalożenia) . A poza tym zysk energetyczny 1,5 db -kicha. Polecam midland - alaska 6/8fali (1450mm) zysk 6 db. W mercu 124 zainstalowana na bagazniku przy pomiarach na radiu uniden bylo ok 5,5W - a w AM-ie to sporo. Przy dobrej pogodzie mozna nawet do 15km gadac!!!. Nie zalowac kasy na dobra antene i zestrojenie!!!! Na tej antenie swr jest ponizej 1,1 na calym pasmie, A na tym magnesie co jest w aukcji to na 25 kanale juz swr byl 1,5 :))) wiec nie pogadasz - no ale w auie uzywasz glownie 19. Jak chcesz uzywa radia w wielu samochodach to bież magnes (tylko ze w kazdym aucie masz inny SWR )
    Dla niewtajemniczonych Uniden produkuje radia dla firmy PRESIDENT - stąd radia unidena ludząco przypominają Presidenty :)))) tyle że są w przystepnej cenie.
    Co do tego radia z aukcji to nie mialem z nim styczności.... Powiem tylko że robilem już pare ALanów 48+ (a to juz wysoki model)wszystkie chorowaly na zimne luty które byly albo w VCO albo na Końcówce - co owocuje zanikiem nośnej. - a Unidena jeszcze nie. - może przypadek.
    Pozdrawiam i wesolych świąt
  • REKLAMA
  • #3 2571330
    WiesiekU
    Poziom 21  
    Posty: 401
    Pomógł: 23
    Ocena: 39
    Dołóż kilka złociszy i kup Unidena 520. RF może Ci się przydać. Na antenę nie żałuj pieniędzy.
  • #4 2611790
    raah
    Poziom 14  
    Posty: 75
    Pomógł: 5
    Ocena: 11
    mam możliwość kupienia z USA - CB, które jest warte uwagi z poniższych ?;

    Midland 1001 Z (27$)
    lub
    COBRA 19 DX IV (39$),

    dojdzie jeszcze koszt przestrojenia z 5 na 0 (30 zł) i zakup anteny..
    chyba Cobra nie ma homologacji, ale nie jestem pewien...

    dziekuje
  • #5 2612844
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #6 2612926
    WiesiekU
    Poziom 21  
    Posty: 401
    Pomógł: 23
    Ocena: 39
    Na allegro 520 (warto dołożyć) to 290 do 300 zł. Radyjko bardzo mocne konstrukcyjnie, najmniejsze z dostępnych, bezszumne, bezawaryjne i odporne na warunki atmosferyczne (niestety autko najczęściej zostaje na dworze). Przy dobrej antenie super. Jedyna wada to brak FM (chociaż nikt w mobilowej łączności tego nie używa).
  • #7 2612979
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 2614403
    raah
    Poziom 14  
    Posty: 75
    Pomógł: 5
    Ocena: 11
    dziekuje bardzo wszystkim za informacje, chyba faktycznie na tego Unidena sie zdecyduje...
  • #9 2614571
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #10 2615319
    WiesiekU
    Poziom 21  
    Posty: 401
    Pomógł: 23
    Ocena: 39
    Jeżeli zdecydujesz się na 520 to masz dodatkowo regulację czułości odbiornika RFGain, szybką 9 i wyjście na tubę. RFGain to duży komfort w odsłuchu przy dużej liczbie słabych i nakładających się sygnałów. W dużym mieście bez tego ani rusz. Wyjście na papugę to bajer używany praktycznie tylko na zlotach czy innych imprezkach plenerowych - kwestia gustu.
  • #11 2665574
    enro_o2
    Poziom 11  
    Posty: 25
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Mam 520 i dobrze, ze nie kupilem 510 bo RFgain w Warszawie bardzo sie przydaje i nie zbieram smieci z drugiego konca miasta

    Dodano po 1 [minuty]:

