Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna. Grafika zacina się przy grach 3d.

30 Kwi 2006 20:48 2039 6
  • Poziom 10  
    Ostatnio zauważyłem że przy grach 3d np. call of duty zaczyna mi się strasznie ciąć grafika. Nieraz po jakimś czasmi, czasem odrazu. Dziwne jest to, że wcześniej gry chodziły bezproblemowo na tych ustawieniach co teraz. Miałem już problemy z chłodzeniem grafiki - strzelił mi wiatrak i działo się prawie to samo, ale teraz wiatrak chodzi i obudowa jest odpowiednio chłodzona. Podejrzewam że wiatraczek zaczyna kiepsko działać, może zwalnia, sam się już gubię ale nie wiem czym sprawdzić temperaturę procka karty podczas gry.
    Macie może jakieś programy, które pomogą sprawdzić tą temperaturę?
    Być może usterka tkwi gdzie indziej, proszę o podpowiedzi. Dwa razy robiłem system od początku na różnych sterownikach, obudowa się nie przegrzewa i MIESIĄC TEMU WSZYSTKO NA TYM SPRZĘCIE BYŁO OK, nie doszedł mi żaden nowy sprzęt i nic nie jest i nie było podkręcane.
    Pomóżcie!!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Jeżeli szczeliło ci chłodzenie mogłeś przegrzać procesor karty i zmieniły mu sie parametry odprowadzania ciepła i teraz może ci sie przegrzewać szybciej lub uszkodził sie jakiś elemen karty sprawdz czy na innej karcie bedzie tak samo to wyeliminuje inne elementy komputera i oprogramowanie.

Moderowany przez jankolo:

Więcej uwagi. Przy okazji: czy kolega wie, co to jest interpunkcja?

• Poziom 17  
    Witam
    Nie napisałeś nic o swoim sprzęcie(co masz w obudowie) a to ważne, jeśli Ci ktoś ma pomóc.
  • Poziom 10  
    mam GF 5200 128mb i athlonaXP 1800+, 768RAM. Chodzi nawet o prastare medal of honor, więc nie jest to zależne od sprzętu. Wentylator spaprał mi się ponad 1,5 roku temu, a po jego wymianie wszystko chodziło sigit. Nie mam zamiaru wymieniać teraz grafiki bo za 2-4 miesiące zmieniam całego kompa, więc jest to nieco nieopłacalne, a usterkę chciałbym choćby dla swojego spokoju namierzyć. Dlatego też poszukuję czegoś do diagnostyki karty i pomiaru jej temp.

Mam standardowe wiatraki, przynajmiej tak mi się wydaje. Dodam że wentylator do grafiki niby się kręci, ale bardzo miękko, więc z pełnych obrótów do zera zatrzymuje się bez żadnego oporu (chyba to trochę), wszystkie inne wiatraki przy takim zatrzymaniu palcem, dość mocno uderzają w palucha biggrin.gif . Jutro chyba jeszcze spróbuję założyć na kartę stary duży radiator od procka, myślicie że jesli to wina grzania, powinno pomóc?
  • Poziom 17  
    Spróbuj programu EVEREST Ultimate Edition odczyty temperatyry na bieżąco lub RivaTuner (tu można ustawić nawet wykresy) Najlepszy jest termometr, najpewniejszy. Możesz też sprawdzić przez dotyk. Co do tego wentylatora to coś mi się nie podoba. Radziłbym zdemontować, wyczyścić i nasmarować. Z tym radiatorem od procka to dobry pomysł. Sprawdź jeszcze temp. pamięci na karcie. To wszystko co mi na razie przychodzi do głowy.
  • Poziom 10  
    Przy dotyku radiatora od karty, on parzy! To mnie strasznie niepokoi. Zauważyłem że przy temperaturze w pokoju ok 18stopni nic się złego nie dzieje. Gdy po napaleniu w piecu temperatura wzrosła do 23, znowu się kiełbasi. Do tego radiatorka muszę jeszcze dołożyć jaką klamerkę, bo inaczej go dobrze nie założę.
    Wymieniłem się na święta z kumplem na pamięci RAM i efekt jest taki sam, jak na moich. Pamięć na karcie tylko ciepła.
    Dzięki za wszystkie rady, ale proszę o więcej. Pozdrówki dla wszystkich zaangażowanych.
  • Spec od komputerów
    Kolego,troche własnej inwencji.Jak wentylatorek słabo kręci to albo trzeba kupic nowy albo usprawnic stary,rozebrac wyczyścić,nasmarować i złozyć.Jak masz wiekszy wentylatoren,np.od starego zasilacza to mozesz umieścić,przymocować do śledzia poniżej grafiki i dmuchnąć mocniej na nią.