Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie znajduje sie centralka centralnego zamka w renault?

-grzechu- 21 Maj 2006 16:12 6355 8
  • #1 21 Maj 2006 16:12
    -grzechu-
    Poziom 11  

Konkretnie chodzi mi o lagune z 94 roku potrzbuje wpiac sie w nia z alarmem i jak narazie mam spore problemy z jej znalezieniem:(((Jesli ktos wie gdzie ja moge znalezc prosilbym bardzo o pomoc..

0 8
  • #2 21 Maj 2006 16:45
    scenicdti
    Poziom 16  

niemusisz szukac centralki wystarczy jak wepniesz sie w przewody w przycisku od zamykania centrala ktory jest kolo recznego hamulca

Dodano po 8 [minuty]:

kolory kabli to fioletowo/popielaty (otwieranie) , pomarańczowy(zamykanie) to sa kolory z laguny z 95r w twoiej powinny byc takie same ale niekomiecznie dlatego wez probowke podlacz do masy i sprawdz

0
  • #3 21 Maj 2006 22:31
    -grzechu-
    Poziom 11  

Mialem taki plan ale co z imobilaizerem:(Przeciez nacisniecie tego przycisku nie odblokowuje imobilaizera robi to tylko nacisniecie kluczyka:(
    Jak sobie z tym poradziles?

1
  • #4 21 Maj 2006 22:53
    xwit
    Poziom 33  

U trochę ciężko.Poczytaj trochę forum.Jest tu dużo o tym wynalazku renaulta.Nie da się tak halo tego zrobić.

0
  • #5 22 Maj 2006 02:49
    -grzechu-
    Poziom 11  

Wiem ze to nie takie proste dlatego najpierw chcialem znalezc centralke i zobaczyc co tam sie dzieje, szukalem na forum czegos i nie znalazlem gdybys mial linka do takiego tematu chetnie poczytam;)Ale skoro ten pierwszy kolega ktory sie wypowiadal podlaczal alarm moze on mi pomoze chyba kazda renowka miala imobilaizer wiec i on musial sie z tym borykac...

0
  • #6 22 Maj 2006 07:14
    mczapski
    Poziom 38  

Nie znam tego modelu ale sądzę, że jest podpbnie jak w późniejszych. Czyli nie ma czegoś co byłoby sterownikiem zamka. Jest sterownik zintegrowany (jedno pudełko) gzdie skupiają się funkcje sterowani różnymi układami jak zamki , wycieraczki, światła.

0
  • #7 22 Maj 2006 13:30
    -grzechu-
    Poziom 11  

Hmm to by bylo prawdopodobne bo rozkrecilem juz troche auta doszedlem az do tych przelacznikow od nadmuchu i gdzies za tym zniknela mi wiazka tych kabli kotre sledzilem od tego przelacznika kolo recznego (tego co slozy do zamykania centralnego od srodka)Czyli jak w t6akim razie podlaczyc sie z tym alarmem do centralki skoro jej tak naprawde nie ma przeciez chyba ktos to musial kiedys montowac:(

0
  • #8 22 Maj 2006 20:07
    scenicdti
    Poziom 16  

Umnie sytuacja wygladala inaczej mialem rozwalonego oryginalnego pilota i immo wylaczylem sobie sam na stale poprzez wpisanie specjalnego kodu ktory podali mi w salonie renaulta za 15zl immo sie wylaczylo na stale a ja sobie podlaczylem sterowanie centrala pod ten przelacznik w srodku i odciąlem pompe paliwa z alarmu innym razem jak montowalem alarm w lagunie z 94 miala fabrycznego pilota sprawnego i tez podlaczylem alarm normalnie pod ten przelacznik w srodku a z immo nic nierobilem byc moze go tam jzu niebylo lub byl wylaczony bo po dluzszym postoju i otwarciu z alarmu odpalalo auto normalnie

Dodano po 1 [minuty]:

a centralka od zamka jest zespolona z skrzynka bezpiecznikow i osobno jej niewymontujesz wszystko jest na jednej plytce i sie caly modul wpina w skrzynke bezpiecznikow

0
  • #9 22 Maj 2006 23:42
    -grzechu-
    Poziom 11  

Czyli chcesz powiedziec ze na podlaczenie sie tak zeby alarm sterowal imobilaizerem nie znajac sie na tym za dobrze nie wchodzi w gre?A co by bylo gdyby wpac sie z alarmem zaraz za odbiornikiem podczerwieni?To byla moja pierwsza opcja tylko ze potem ktos zaczal mowic ze byc moze kluczyk wysyla jakis kod kotry dopiero odblokowuje imo i ze w ten sposob to nie zadziala:(Wie ktos cos na ten temat?

0