Zerknij na strony Elektroniki Praktycznej, był taki kit AVT-992, zawierał sporo błędów (może je poprawili), można testować '51 i AVR.
Cena oprogramowania to 0 zł, bo warto zacząć w darmowym asemblerze.
Możesz zacząć od Bascoma (nie trzeba posiadać dużej wiedzy o uC). Są darmowe wersje Bascoma (demo) mają one ograniczenia kodu ale do nauki powinno wystarczyć. Po opanowaniu Bascoma możesz przerzucić się na C++, asemblera itp. Również polecam zajrzeć na stronę Elektroniki Praktycznej jest tam kilka schematów programatora na '51. Albo lepiej zajrzyj pod podany link jest tam wyszukiwarka schematów z archiwum Elektroniki Praktycznej. http://www.elektronika.qs.pl/schem.html