Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio przez kasete w radiu ?

20 Maj 2006 15:01 1343 12
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam naprawe fajny i głośny bumbox ALE niestety laser się popsuł w CD i naprawa się nie opłaca. W takim razie wpadłem na pomysł podłączenia najlepiej przez komputer dzwięku przez kasety. Słyszałem o specjalnych kasetach do których można podłaczyć chinch'a ale nic takiego osobiscie nie znalalem ? Czy jest taka możliwość o której piszę ?
    Z góry bardzo dziękuję za odp

Darek
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Zobacz na allegro! http://allegro.pl/search.php?string=Kaseta+adapter&search_type=1&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&state=0&city=&price_from=&price_to=&category=0&order=t&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7
    Jest to powszechnie stosowane rozwiązanie przez tych którzy mają stare ale jare radia samochodowe a chcą słuchać MP3 lub CD ,też używam takiej kasety więc w twoim przypadku będzie dobra :D :D
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    czemu naprawa sie nie placa? Kto ci tak powiedzial? Jesli bumbox jest markowy to laser powinienes bez problemu dostac noway za maks 50zl. Sa takie kasetki ale z wtyczka jack na kabelku. Jesli choc troche nzasz sie na elektronice to moge ci napisac jak dorobic wejscie w tym bumboxie.
  • Poziom 10  
    Mam firmowego bumboxa philips'a i w serwisie powiedzieli ze wymiana ponad 100zł, a nawet 200zl.... no wiec lipa. a wiecie jak zrobić taką kasetke ? bo w sumie to na allegro bedzie kosztowalo 12zł a to zawsze jakis pieniądz. co tam jest w środku kasetki ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    nie jest to latwe, nie ustawisz odpowiednio glowicy.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tak Ci powiedzieli, bo im się tego nie chciało robić.

W środku kasetki jest głowica nadawcza, że tak powiem. Po prostu cos jakby mikrofon magnetyczny, nadaje on zmienne pole magnetyczne na powierzchnie łoswicy magnetofonu.

W miedzyczasie dźwięk się zniekształci. Po pierwsze w samej kasetce - utnie sie troszkę pasma przenoszenia. Potem na ukladzie glowicy w raz z preampem glowicowym. W sumie ta kaseta to niepotrzebny blok audio, który można pominąc wraz z całym magnetofonem.

Wystarczy znaleźć dwa druciki w ekranie wystające z płytki magnetofonu. Wystawiasz na zewnątrz i wlaczasz tam co chcesz: komputer, inne radio, telefon komorkowy (zestaw łosnomowiący), preamp gitarowy, przedwzmacniacz mikrofonowy czy co tam wejdzie Ci w te zlacze jakie sobie tam zaplanujesz.
  • Poziom 10  
    Tremolo napisał:
    Wystarczy znaleźć dwa druciki w ekranie wystające z płytki magnetofonu. Wystawiasz na zewnątrz i wlaczasz tam co chcesz...

mam prośbe czy mógłby ktos dostarczyć foto z zaznaczonymi płytkami ? Bo nie wiem o jakie płytki chodzi....

P.s. bardzo dziekuje za pomoc ;))
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sory ale to Twój magnetofon, jak mam Ci zrobić fotki w Twoim magnetofonie? To Ty masz je dostarczyć.
    A w moim markecie pod blokiem nie ma wszystkich modeli Phillipsa z ostatnich 10 lat...

Nic nie wiadomo: post powinien byc w koszu. Przecież to łatwe znaleźć 2 druty. A jeszcze prostsze otworzyć to i zrobić fotkę.
  • Poziom 10  
    wydawalo mi sie że każdy magnetofon na kasety jest taki sam.. ta sama konstukcja ;) poprostu nie wiem o jakie płytki chodzi, a tym bardziej druty. Chetnie bym zrobił fotke, gdyby nie to że cyfrówke zostawiłem w pracy..
  • Poziom 11  
    Nie wim czy masz w obudowie wolne złaczcze Chinch, albo czy jest miejsce na zamontowanie takiego. Proponowałbym zbudowanie takiego wejścia , a jeżeli chcesz słuchać muzyki z kompa to koniecznie trzeba zastosować transformator separujący - nie ze względu na ryzyko uszkodzenia ale za wzgledu na przydźwięk, a to z kolei z powodu braku wspólnej masy. Zastosowanie niewielkiego transformatorka dodatkowo znacznie uprosci układ i sprawę dopasowania poziomu sygnału, albowiem podłaczył byś się do przewodów mcz wychodzących z układu (modułu) uszkodzonego czytnika CD po wstępnej obróbce - na płytę główną - sa to dwa cienkie ekranowane przewodziki. Jeżeli jesteś zainteresowany układem elektroniznym w zamian transformatorka - to musiałbym wiedzeć jake napięcia masz na zasilaczu aby można było coś zaprojektować i oczywiście na ile zależy Ci na jakości dźwięku - jesteś melomanem czy przeciętnym słuchaczem muzyki.
  • Poziom 10  
    Ja w ogóle jestem laikiem w sprawach elektroniki. dopiero zaczynam się uczyć, chodzę do technikum mechatronicznego. Powiem na czym mi zależy: Zależy mi na wykorzystaniu głośnych i fajnych głośników od bumboxa. Fajnie by było podłączyć audio od kompa. Ale z tego co widze tak łatwo się nie da i jedynym rozwiązaniem jest kupno tej kasetki z allegro.. ;-)
  • Poziom 32  
    Nie kupuj tych kaset. Po cyfrowke jedz do pracy i zrob foty jak rozebierzesz boomboxa :) Wiecej satysfakcji bedzie jak se sam zrobisz :)
  • Poziom 27  
    Witam

Ja kupiłem z pół roku temu taką kasetkę i działa bez problemu, nie trzeba ustawiać głowicy w radiu a muza puszczana przez taką kasetkę nie jest super ale smiało można podpiąć tam boomboksa.