To działa tak, ze podczas, gdy masz wlaczony przester, i strun czy to nie dociskasz albo sa nie ruszane, nie grają,
Wysoka czułośc przesteru jest wylączana bramką szumów (Noise Gate) lub wejście przesteru jest zwierane do masy zmniejszając ilośc zwiększonego sygnału. ktory tworzy się... Skoro przester nie odbiera drgających strun, poszukuje innych źródeł pola magnetycznego i znajduje: elektronikę wokół gitary, telewizory, zasilacze... Tam może być mnóstwo rezonansów, podbić, przebić, czasami można radio odebrac nawet, przy niezbyt pięknie udanej instalacji czyjakimś nieprawidlowym uziemieniu. A nawet przy uziemieniu, na silnych przesterach, cuda się dzieją.
Pomogłem? Kup mi kawę.