Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja GPS-odbiornik GPS do laptopa czy palmtopa ?

24 Maj 2006 20:07 2793 6
  • Poziom 11  
    Witam!!

Problem wygląda następująco:

Bardzo dużo podróżuje głównie po Polsce i europie zachodniej i niezbędną stała się dla mnie nawigacja GPS.
    Posiadam laptopa(z bluetooth) i wiem ze za posrednictwem odbiornika GPS mogłbym używać go do nawigacji,ale ponieważ podróżuje wieloma różnymi autami w tym również autami ciężarowymi obawiam sie o jego bezpieczeństwo:cry:,lecz nie wiem czy słusznie bo to przeciez komputer stworzony do podróżówania:D

Prosze o doradztwo czy:
    -lepiej kupić odbiornik do laptopa- w tym wypadku czym sie kierować przy jego wyborze (lub też jakieś konkretne modele), oraz jakich map powinienem szukać (lub też jakieś konkretne mapy),
    -lepiej kupić jakiegoś palmtopa z nawigacją- w tym wypadku również czym sie kierować przy jego wyborze (lub też jakieś konkretne modele), oraz jakich map powinienem szukać (lub też jakieś konkretne mapy)

Zalezy mi przede wszystkim na funkcjonalności oraz na bardzo dokładnej nawigacji głównie w Polsce,Niemczech, Austrii i Czechach (najlepiej z numeracja domów)

Z góry dziekuje za doradztwo!!

Pozdrawiam!
  • Poziom 13  
    witam , posiadam mda 1 i odbiornik gps,automapa śmiga bez zażótów (większość miast nómerami mieszkań),ale gdy wgrałem destinatora z mapą Niemiec (jest dostępna cała Europa)okazało się że zasoby systemowe pada są na wyczerpaniu,bardzo długo się wczytuje,potrafi się zawiesić,na kacie pamięci (512 mb)mieści się mapa niemiec i automapa polski,reszte map muszę wgrywać na drugą karte.ciekawy jestem jak sprawa masię w nowszych padach z lepszymi parametrami (mój mda ma procek 206mh pamięć systemową 32i operacyjną32 troche cienizna do destinatora,chociaż działa ,ale do automapy super sprawa)
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam.
    Polecam nawigacje MEDION z platformą windows.
    Posiada slot kart pamięci dzięki czemu można bezproblemowo wgrywać i uaktualniać mapy!!!

Sprawdź na :
    http://www.navikom.anspi.pl/
  • Poziom 10  
    koledzy przylanczam sie do pytania kolegi lepeij pda czy laptopa uzywac do navi
  • Poziom 2  
    witam - jako ze to mój pierwszy post:)
    wracając do tematu ja używam pda nie jest to najnowszy model hp 2210 plus gps na bluetooth i automapa po kraju a na zagranice tomtoma i jestem zadowolony, co do laptopa jeśli nie jestes kierowca ciężarówki to nie polecam ciężki niewygodny nie ma go gdzie "zamontować" jedyny plus to duży ekran

pzdr Adam
  • Poziom 13  
    Witam . Poza niewygodą spowodowaną gabarytami laptopa ,ma on jeszcze inne wady np. dyskowi twardemu potrafią zaszkodzić drgania a polskie drogi pozostawiają wiele do życzenia. Na pc wychodzi mniej map i jest mniejszy wybór. Czytałem na jakimś forum związanym z tematyką gps,automapy że mapy na pc są mniej stabilne od tych przeznaczonych na sprzęt przenośny i zdarzaja się częściej zwiechy i błędne wskazania kierunków. Osobiście posiadam nadal mda I (wolny i bez żadnych bajerów ) do nawigacji nadaje się bez problemu,ale muszę zmienić karte sd 512mb na 2gb,bo jest zamała ,naszczęście ceny tych kart w ciągu roku spadły prawie o połowe .
  • Poziom 11  
    Hej,

Laptop do podróży to pomyłka. Może się ławo uszkodzić (wystarczy mocniej zahamować) i duża strata jeśli go ukradną. Do nawigacji polecam najtańszy z Garmin'ów - StreetPilot I2. Jako urządzenie zintegrowane powinno kosztować mniej niż PDA i program z mapami. I2 jest sprzedawany z mapami lokalnymi ale można go za darmo upgrade'ować i dostać dokładne mapy całej Europy. Urządzenie jest wielkości piłki baseball'owej i montuje się na przyssawkę do szyby. Można je także zdjąć bez zdejmowania przyssawki w celu np. schowania na postoju.

Prosta obsługa, mały ekranik z 4 odcieniami szarości i komunikatami głosowymi. Pomimo maksymalnej prostoty i braku wodotrysków spełnia swoje zadanie idealnie. Dokładność map jest dosyć duża choć mogę się wypowiadać jedynie o terenach Wielkiej Brytanii i nieco Polski. Zawiera np. drogi utwardzane (nie asfaltowane). Mapy na Google są zwykle o wiele mniej dokładne, szczególnie poza miastami.

Pozdr.
    Maciej