Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV SHARP 37AT-25S blokada

andrzej 29 29 May 2003 23:03 3926 7
    andrzej 29
    Level 12  
    Sharp 37AT-25S Nna procku SDA5254 . Potrzebuje wejść w servis. Czy mógłyby ktoś udzielic porady jak no niego wejść ? Z góry serdeczne dzięki.
    Michał2
    Level 26  
    Jeżeli to chassis 5BS-A , to powinno zadziałać .
    Wyłączyć sieciowym , wcisnąć jednocześnie Vol- oraz CH+ i włączyć sieć.
    andrzej 29
    Level 12  
    Dzieki za podpowiedż.Musze jednak sprostowac mój problem.Chodzi głównie o to że telewizor ma najprawdopodobniej włączoną jakąś blokadę rodzicielską lub hotelową.Po włączeniu wł. sieciowym Jest tylko pr.1 i vcr. Po podołączeniu wtyku euro z video pojawia się na ekranie niebieskie tło z kluczykiem na środku. Problem w tym jak usunąć tą blokadę.
    alexy
    Level 13  
    po wejściu w tryb serwiowy przejdż do opcji NVM , zmieniasz zawartość komórek pamięci
    4D pasword on (1) off (0) wartość 00
    4E pasword first digit 00
    4F pasword second digit 00
    50 pasword third digit 00
    51 pasword fourth digit 00

tak podane w serwiówce
    andrzej 29
    Level 12  
    dzięki za poradę.O efekcie poinformuję
    andrzej 29
    Level 12  
    Jeszcze jedno pytanko. Czy jest możliwe usunięcie tej blokady bez pilota(nie posiadam go), jeżeli jest to w jaki sposób to zrobić.Wszedłem w serwis doszedłem do pozycji którą mi wskazałeś ,wybrałem żądaną komórkę lecz nic więcej nie udało mi się zrobić.Nie wiem czy może nie trzeba użyć do tego celu pilota, a może zostaje mi tylko odczytać program z EEPROM'a i tam zrobić zmiany w w/w komórkach.
    Dziekuję za wszelkie rady
    alexy
    Level 13  
    można pilotem, można programatorem.ustawienie komórek na 00 usuwa blokadę
    andrzej 29
    Level 12  
    Zastosowałem się do twojej rady.Zedytowałem komórki pamięci programatorem.Pomogło częściowo, bo odblokowało tylko część programów,wejście euro nadal było zablokowane(kluczyk). Zaryzykowałem i skasowałem pamięć eeprom 24c02 i pomogło.Pojawiły się wszystkie funkcje telewizorka.Musiałem jednak na nowo ustawić wyjścia R G B i pion. Dziękuję za wszystkie wskazówki.