Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

napełnianie tuszem kartridżów

nowick 04 Maj 2006 05:58 7119 9
  • #1 04 Maj 2006 05:58
    nowick
    Poziom 13  

Tusz mi się w drukarce kończy i chcę go uzupełnić, mam opis jak to robić jednak nie ma w nim wszystkich wiadomości - chodzi o tusz czarny - zdjąłem górną część pojemnika i wewnątrz jest biała gąbka z 3 czarnymi od tuszu dziurkami rozlokowanymi tak:

• •

nabrałęm nowy tusz do strzykawki z igłą i teraz pytania:

1. mam wbić igłę tylko do jednej czarnej dziurki w tej gąbce czy do 3 - jeśli do jednej to do której?

2. Jak głęboko trzeba wbić igłę - do samego dna, do połowy gąbki ???

3. Mam opis ile trzeba wstrzyknąć tuszu, ale jeszcze trochę tuszu w pojemniczku mam - więc skąd będę wiedział czy więcej już nie wstrzykiwać tuszu - że już wystarczy - tusz zacznie wypływać na górę gąbki czy co ??

0 9
  • #2 04 Maj 2006 06:14
    marek216

Poziom 43  

wszystko pięknie ale wr óżki maja wolne

jaki model drukarki ?

zasada nr 1.
    kadridże napełnia sie dopiero jak przestaną drukowac - mieszanie tuszu nie jest "zdrowe"

0
  • #3 04 Maj 2006 07:57
    barti223
    Poziom 20  

1-napełniaj po kolei do każdej.
    2-lepiej włóż do końca.
    3Po prostu skończy ci sie tusz (ten do napełniania)

Pozdrawiam barti223 !

0
  • #4 07 Maj 2006 17:53
    paweł1968
    Poziom 15  

Witam!
    Ja się "wtrącę"co do 3 pytania , bo na 2 masz odp.
    Nie napisałeś jaka to drukarka i jaką mają pojemność naboje. Pojemność powinieneś mieć w dokumentacji drukarki ,albo na str.WWW
    producenta.
    Co do napełniania to musisz wziąść procentowo ile jeszcze miałeś a ile już
    napełniłeś, ale jest zasada , że wolisz nie dopełniać niż przelać bo spowoduje to wycieki nadmiaru atramentu i zaklejanie dysz. (tym bardziej przy kolorach , aby nie zabrudzić i pomieszać kolorów)

0
  • #5 08 Maj 2006 11:22
    jacobsek
    Poziom 22  

Jak wbijesz igłę to dopchnij do oporu a później cofnij ją o ok. 2mm bo inaczej tusz nie będzie chciał się wlewać,wciskaj powoli najlepiej do momentu gdy pokażą się bąbelki piany z tuszu,to oznaka że dochodzi do pełna,wytrzyj nadmiar tuszu dokładnie i nie zapomnij zatkać otworu wlewowego korkiem.
    Pozdrawiam

0
  • #6 09 Maj 2006 09:50
    stebx
    Poziom 17  

I nie zapomnij, że jeśli naboje mają tzw. chip, to nie pomoże samo napełnienie pojemnika, drukarka przestanie drukować gdy wg. chipa zabraknie atramentu mimo, że faktycznie będzie go pełno.
    A postępowanie z chipem "to już całkiem inna bajka":cry:

0
  • #7 10 Maj 2006 08:23
    barti223
    Poziom 20  

Mylisz się stebx.
    Ja wyczerpałęm tusz do zera, napełniłem (juz drugi raz:)) drukarka pokazuje stan tuszu - 0% a nadal drukuje, przez jakiś czas wyskakiwał przy drukowaniu taki komunikat, ale i to minęło.
    P.S. (nie wiem jak jest we wszystkich ale u mnie w 920c tak jest)
    Pozdrawiam bartii23!

0
  • #8 11 Maj 2006 11:12
    stebx
    Poziom 17  

No cóż, masz szczęście, zrób to z którąś z nowszych, zwłaszcza z Epsonem :cry:

0
  • #9 11 Maj 2006 11:38
    pasorzytek
    Poziom 16  

barti223 napisał:
    Mylisz się stebx.
    Ja wyczerpałęm tusz do zera, napełniłem (juz drugi raz:)) drukarka pokazuje stan tuszu - 0% a nadal drukuje, przez jakiś czas wyskakiwał przy drukowaniu taki komunikat, ale i to minęło.
    P.S. (nie wiem jak jest we wszystkich ale u mnie w 920c tak jest)
    Pozdrawiam bartii23!
    bo u ciebie to wskazania tuszu sterowane sa softwareowo... np przeinstaluj stery i bedziesz mial na nowo pelne pojemniki... a w epsonie nowszych modelach w kardridzu jest czip ktory liczy ilosc wylanego tuszu.

0
  • #10 11 Maj 2006 22:11
    barti223
    Poziom 20  

Witam
    No właśnie wyraźnie podkreślałęm że to w hp 920c, nie w epsonie.
    Pozdrawiam barti223!

0
  Szukaj w 5mln produktów