Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola e1000 - smartclip nie moze zdjac simlocka

seawoman 15 May 2006 12:51 1880 13
    seawoman
    Level 10  
    PO wlaczeniu telefonu pisze: "Contact operator" czyli powinien byc simlock.
    Mam smart clip motorola 2.19 i po nacisnieciu unlock nic sie nie dzieje.
    Czy ktos pomoze?
    hard
    Level 24  
    Pewnie masz Smart -Clipa klona i nie ma możliwościa sciagniecia RSA przez Smartmoto.
    seawoman
    Level 10  
    No to jest jakas tania wersja z allegro ale sprzedawca nic o tym nie wspomnial ze moga byc problemy,,, co to jest to rsa?
  • Helpful post
    hard
    Level 24  
    seawoman wrote:
    No to jest jakas tania wersja z allegro ale sprzedawca nic o tym nie wspomnial ze moga byc problemy,,, co to jest to rsa?

Taka widzisz jest manipulacja słowami w opisie na aukcjach.
    Muszisz wiedzieć ,że jesli coś jest tańsze 6 razy to pewnie jest to klon.
    RSA jest to zabezpieczenie w telefonach do obszaru gdzie jest zapisany Simlock .Usuniecie RSA odbywa sie najczesciej przez uzycie Test Pointa.
    Aby to mozna było zrobić muszisz mieć oryginalny Smart-Clip i program SmartMoto .Najpierw usuwany RSA a potem robiny Unlocka.
    Klon nie działa z programem SmartMoto i praktycznie nie zrobisz nim żadnej nowej Motki a stare jak najbardziej
    seawoman
    Level 10  
    Dzieki. Dla kogos kto nie ma pojecia o smartach to oszustwo,powinno sie to napisac. Tak wogole to jestem ciekawa skad ci kolesie w serwisach maja taka wiedze o naprawie i wogole o sciagnaiu tych simow, przeciez tego nigdzie nie ucza...
    Co do e1000 to mam jeszcze pytanie - czy da sie sciagnac sima kablem usb serwisowym? Bo do tego smarta mam kabelek serwisowy z wyjsciem na zasilanie i ciekawi mnie wlasnie po co to wyjscie... skoro wczesniej kiedys tez e1000 sciagnelam sima bez dodatkowego zasilania... Ten kabelek jest do smarta lecz ma wyjscia usb i zasilanie dlatego sadze ze to serwisowy
    FranekDolas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    seawoman wrote:
    Tak wogole to jestem ciekawa skad ci kolesie w serwisach maja taka wiedze o naprawie i wogole o sciagnaiu tych simow, przeciez tego nigdzie nie ucza...

Taka wiedza jest baaaaardzo "kosztowna" uwierz mi...
    seawoman
    Level 10  
    Chyba jedna z najbardziej dochodowych uslug w Polsce<chyba tylko w Polsce bo w np Angli juz za 1Ł sciagaja simy>
    Wkurzaja chyba wszystkich ceny simow, skoro za ruszenie swoim jedym palcem i nacisniecie przycisku na boxie biora tak sobie 40zl.
    Nie rozuemiem tych cen, przeciez tyle konkurencji a oni maja wszedzie te same ceny, dlatego kupilam clipa azeby tym zlodzieja nie dawac zarobic.

Moderated By gulson:

ostrzeżenie #1 obrażanie innych osób lub grup społecznych, wyzywanie od złodziei

hard
    Level 24  
    seawoman wrote:

Wkurzaja chyba wszystkich ceny simow, skoro za ruszenie swoim jedym palcem i nacisniecie przycisku na boxie biora tak sobie 40zl

Nie do końca prawda .Sciągniecie simlocka to teraz juz nie tylko nacisniecie jednego przycisku :D
    Czasami trzeba użyć łacznie z kabelkiem jeszcze noża do tapet ,igły ,czy wiertła :D Zależy od modelu.Nie trudno sie domyslić ,że coś przy okazji można zepsuć, no i ma sie koszty w plecy zamiast zarobić.
    Dobry sprzet czyli boxy kosztuja i to sporo .Smart - Clip nie 160zł klon tylko
    prawie 1000zł za oryginał który zrobyłby np. Twoją motke E1000
    To jest po cześci odpowiedź dlaczego koszt simlocka to 40 zł i wiecej .
    A gdzie zapłata za wiedze i czas na spedzony na doświadczeniach ?
    Trzeba teraz już bardzo dużo zainwestować w sprzęt oby móc sie zajnować
    sciąganiem simlocków czy wgrywaniem języków .
    Czas zwykłego kabelka i krakniętego programu już minął

Piszesz ,że kupiłaś klipa zeby tym "złodziejom" nie dawać zarobić.
    To teraz wydałaś prawie 2 stówy i tak musisz dać im zarobić
    bo w tej chwili wyprzedzili Cię wiedzą na ten temat.

