logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Najlepsze przedwzmacniacze do TDA 7294 i STK 40XX w polskich WS, PW, AT?

altus1 19 Maj 2006 19:44 3976 1
REKLAMA
  • #1 2642572
    altus1
    Poziom 18  
    Posty: 330
    Pomógł: 23
    Ocena: 90
    Witam

    Tyle jest postów poświęconych końcówką mocy takich jak TDA 7294 STK 40XX.
    Mój post będzie kolejnym:D, ale będzie głównie dotyczył przedwzmacniaczy (regulacji barwy dzwięku) jakie stosujecie do wyżej wymienionych scalaków.

    Przerabiacie polskie WSy wywalając polskie końcówki i wkładacie tam TDA i STK.Czy pozostawione przedwzmacniacze spełniają swoje zadanie dobrze (dopasowanie wzmocnienia, brzmienie).???

    Który z przedwzmacniaczy w polskich WS, PW, AT będzie najlepszy do STK TDA??? A może macie własne konstrukcje..znacznie lepsze??

    Piszcie i dzielcie się swoimi doświadczeniami w zakresie przedwzmacniaczy ..

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 2643267
    dybas
    Poziom 38  
    Posty: 3128
    Pomógł: 419
    Ocena: 337
    Kilka razy przerabiałem nasze poczciwe wzmacniacze zmieniając
    same stopnie mocy. Stosowałem TDA 7294 (wynik bardzo dobry),
    TDA 1514 (zadowalający), oraz TDA 2052 w Radmorze (problematyczny).
    Przedwzmacniaczy nie ruszałem-elektrycznie wszystko pasuje, a ewentu-
    alne korzyści wydają się nieadekwatne do nakładu pracy.
    Kiedyś zaszalałem i zmontowałem wzmacniacz zintegrowany łącząc
    przwdwzmacniacz zbudowany na procesorze LMC 1992 (4 wejścia, regula-
    cje barwy,balansu i wzmocnienia realizowane impulsatorem, prezentacja
    nastaw na wyświetlaczu LCD), z końcówką na TDA 7294. Rewelacja.
    Porównując brzmienie z Technicsem SU-V 700 chciałem go (Technicsa)
    wyrzucić przez okno. Natomiast z STK nie mam osobiście doświadczeń,
    ale znajomi elektronicy trochę się na nie krzywią. Pozdrawiam.
REKLAMA