Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xerox Workcentre M940

kiog 30 May 2003 18:05 6132 17
    kiog
    Level 11  
    Jestem "szczęśliwym" użytkownikiem urządzenia wielofunkcyjnego firmy Xerox i od samego początku napełniam domowym sposobem pojemniki na tusz. Ostatnio zauważyłem, że torchę źle wskazuje mi poziom tuszu czarnego...pomimo iż jest napełniony na ok 90-100% pokazuje np. koło 50...z tego względu wynika pewien problem...pomimo iż tuszu jest jeszcze dosyć dużo (kiedyś przy tym poziomie wskazywał około 5-10%) następuje zablokowanie urządzenia spowodowane błędem braku tuszu czarnego...
    Stąd też moje pytanie czy ktoś wie na jakiej zasadzie jest sprawdzany poziom tuszu w tym modelu i czym może być spowodowane błędne wskazanie? :?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mkudaj
    Level 15  
    Serwisuję te urządzenia od 2 lat i jest to typowe dla tej serii maszyn. Urządzenie sprawdza sobie poziom atramentu poprzez prześwietlenie zbiorniczka. Aby oszukać ją tak aby "wydawało" jej się, że ma pełne atramenty trzeba zastosować pewien trick, a mianowicie:
    - przyszykuj sobie kawałek papieru samoprzylepnego (najlepiej taki jak do drukowania okładki samoprzylepnej na CD tylko żeby był matowy), nożyczki i czarny marker
    - patrząc na zbiorniczek z atramentem zlokalizuj dwa lustereczka ustawione względem siebie pod kątem 45 stopni, a następnie zaklej zbiorniczek na prawo od tych lusterek i na taką samą wysokość (włącznie z wgłębieniem ale nie zakrywając lusterek)
    - zamaluj naklejoną kartkę na czarno i gotowe

Od tego momentu maszyna będzie wskazywała 90-100% napełnienia zbiorniczka. Jest to jedyny sposób na wyeliminowanie tego błędu (niestety pojawia się to po 2-3 miesiącach użytkowania i ma charakter nieregularny; wystarzy potrząsnąć mocno atramentem i założyć go z powrotem do maszyny i też wskaże 100%.

napisz czy ci się udało

Cze
    kiog
    Level 11  
    EEeennnooooo.... fachura!!!!

Zrobiłem zgodnie z instrukcją... włożyłem do głowicy.... zmaknąłem...iiii...
    100%!! Rewelacja. Tak coś podejrzewałem te lusterka o maczanie swojej powierzchni w kontroli poziomu....

Dzięki wielkie za pomoc w obejściu tego problemu!

kiog

P.S. rozumiem, że jakby coś, kiedyś z moim urządzonkiem było nie tak to mogę walić śmiało do fachowca o poradę :wink:
    zhu
    Level 22  
    witam , a jakiego atramentu można używać do tej drukarki ?
    kiog
    Level 11  
    witaj zhu !...

mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie jedynie z pozycji użytkownika tego sprzętu, jeżeli chodzi o poradę fachowca to może np. mkudaj się wypowie w temacie.
    Ja już dłuższy czas eksploatuje to urządzonko i to dosyć ostro czasami więc problem "czym napełnić zbiorniki?" nie jest mi obcy. Z racji dużej ilości wydruków, "zaporowej" (dla mnie) ceny oryginalnych kartridży i faktu, że nie spotkałem się z jakimś produktem w rozsądnej cenie przeznaczonym właśnie do tego xeroxa, nie pozostało mi nic innego jak zaryzykowanie i eksperymentowanie. Ja jeżdżę na najtańszych refillach jakie spotkałem w sklepie (na czechach w sklepie kupiłem refille do drukarek HP) i zarówno na firmy Parrot jak i InkTec działa bez zarzutu a na innych zapewne też będzie.
    !! Jeszcze raz musze podkreślić, że używam tego xeroxa dosyć regularnie! (min parę stron tygodniowo) a jeżeli ma dłuższą przerwę w drukowaniu to prewencyjnie drukuje jedną stronkę w celu przeczyszczenia głowić (życie mnie tego nauczyło:) raz nie drukowałem w kolorze przeszło 2 miesiące i potem musiałem tydzień walczyć z głowicą bo nie wszystkie dysze drukowały. Od tej pory jeżeli nie mam nic do wydruku staram się regularnie (raz na 2-3 tygodnie) coś druknąć tylko po to żeby było wszystko drożne... i tak wychodzi to śmiesznie tanio niż oryginalne kartridże.
    mkudaj
    Level 15  
    zhu wrote:
    witam , a jakiego atramentu można używać do tej drukarki ?

