Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KENWOOD po kilku sekundach sie wyłącza

valdax 09 May 2006 22:05 2435 7
    valdax
    Level 10  
    Witam.Mam problem z odtwarzaczem sam.kenwood KRC-377R.Po podłączeniu do sieci włącza się na kilka sekund po czym sie wyłącza i nic się nie dzieje(ciemność)Nastepnie po odłączeniu zasilania na kilka minut i włączeniu znowu sie włącza na kilka sekund i tak cały czas.Co mu może dolegać.Pomocy.
    szymtro
    Level 30  
    Zdjąć górna pokrywę, wyjać mechanizm kasetowy. Posprawdzać napięcia na stablizatorze BA, sprawdzić czy czasami nie nagrzewa się za mocno i sprawdzić czy nie ma widocznych uszkodzeń.
    valdax
    Level 10  
    Zrobiłem tak jak piszesz i okazało się że dopóki działa to napięcia sa ok,ale szybko się nagrzewa i wtedy się wyłącza i napięcia spadają do około 3v.Czy to znaczy że on jest do wymiany?
    szymtro
    Level 30  
    A czy napięcia podczas pracy napewno są w normie?

Głowica ma tylko około 24 pinów. Można ją wylutować i zobaczyć jeszcze raz ale bez głowicy. Jeżeli dalej bedzie się grzał to zobaczymy co dalej.

Acha bez głowicy radio działa normalnie oprócz odbierania fal i automatycznego zatrzymywania się. Cała reszta musi działać normalnie.
    valdax
    Level 10  
    Podmiemiłem go i na drugim(coprawda nie nowym)działało dłużej ale grzał sie jeszcze bardziej poczym też sie wyłączyło.Jeśli chodzi o napiecia to nie jestem pewien czy w czasie pracy są prawidłowe bo nie wiem jakie powinny być.Głowicy jeszcze nie wymontowywałem.Może można jeszcze coś sprawdzić bez wymontownia jej.
    szymtro
    Level 30  
    Śmiało wyciagaj głowice. Jezlei jeszcze nikt jej od nowości nie przelutowywął to i tak pewnie by zbyt dobrze nie działała.
    Schemat jest na elektrodzie (do tego modelu bynajmniej) i tam też znajdziesz napisane napiecia podczas pracy - tylko jak to pomierzyć jak ci sie tak czesto wyłacza?

Procesor jest cały czas zasilany z 5V ze stabilizatora. Dlatego dioda DSI musi migać cały czas z przypietym tylko jednym plusem (i bez panela).

Tylko jest pewien problem. Procesorek zaraz po resecie załacza na jakieś 5 sekund napiecie (widocznie tak napisali program - init pewnie) i dopiero potym wyłacza się.

Koledzy z tego forum będą pewnie stawiali jednak na uszkodzony ukłąd w głowicy - dlatego na poczatek wyciagnij głowicę wcale - nie jest to trudne a może rozwiaze problem bez dalszej ingerencji w sprzet.

Jak pewnie juz ustaliłeś radyjko rozbiera sie dość szybko i przyjemnie - cąłą płyta wyjdzie z tylną blacha i razem ze złaczami tylnymi.
    valdax
    Level 10  
    Zdaje się że masz racje.Po wymontowaniu głowicy działa (przynajmniej miga dioda i sie nie grzeje bo nie zakładałem panela)Ale teraz co dalej?Czy głowica jest do wymiany,czy mogę cos z nia jeszcze zrobić?
    szymtro
    Level 30  
    Koledzy powiedzieli by pewnie odrazu że do wymiany. I pewnie tak jest. Jeżeli masz na tyel umiejętności/sprzetu, że dałes radu dotrzeć tak daleko to pewnie dasz radę dalej. Trzeba było by sprawdzić najpierw same rezystancje pinów zasilających głowicy - może któryś element zabezpieczający siezepsuł. Najczęściej w takich wypadkach uszkadza sie sam układ radia/syntezy w głowicy - objawia sie to jego silnym nagrzewaniem/wybrzuszeniem/pęknięciem.
    I z tego co na forum ludzie opisywali jest najczęściej. W dokumentacji na schemacie jest umieszczone złacze po koleji (tak jak w rzeczywistości) i tam ustalisz które to sa piny zasilające 5 i 8V. Na nich trzeba sprawdzić czy miernik nie pokarze zwarcia lub zmniejszonej rezystancji.

Sprawdź jeszcze teraz napiecie PON 8V tak jak jest - bez głowicy. Sprawdź czy aby napewno jest tam te 8V a nie np 12,5V.