Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poduszka ford mondeo 94r. Po wymianie akumulatora świeci się kontrolka.

29 Kwi 2006 21:30 4582 17
  • Poziom 10  
    mam problem po wymianie akumlatora kontrolka poduszki świeci stale czy ktoś ma jakieś rozwiązanie problemu wiem że normalnie ma po teście zgasnąć lub po wystrzale poduchy kontrolka miga. Proszę o pomoc pewnie muszę wymienić sensor ale jeśli ktoś miał taki problem
    dzięki z góry.
  • Poziom 26  
    Trzeba wykasawać testerem błędy ze sterownika poduszek.
  • Poziom 18  
    Zaden tester, jak usterke się naprawi kontrolka zgaśnie sama, chyba ze crash. W fordzie kody migowe. Policz ilość mrugnięć, popzniej baza z kodami błędów i po sprawie.
  • Poziom 10  
    to nie tak jak pisałem kontrolka nie mruga tylko świeci cały czas po wymianie akumlatora.
    Andrend jaki tester jeśli takim dysponujesz może prześle ci sensor albo proszę o schemacik
  • Poziom 13  
    Jeśli nawet przez chwilę podłączyłeś żle akumulator wystarczyło aby uszkodzić sterownik.Po włączeniu zapłonu lampka się zaświeca i jeśli niema błędów gaśnie,jeśli sa błędy to miga,jeśli się pali cały czas to brak napięcia na sterowniku airbag lub masy,chociasz jak by brakowało masy to lampki wogule by niebyło.Albo uszkodzony sterownik.Sprawdz wszystkie bezpieczniki,masy,złaczki pod fotelami.Jak coś znajdziesz daj znać.
    Pozdrawiam.[/url]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pawel_jaksina napisał:
    Jeśli nawet przez chwilę podłączyłeś żle akumulator wystarczyło aby uszkodzić sterownik.Po włączeniu zapłonu lampka się zaświeca i jeśli niema błędów gaśnie,jeśli sa błędy to miga,jeśli się pali cały czas to brak napięcia na sterowniku airbag lub masy,chociasz jak by brakowało masy to lampki wogule by niebyło.Albo uszkodzony sterownik.Sprawdz wszystkie bezpieczniki,masy,złaczki pod fotelami.Jak coś znajdziesz daj znać.
    Pozdrawiam.[/url]

witam. pytanie do pawel_jaksina
    podepne się pod temat czy to samo dotyczy opla że jeżeli kontrolka pali cały czas to jest to uszkodzenie sterownika?
  • Poziom 13  
    a może ten nowy akumulator ma za wysokie lub za niskie napięcie to taka moja teoria
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    no to nadal mam pytanie muszę wymienić sterownik nie da się go uratować
  • Poziom 18  
    a próbował kolega ponownie odłączyć akumulator??
    Trzeba spróbować odłączyć na 15 mniut i podłączyć ,może air bag zgaśnie.
    Jeśli zaś nie to ciągłe świece oznacza faktycznie sterownik ,ale wszyscy zapomnieli jeszcze o jednym przypadku.Ciągłe świecenie oznacza też przerwane lub uszkodzone złącze taśmy air bag pod kierownicą.
    Może tu tkwi problem?.
  • Poziom 18  
    elektrit napisał:
    tak tak,ciągłe świecenie w fordzie to taśma :)
    Co ma dać odpięcie akumulatora,jak sterownik nie ma stałego zasilania?

Teretycznie odpięcie nic nie powinno dać ,ale w samochodach cuda się zdarzają i czasami rzecz z góry skazana na straty okazuje się pomocną.Odłączenie akumulatora nic nie kosztuje ,a może zaoszczędzić trochę kasy i stąd moja rada.
  • Poziom 11  
    witam
    mam również forda mondeo 94 i miałem problem z lampką ale od abs-u
    paliła sie cały czas i znajomy mechanik z serwisu forda podpowiedział mi abym przed wyjazdem do serwisu odłaczył na jakiś czas aukumulator i pomogło w szystko wróciło do normy...może warto spróbować
  • Poziom 10  
    dzięki za wszystkie odpowiedzi a z zasilaniem to na sterowniku raczej jest ale sprawdzę taśmę od poduszki odłączenie akumlatora nic nie pomogło próbowałem. A jeszcze wyjaśnie przyczyna wystąpienia tej usterki tkwi raczej w tym ze klema (minus) nie łączyła - po wymianie i po włączeniu była dyskoteka i poducha nie kończyła testu tylko mrugała myślę ze spierniczył się sterownik można go ponownie zaprogramować

Dodano po 3 [minuty]:

a i jeszcze dodam wyjąłem bezpiecznik od airbagu to kontrolka nie zgasła tylko się żazyła a że mnie to denerwowało to wyjąłem sterownik teraz nie świeci ale wolałbym aby airbag był sprawny
  • Poziom 10  
    dzięki wszystkim za pomoc wymieniłem sensor i jest po problemie temat uważam za zamknięty
  • Poziom 18  
    mariusz@ napisał:
    dzięki wszystkim za pomoc wymieniłem sensor i jest po problemie temat uważam za zamknięty

Jeśli uważasz temat za zamknięty to go zamknij naciskając kłódkę na dole strony swojego topicu

pozdrawiam