Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KENWOOD po kilku sekundach sie wyłącza

valdax 09 May 2006 22:05 2435 7
 • #1
  valdax
  Level 10  
  Witam.Mam problem z odtwarzaczem sam.kenwood KRC-377R.Po podłączeniu do sieci włącza się na kilka sekund po czym sie wyłącza i nic się nie dzieje(ciemność)Nastepnie po odłączeniu zasilania na kilka minut i włączeniu znowu sie włącza na kilka sekund i tak cały czas.Co mu może dolegać.Pomocy.
 • #2
  szymtro
  Level 30  
  Zdjąć górna pokrywę, wyjać mechanizm kasetowy. Posprawdzać napięcia na stablizatorze BA, sprawdzić czy czasami nie nagrzewa się za mocno i sprawdzić czy nie ma widocznych uszkodzeń.
 • #3
  valdax
  Level 10  
  Zrobiłem tak jak piszesz i okazało się że dopóki działa to napięcia sa ok,ale szybko się nagrzewa i wtedy się wyłącza i napięcia spadają do około 3v.Czy to znaczy że on jest do wymiany?
 • #4
  szymtro
  Level 30  
  A czy napięcia podczas pracy napewno są w normie?

  Głowica ma tylko około 24 pinów. Można ją wylutować i zobaczyć jeszcze raz ale bez głowicy. Jeżeli dalej bedzie się grzał to zobaczymy co dalej.

  Acha bez głowicy radio działa normalnie oprócz odbierania fal i automatycznego zatrzymywania się. Cała reszta musi działać normalnie.
 • #5
  valdax
  Level 10  
  Podmiemiłem go i na drugim(coprawda nie nowym)działało dłużej ale grzał sie jeszcze bardziej poczym też sie wyłączyło.Jeśli chodzi o napiecia to nie jestem pewien czy w czasie pracy są prawidłowe bo nie wiem jakie powinny być.Głowicy jeszcze nie wymontowywałem.Może można jeszcze coś sprawdzić bez wymontownia jej.
 • #6
  szymtro
  Level 30  
  Śmiało wyciagaj głowice. Jezlei jeszcze nikt jej od nowości nie przelutowywął to i tak pewnie by zbyt dobrze nie działała.
  Schemat jest na elektrodzie (do tego modelu bynajmniej) i tam też znajdziesz napisane napiecia podczas pracy - tylko jak to pomierzyć jak ci sie tak czesto wyłacza?

  Procesor jest cały czas zasilany z 5V ze stabilizatora. Dlatego dioda DSI musi migać cały czas z przypietym tylko jednym plusem (i bez panela).

  Tylko jest pewien problem. Procesorek zaraz po resecie załacza na jakieś 5 sekund napiecie (widocznie tak napisali program - init pewnie) i dopiero potym wyłacza się.

  Koledzy z tego forum będą pewnie stawiali jednak na uszkodzony ukłąd w głowicy - dlatego na poczatek wyciagnij głowicę wcale - nie jest to trudne a może rozwiaze problem bez dalszej ingerencji w sprzet.

  Jak pewnie juz ustaliłeś radyjko rozbiera sie dość szybko i przyjemnie - cąłą płyta wyjdzie z tylną blacha i razem ze złaczami tylnymi.
 • #7
  valdax
  Level 10  
  Zdaje się że masz racje.Po wymontowaniu głowicy działa (przynajmniej miga dioda i sie nie grzeje bo nie zakładałem panela)Ale teraz co dalej?Czy głowica jest do wymiany,czy mogę cos z nia jeszcze zrobić?
 • #8
  szymtro
  Level 30  
  Koledzy powiedzieli by pewnie odrazu że do wymiany. I pewnie tak jest. Jeżeli masz na tyel umiejętności/sprzetu, że dałes radu dotrzeć tak daleko to pewnie dasz radę dalej. Trzeba było by sprawdzić najpierw same rezystancje pinów zasilających głowicy - może któryś element zabezpieczający siezepsuł. Najczęściej w takich wypadkach uszkadza sie sam układ radia/syntezy w głowicy - objawia sie to jego silnym nagrzewaniem/wybrzuszeniem/pęknięciem.
  I z tego co na forum ludzie opisywali jest najczęściej. W dokumentacji na schemacie jest umieszczone złacze po koleji (tak jak w rzeczywistości) i tam ustalisz które to sa piny zasilające 5 i 8V. Na nich trzeba sprawdzić czy miernik nie pokarze zwarcia lub zmniejszonej rezystancji.

  Sprawdź jeszcze teraz napiecie PON 8V tak jak jest - bez głowicy. Sprawdź czy aby napewno jest tam te 8V a nie np 12,5V.