Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawdopodobnie zle podłączone radio.

nightsky 13 Maj 2006 00:14 1513 4
  • #1 13 Maj 2006 00:14
    nightsky
    Poziom 9  

Witam

Mam problem, który prawdopodonie jest spowodowany przez źle podłączone radio. Mój samochód to Hyundai, a radio to Kenwood KDC-5080R. Usterka objawia się następująco: Przy wyłączonym silniku i wyłączonych światłach pozycyjnych radio działa prawidłowo jest podtrzymanie ustawień itd. gdy włącze światła postojowe radio przestaje działać, gubi również podtrzymanie. W przypadku gdy silnik jest uruchomiony włącznenie świateł pozycyjnych powoduje uszkodzenie bezpiecznika świateł pozycyjnych prawych. Z uszkodzonym bezpiecznikiem radio działa prawidłowo przy wyłączonym jak i włączonym silniku. Trochę to skąplikowane, ale mam nadzieję że mniej więcej rozumiecie sytuacje. Moje pytanie to jak rozwiązać tą łamigłówkę?

Pozdrawiam

Szymon

0 4
  • #2 13 Maj 2006 01:55
    gwarych
    Poziom 21  

Nie jestem pewny, bo nie znam tej instalacji, ale wydawać by się mogło, że radio podłączone jest do masy przez te światła zamiast bezopśrednio... uwaga - mogę się mylić :D

0
  • #4 13 Maj 2006 10:57
    Jerzy100
    Poziom 22  

Wynika z tego że przewód idący na podświetlenie tablicy radia podłączyłeś do masy radia.

0
  • #5 13 Maj 2006 11:47
    Slawek J
    Poziom 30  

Najprosciej rozwiazac ten problem przez poprowadzenie nowych przewodow + i - prosto z akumulatora.
    Pozdrawiam.

0