    ha, ha sorki ale widze ze odpowiedzialem na post z 2003 roku.... przepraszam za zamieszanie....
  • REKLAMA
  • #12 4103253
    yiabol
    Poziom 20  
    Posty: 511
    Pomógł: 9
    Ocena: 6
    witam jako ze temat jest dosc wiekowy to chciałbym ponowic pytanie.
    Jestem przed zakupem Radia CB ... polecaliscie uniden 520... czy jest to dobry wybór? szukam czegoś dobrego w rozsądnej cenie... na co zwracać uwagę?
  • #14 4188932
    Svirusek
    Poziom 2  
    Posty: 4
    witam mam zamiar kupic sobie cb i oczywiscie chcialbym by bylo super i jak najtansze co doradzacie totalnie sie na tym nie znam wlaczylem allegro i ofert w .... iteresowalo by mnie cos takiego by antenka nie byla zbyt dluga a zasieg jak najwiekszy by nie bylo duzysz szumow
    a wiecie moze dlaczego policja przy swoich autach nie maja dyzych anten a odbior maja super czysty
    dzieki za wszelkie informacje
  • #15 4300489
    siwerynda
    Poziom 10  
    Posty: 56
    hmmm czytajac te wszytskie posty dochodze do wniosku ze warto zakupic tego unidena 520 ale.... co zrobic gdy sie jednak jakis kolega w mundurku nim zainteresuje??? Czy uwzgledni mam lipną homologacje od sprzedawcy z allegro??? Czy mozemy sie jakoś obronic przed ta konfiskatą skoro sprzedawcy wprowadzają nas informuja ze homologacja jest daletego tez kupujemy w beztrosce bo wkoncu nei kazdy czyta posty na elce. Czy mozemy sie jakos powołac na sprzedawce tego radyjka i odzyyskac radyjko albo choc pieniadze???


    pozdrawiam
  • #16 4301275
    fryzuryn
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Ocena: 2
    Mialem ten sam dylemat z zakupem radia, Uniden 520XL tez wydawal mi sie najbardziej optymalnym rozwiazaniem ale w koncu zakupilem Presidenta Johnego II ASC z antena Siro ML 145. Buszujac w necie nie znalazlem wyczerpujacej odpowiedzi na pytanie co bedzie jesli nadgorliwy misiaczek w trakcie kontroli zapyta o homologacje. Konfiskata sprzetu w celu wyslania na jakies badania i smiganie ok.3 m-cy bez radia - takimi konsekwencjami straszono tu i tam jednak nie znalazlem wypowiedzi osoby ktorej by w ten sposob radio zatrzymano. Zakup Presidenta niestety wiaze sie z wiekszym wydatkiem niz Uniden ale mamy za to homologacje+ male i poreczne radyjko z bajerkiem o nazwie ASC czyli automatyczny squelch. Co do dzialania tej funkcji to slyszy sie rozne wypowiedzi, ja oddalem Johnego do serwisu w celu regulacji w/w ukladu. Do zakupu sklonily mnie glownie wymiary radyjka, mozna je bardzo latwo prawie wszedzie zamocowac. W moim przypadku wybralem montaz na rzepy, przykleilem dwa pasy samoprzylepnego rzepa do obudowy i w ten sposob "przyklejam" radio do tapicerki w aucie. Trzyma to tak mocno ze musze uzyc sily aby je oddzielic od tapicerki. Jedyny minus ze radio pracuje do gory nogami aby glosnik byl u gory.

    Pozdrawiam!

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru taniego i dobrego zestawu CB do samochodu, ze szczególnym uwzględnieniem radia Midland 1001Z i anteny Alan z oferty Allegro. Użytkownicy rekomendują przede wszystkim radia marki Uniden, modele 510XL i 520, które cechują się prostotą, niezawodnością, funkcją ANL redukującą szumy oraz możliwością regulacji czułości odbiornika (RF Gain w modelu 520). Zalecane jest inwestowanie w dobrą antenę, najlepiej typu bicz o długości około 145 cm (np. Midland Alaska, Alan, President ML-145, Wilson), gdyż anteny magnetyczne oferowane w zestawach Allegro mają wyższy współczynnik SWR (np. 1,5 na kanale 25), co ogranicza zasięg i jakość łączności. Wskazano, że antena powinna mieć niski SWR (poniżej 1,1) dla optymalnej pracy. Wątpliwości budzi zakup radia z USA ze względu na konieczność przestrojenia i brak homologacji, co może skutkować problemami prawnymi i konfiskatą sprzętu. Alternatywnie polecany jest President Johny II ASC z homologacją i automatycznym squelchem ASC, choć droższy. Podkreślono, że homologacja jest ważna ze względu na kontrole policyjne, a brak jej może prowadzić do zatrzymania radia. Wskazówki dotyczą także montażu i użytkowania, np. montaż na rzepy, wybór anteny dostosowanej do pojazdu oraz unikanie anten magnetycznych przy stałym montażu. Ogólnie rekomendowany jest zakup Unidena 520 z dobrą anteną biczową dla optymalnego stosunku ceny do jakości i zasięgu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA