logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Schneider TV9.6 - Wysokie napięcie na sekundę, zielony raster, czarne pasy

!Krak 02 Maj 2006 17:43 1502 8
REKLAMA
  • #1 2584489
    !Krak
    Poziom 17  
    Posty: 321
    Pomógł: 12
    Ocena: 31
    Witam. Kolejny problem tym razem schneider 9.6. Jest tak, że przez sekundę jest wysokie i dalej nic. Napięcia z przetwornicy ok. Znalazłem pęknięty, zwarty 100nF koło sterującego, ale jego wymiana nic nie wniosła. Odkryłem, że jak odłączę 1n8/1600v od kolektora HOT to włącza się, raster zielonkawy, jakieś szerokie, czarne pasy latają, ale na nic nie reaguje.Podstawiałem pamięć czystą i zaprogramowaną i nic. Dodam że ten 1n8 to idzie do procesora i do VDP. Nie mogę znaleźć schematu, ale pewnie niewiele by pomógł. Znalazłem podobny post, ale problem pozostał nie rozwiązany. Jakby ktoś miał pomysła to chętnie poczytam.
  • REKLAMA
  • #2 2584914
    ssss
    Poziom 38  
    Posty: 3368
    Pomógł: 469
    Ocena: 1790
    Witam
    Sprawdz czy to nie kinol obciaza zdejmij plytke z niegojesli to niepomoze podstaw ramkeTDA8177
  • #3 2585513
    !Krak
    Poziom 17  
    Posty: 321
    Pomógł: 12
    Ocena: 31
    Hello. Też miałem takie pomysły. Wylutowałem scalak i zdejmowałem płytkę. Może ktoś wie do czego jest ten sygnał z kolektora?
  • REKLAMA
  • #4 2585993
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    Numer z żarówka zamiast tranzystora linii i wymiane tego konda robiłeś?
  • #5 2587226
    !Krak
    Poziom 17  
    Posty: 321
    Pomógł: 12
    Ocena: 31
    1n8 wymieniony, a przetwornica daje radę.
  • REKLAMA
  • #6 2587325
    Stachserwis
    Poziom 28  
    Posty: 1581
    Pomógł: 73
    Ocena: 96
    A ... fonia?
  • REKLAMA
  • #7 2587631
    marian 1
    Poziom 19  
    Posty: 581
    Ocena: 44
    W tych TV sa b.słabe trafa WN, zacząłbym od podstawienia trafa i tranzystora WN
  • #8 2587878
    twimpex
    Poziom 20  
    Posty: 499
    Pomógł: 28
    Ocena: 7
    Witam , popieram przedmówców - wywal trafo i powinno być po kłopocie , dal mi niedawno taki sam popalić drań , pozdrawiam
  • #9 2628129
    !Krak
    Poziom 17  
    Posty: 321
    Pomógł: 12
    Ocena: 31
    Zmniejszyłem kondensator z 1n8 na 680p i chodzi już trzy dni po osiem godzin więc myślę że będzie ok. Co do trafa to nie ma przebicia, wymiary obrazu grają, tester rezonansowy nic nie wykazuje, więc chyba tak zostawię. Thnx for all.

Podsumowanie tematu

✨ W telewizorze Schneider TV9.6 pojawia się problem z wysokim napięciem trwającym około sekundy, po czym obraz zanika. Napięcia z przetwornicy są prawidłowe. Wymiana uszkodzonego kondensatora 100nF przy układzie sterującym nie przyniosła efektu. Odłączenie kondensatora 1n8/1600V z kolektora HOT powoduje włączenie się telewizora z zielonkawym rastrem i czarnymi pasami, jednak brak reakcji na sterowanie. Kondensator 1n8 łączy procesor z układem VDP. Próby wymiany pamięci (czystej i zaprogramowanej) nie rozwiązały problemu. Wskazano na możliwe przeciążenie kinola oraz słabe trafa wysokiego napięcia, sugerując wymianę transformatora i tranzystora linii. Zastosowanie podstawienia układu TDA8177 również zasugerowano. Ostatecznie zmniejszenie kondensatora z 1n8 do 680pF pozwoliło na stabilną pracę przez kilka dni, przy braku przebicia w transformatorze i prawidłowych wymiarach obrazu. Tester rezonansowy nie wykazał usterek w transformatorze, co pozwoliło pozostawić go bez wymiany.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA