Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porządny napęd do kogarda

Adas19 21 Maj 2006 17:40 1098 1
  • #1 21 Maj 2006 17:40
    Adas19
    Poziom 2  

Mały(15lat)ma gokarda. Taki se duży dosyć i waży ze 100kg. Chciałbym zrobić napęd elektroniczny na 12V lub 24V. Oczywiście przez jakąś przekładnię. Co mi radzicie skonstruować? I dodam, że nie chce wydawać na to pełno siana. Pomyślałem, żeby podłaczyć silnik od rozrusznika ale on jest wolnoobrotowy i źre prądu pełno no i koszt... :|

Dodam, że jest możliwość zrobienia porządnej przekładni np. 15biegów lub nawet 20 :D bo jestem mechanikiem samochodowym.

Chcę zrobić napęd elektroniczny bo na pedały jak teraz jest to ciężko chodzi i na dodatek porusza się wolniej niż żółw. Silnik spalinowy odpada! i nie pytać dlaczego!

Z GÓRY DZIĘKI!!!!!

0 1
  • #2 21 Maj 2006 18:09
    nowikzdw
    Poziom 22  

Hmmm...No to tak całkiem tanio to się chyba nie da....bo będziesz potrzebować akumulator który ma sporo Ah. To już jest spory wydatek. Teraz silnik. Nie wiem jakie są Twoje możliwości... No i zależy jaki to ma byc silnik na prąd stały czy zmienny...jak na zmienny to tzreba by falownik zrobić. Może silnik od pralki się na da :D Przy odpowiednim przełożeniu gokart będzie bezpiecznym pojazdem ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów