Witam. Kolejny problem tym razem schneider 9.6. Jest tak, że przez sekundę jest wysokie i dalej nic. Napięcia z przetwornicy ok. Znalazłem pęknięty, zwarty 100nF koło sterującego, ale jego wymiana nic nie wniosła. Odkryłem, że jak odłączę 1n8/1600v od kolektora HOT to włącza się, raster zielonkawy, jakieś szerokie, czarne pasy latają, ale na nic nie reaguje.Podstawiałem pamięć czystą i zaprogramowaną i nic. Dodam że ten 1n8 to idzie do procesora i do VDP. Nie mogę znaleźć schematu, ale pewnie niewiele by pomógł. Znalazłem podobny post, ale problem pozostał nie rozwiązany. Jakby ktoś miał pomysła to chętnie poczytam.