Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROSZĘ O POMOC - Polar Dafne PDH 585

slejer 10 Maj 2006 13:30 1878 7
  • #1 10 Maj 2006 13:30
    slejer
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów
    mam nadzieję, że będziecie mi w stanie pomóc, problem polega na tym, że programator w mojej pralce czasami zawiesza się, wtedy wystarczy uderzyc go z góry zeby z powrotem zaczął działać, jaka moze byc tego przyczyna? moze cos sie poluzowało? często zatrzymuje się przy "przeskoku" (mam nadzieje ze wiecie o co chodzi)
    poza tym pralka zachowuje sie poprawnie, nabiera i wylewa wode, grzeje, obraca bębnem, programator wąchałem - brak jakiegokolwiek zapachu spalenizny, sprawdzałem równiez zamocowania kabli, oczywiście w miare mojej dyletanckiej wiedzy na ten temat:D

aha i jeszcze na koniec, chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposób zdejmuje sie pokrętło od programatora? musze zmienic plastikowa listwe.

pozdrawiam

0 7
  • Pomocny post
    #2 10 Maj 2006 14:53
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

slejer napisał:
    wystarczy uderzyc go z góry zeby z powrotem zaczął działać, jaka moze byc tego przyczyna? moze cos sie poluzowało? często zatrzymuje się przy "przeskoku"

Do wymiany silnik programatora, jeśli z tym uderzaniem to prawda oczywiście :?

slejer napisał:
    aha i jeszcze na koniec, chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposób zdejmuje sie pokrętło od programatora? musze zmienic plastikowa listwe.

Pociągnąć za nie mocno i zejdzie :wink:

0
  • #3 10 Maj 2006 14:55
    slejer
    Poziom 9  

dzięki za odpowiedz, z tym uderzeniem to prawda, wale z góry albo w pokrętło i zaczyna znowu chodzić, zauwazyłem równiez, moze to zupełnie prawidłowe, ale w czasie prania silnik robi sie dośc ciepły

próbowałe ciągnąc, pokrętło ustawienia temperatury schodzi dośc lekko, to drugie siedzi mocno, a nie chciałbym czegoś uszkodzić, czy wymiana silniczka to prosta sprawa, wolałbym to zrobic sam, czy silnik ma jakies oznaczenia pomocne przy zakupie nowego?

0
  • Pomocny post
    #4 10 Maj 2006 15:00
    rzemyk244
    Poziom 12  

Na 90% masz uszkodzony silniczek programatora. Znajduje się on z tyłu i zaczepiony jest metalową opaską zdejmij ją i włącz pralkę na wirowaniu i zobacz czy się obraca, jeśli tak to zatrzymaj ją palcami kilka razy i zobacz czy startuje, jeśli tak to zatrzymaj ją palcami i spróbuj ją ruszyć w przeciwną stronę jak się obracał pamiętaj że silniczek jeśli jest dobry to startuje tylko w jedną stronę i za każdym razem.
    Jeśli jest uszkodzony to wypnij go z programatora i zanieś do sklepu. tylko zaznacz sobie konektory żebyś potem nie pomylił styków.

0
  • #5 10 Maj 2006 15:05
    slejer
    Poziom 9  

jesli dobrze zrozumiałem to mam zatrzymac silniczek w trakcie wirowania czy bęben pralki?

0
  • Pomocny post
    #6 10 Maj 2006 15:17
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Chłopie, jeszcze Ci krzywdę zrobi ta pralka. Nic nie zatrzymuj. Wymiana silniczka jest logicznie prosta, tylko poznacz przewody gdzie siedziały.

0
  • Pomocny post
    #7 10 Maj 2006 15:46
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Podhacz dwoma śrubokrętami płaskimi pokrętło programatora, każdy po przeciwnej stronie i pociągnij do siebie.Pokrętło powinno zejść z ośi programatora. Ppd pokrętłem masz śrubki mocujące programator odkręć je.Wyciągnij programator.Podważ śrubokrętem delikatnie blaszkę mocującą silniczek i wyciągnij go Zaznacz sobie gdzie wchodzą konektory silniczka. Po zakupie nowego montaż w odwrotnej kolejnośći.Powodzenia

0
  • #8 10 Sie 2006 07:36
    slejer
    Poziom 9  

dzięki za pomoc, problem został rozwiązany poprzez wymianę silniczka programatora

0