logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Autoalarm FOX 1997 – pilot świeci ciągle, brak reakcji alarmu, co zrobić?

gutek 12 Maj 2006 12:42 2702 11
  • #1 2617897
    gutek
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 4
    Witam wszystkich
    Chciałbym zasięgnąć informacji na temat tego alarmu. Syrena jest połączna z centralką (prawdopodobinie) - brak kluczyka, wewnątrz jest data produkcji 97 12 05. Pilot posiada kod _______ lub ________, niewyraźnie napisane. Przestały mi w nim fukcjonowac piloty. Jak działały to dioda w pilocie świeciła światłem przerywanym, teraz świeci ciągłym i piloty nie uruchamiają alarmu. Czy trzeba je naprawić czy zaprogramować a może wyrzucić?
    Pozdrawiam
  • #2 2619108
    szym10
    Poziom 17  
    Posty: 305
    Ocena: 38
    Na moje najprostszym rozwiazaniem jest wymiana centralki na inna nowsza i nie droga ale z dynamicznym kodem. montaz banalny tymbardziej jesli miales stary alarm to wykorzystasz jego stara instalacje :)

    Pozdrawiam
  • #3 2619149
    gutek
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 4
    Dzięki za radę. Może ktoś jednak wie co to za typ i czy można je naprawic.
  • #4 2619178
    antena
    Poziom 20  
    Posty: 336
    Pomógł: 39
    Ocena: 39
    Dałem wiadomość na PW
  • #5 2619439
    Robert H
    Poziom 20  
    Posty: 546
    Pomógł: 35
    Ocena: 46
    Wszystko idzie naprawić masz alarm prawdopodobnie, F101 B piloty, jeżeli są sprawne to muszą migać, jeżeli jest słaba bateria też tak będą się zachowywać (zacznij od tego), jeżeli bez poprawy to może padł tranzystor w.cz lub układ. Tranzystor idzie wymienić układ niestety trzeba zaprogramować w serwisie. Koszt z regeneracją pilota to 20 zł. W poście swoim zlikwiduj kod, po co mają wszyscy wiedzieć, jaki masz kod z alarmu. Zacznij od bateri puźniej tranzystor a dopiero wysyłaj do serwisu. Dioda musi migać.
  • #6 2620255
    gutek
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 4
    Jest tam taki tranzystor że nigdzie w mieście nie mogłem dostać (podobno już nie produkują) Nie mogłem znależć zamiennika.
  • #7 2624267
    gutek
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 4
    Może ktoś ma opis podłączenia tego autoalarmu (kolory przewodów i który do czego się podłącza)? Nie kombinował bym z naprawą pilotów tylko kupił drugi.
  • #9 2625061
    gutek
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 4
    Z tego co napisał mi Robert H wynika że jest to prawdopodobnie F101 B.
  • #10 2625211
    mars1
    Poziom 17  
    Posty: 129
    Pomógł: 17
    Ocena: 43
    I to prawdopodobnie jest od tego typu, ale nie ma opisu typu na schemacie. Jest tylko nazwa fox .


    edit:

    rozrysowana jest złączka z 12 przewodami i ich podłączenie do elementów zewnęrznych(schemat z opisem po rosyjsku)
  • Pomocny post
    #11 2625430
    Robert H
    Poziom 20  
    Posty: 546
    Pomógł: 35
    Ocena: 46
    Jeżeli stać cię żeby wydać ok 250 zł na nowy alarm to pewnie że wymieniaj go na nowy co do przewodów to wszystkie alarmy Fox mają takie jak czerwony to plus 12V
    czarny masa
    niebieski czujnik masowy drzwi
    pomarańczowy czujnik masowy klapy
    fioletowe blokada zapłonu
    zielone kierunki
    biały dioda led
    żółty zasilanie 12V
    brązowy czujnik spadku napięcia
  • #12 2900954
    gutek
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 4
    Dzięki wszystkim za pomoc. Wymieniłem autoalarm.

Podsumowanie tematu

✨ Autoalarm FOX z 1997 roku, prawdopodobnie model F101 B, ma problem z pilotem, którego dioda świeci ciągłym światłem, a alarm nie reaguje. Przyczyną może być rozładowana bateria pilota lub uszkodzony tranzystor wysokiej częstotliwości, którego wymiana jest utrudniona ze względu na brak dostępności zamienników. Układ pilota wymaga programowania w serwisie. Schemat podłączenia alarmu zawiera 12 przewodów o określonych funkcjach: czerwony (plus 12V), czarny (masa), niebieski (czujnik masowy drzwi), pomarańczowy (czujnik masowy klapy), fioletowy (blokada zapłonu), zielony (kierunki), biały (dioda LED), żółty (zasilanie 12V), brązowy (czujnik spadku napięcia). Rozwiązaniem może być naprawa pilota lub wymiana całej centralki na nowszy model z dynamicznym kodem, co jest prostsze i bardziej niezawodne. Ostatecznie autor zdecydował się na wymianę autoalarmu na nowy.
REKLAMA