Pozdrawiam
    network1
    Level 22  
    hard - super opisane sam bym tego nie ują, zgadzam sie w 1000000%
    picador
    Level 33  
    ci co albo sie dopiero uczą , albo nie maja zielonego pojęcia o simolckach myślą że to jest takie proste , myslą że wystarczy sobie kupić czy zrobić kabelek , może i tak , ale to było lat temu pięć , wtedy trzeba było znać się nieźle na elektronice , teraz oprócz wiedzy trzeba inwestować w sprzęt dużą kasę za którą byłoby niezłe autko i drugie tyle wiedza ... , więc niepiszcie że to takie łatwe i dochodowe ...

ci co siedzą lata w simlockach wiedzą o czym pisze ci co zaczynają już się nie dowiedzą , bo na uczenie się tego fachu już za późno :idea:

a co do kupowania klonów ... , najgłupsze rozwiązanie , takie zakupy zawsze dużo dosztują bo dwa razy kupujesz :D
    djn
    Level 25  
    [quote="hard"]
    seawoman wrote:

Piszesz ,że kupiłaś klipa zeby tym "złodziejom" nie dawać zarobić.
    To teraz wydałaś prawie 2 stówy i tak musisz dać im zarobić
    bo w tej chwili wyprzedzili Cię wiedzą na ten temat.
    Pozdrawiam

a ja jeszcze dodam, ze to ty prawdopodobnie chcesz zostac zlodziejka i kupilas tego klona, zeby sciagac simy z motek po 10zl nie placac zadnych podatkow, zusow czy tam innych zbednych wydatkow...
    picador
    Level 33  
    dodam , może jeszcze ojciec leje paliowo do twej motorynki ...

utrzymanie się na rynku kosztuje , nie moge zrozumieć leszczy co robią simlocki w nokii np 6030 , czy 2600 za free , miałem taką klientkę , zdziwiła się że musiała cos za to płacić , bo we wrocławiu jakieś dupki robia to za free ... , niech staną przy ulicy i dają d....
    FranekDolas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    seawoman wrote:
    Chyba jedna z najbardziej dochodowych uslug w Polsce<chyba tylko w Polsce bo w np Angli juz za 1Ł sciagaja simy>
    Wkurzaja chyba wszystkich ceny simow, skoro za ruszenie swoim jedym palcem i nacisniecie przycisku na boxie biora tak sobie 40zl.
    Nie rozuemiem tych cen, przeciez tyle konkurencji a oni maja wszedzie te same ceny, dlatego kupilam clipa azeby tym zlodzieja nie dawac zarobic.

Uważaj na słowa "koleżanko".Nie życzę sobie żeby mnie wyzywano od złodziei.
    picador
    Level 33  
    trochę posiedzisz w branży i sama siebie nazwiesz złodziejem , sama widzisz że wiedza kosztuje kupiłaś gówno by zaniżać na kilku aparatach cenę , a podnieść się bedzie ciężko jak kupisz kilka oryginalnych drogich boxów , jeżeli wiesz o czym sie wogóle mówi ... przez fora też psuje sie rynek ... pomagając tym co jada na klonach ...

posiedziała bys poczytała , straciła czas i go doceniła ... :idea:
    trzeba było przejśc się do swojej konkurencji i spytać co jest nie tak z tym smokiem w e1000 ... :D , chłopaki ze śmiechu by się posikali :D

by siedzieć w simlockach trzeba mieć wiedzę z elektroniki i to nie kiepsko :idea: , sama wiedza gdzie jest enter czy unlock nie styknie ...

nie sztuką jest robić wybrane modele , sztuka jest robić prawie wszystko co klient przyniesie , na telefonach z przed 2-5 lat się wyłożysz , a konkurencja zrobi to w 2 minuty , niezła reklama co :?:

dziewczyny myślą ze jak sobie otworzą kiosk z akcesoriami to i na smokach coś przytną ... dobre ... może jeszcze punkt przyjęć jako SERWIS TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH , wielu tego próbowało :D