Cze. Jeśli chodzi o mnie to używam do swojej M940 atramentu InkTec i nie mam zastrzeżeń. Co prawda kolory mam jeszcze po starym Lexmarku 3200 ale to jedno i to samo (jedna cysterna - różne zestawy, niestety niektóre firmy rozcieńczają to wodą i potrafi się wylać :-( ). Drukuję z dość żadko i nie miałem jeszcze problemów z zaschniętą głowicą - nie wolno tylko wyłączać urządzenia z prądu (no chyba, elektrownia nie dostarczy albo jest burza).

Pozd
    wilga05
    Level 16  
    Witam ja używam buteleczki z atramentem 40ml firmy inktec do hp 840 za 20 zł szt. czarny . Drukarka stoi 0,5 roku z uszkodzoną głowicą kolorową a czarna dalej w dobrym stanie ew. uzywam atramentu firmy sheaffer (angielski 60 ml za 18 zł)
    SPiotr
    Level 23  
    Na wyświetlaczu pojawia się napis "błąd systemu" i kod błędu 952 - stało to się chyba po wymianie kartriży - co można na to poradzić ?
    mkudaj
    Level 15  
    sprawdź czy jak przesuwasz karetką wewnątrz maszyny to czy przesuwa się też pasek zębaty, jeśli tak to sprawdź foliową tasiemkę kodującą czy nie wyskoczyła z czujnika, jeśli nie to sprawdź mocowanie tego paska do karetki (czasem jest wyłamane i pomaga przyklejenie paska poxipolem)
    malywie
    Level 12  
    Jeszcze jedno pytanie odnośnie poziomu tuszu

Jak włożę pusty pojemnik / czarny / - to wyświetla się komunikat , że tusz jest nie prawidłowy ,
    a jak włożę - nowy - peły - to pisze że nie ma tuszu
    mkudaj
    Level 15  
    sprawdź czy nie są brudne białe pola na górnej naklejce (na zmianę czarne i białe pola)
    malywie
    Level 12  
    Paski czyste , pojemnik - nówka

na wyświetlaczu - Missing Black ink
    malywie
    Level 12  
    wypiąłem skaner i ruszyło
    tzn. pokazał się czarny tusz
    chyba coś przerywa w środku ,
    otworzę i popatrzę
    o efektach poinformuje
    mkudaj
    Level 15  
    elektronika sterująca składa się z dwóch plytek drukowanych. Prawdopodobnie poluzowalo się połączenie pomiędzy nimi - dolna część wtyczki łączącej zwykle nie wsuwa się do końca we wtyczkę.
    kris134
    Level 14  
    ludzie czy ktos mi odpowie co oznacza bład f900?????w xeroxie 940????????to dosc typowa usterka kilka sprzetow widzialem juz z tym bledem jak to usunąc?podobno odpowiedz jest w oryginalnej instrukcji angielskiej!!!tak przynajmniej mówi komunikat na wyswietlaczu!!
    bennus
    Level 11  
    Witam.Wiem że Wasze problemy sa ważne ale ja mam tez takiego xerox'a tylkoże ostatnio zainstalowałem XP i nie mam sterowników.Ściągnąłem ze strony xerox ale występuje bląd przy instalacji.jak to pudło zainstalować .POMOŻECIE???
    mkudaj
    Level 15  
    Odcz drukarkę od kompa, odinstaluj stery, usuń w rejestrze wszystkie wpisy "m940" (te, które się da usunąć), ponownie zainstaluj sterowniki i podłącz urządzenie do portu.
    Powinno zadziałać
    czeslaw548
    Level 2  
    22 Sty 2006 16:22 xerox M940 drukuje tylko na bialo patrony nowe

--------------------------------------------------------------------------------

witam .
    wlasnie odkupilem M940 xerox i jak poczta go dostarczyla to wymienilem stare patrony na nowe i hodzi ale na bialo drukuje wszystko.
    wyjolem glowice i byly wilgotne od dolu troche je przeczyscilem jednak nic nawet tróche nie drukuje ,holera juz mnie wziela co to moze byc poradzcie co mam robic .
    a jak go wylacze z pracu to czasem jak alacze to wyswietli blad 952. znow wylacze i jak jest w gniazdku to juz potem jestoki dziala jednak drukuje tylko na bialo
    moze ktos mial takie same problemy pozdrawiam czeslaw